AMD má problémy se stabilitou

Bobs

AMD má problémy se stabilitou
« kdy: 15. 08. 2013, 11:56:54 »
Nemůžu si pomoct, ale já ten vztek musím vyventilovat aspoň takhle. Vy na věc možná budete mít jiný názor, ale sorry, já tu věc prostě cítím takhle.

Zase jsem se jednou po mnoha letech z nějakých mě teď nepochopitelných pohnutek rozhodl sestavit počítač s AMD (konkrétně A10-6700) místo osvědčeného Intelu, příp. kombinace Intel+nVidia. A teď tohoto svého pitomého rozhodnutí těžce lituji, protože jak jsem zjistil, problémy s drivery jsou v případě AMD nejspíš neverending story na které se za posledních 10 let vůbec nic nezměnilo. Zase ty stejné záležitosti s nestabilitou opengl, KWin desktop efects jsou nezapnutelné, protože systém díky pitomým Catalystům okamžitě padá. Opensource drivery raději ani nezkouším.....dle různých benchmarků jsou děsně pomalé, atd...
Jak to ta AMD dělá, že tolik let stále splácává nefunkční patlaninu a nikde známky žádného vyzrávání a zvyšování spolehlivosti a stability? :o
« Poslední změna: 15. 08. 2013, 12:42:47 od Petr Krčmář »


IDDQD

Re:AMD má problémy se stabilitou
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2013, 13:37:27 »
Podle mě bude problém v tom, kdo to skládal, protože těch počítačů se staví spousty a pod W7/W8 funují naprosto spolehlivě.
Jestli je nějaký problém pod Linuxem, tak tě ujišťuji, že až bude Linux stejně rozšířený jako Windows, půjde to naprosto stejně.

Představ si sám sebe jako majitele restaurace a stále, ať se snažíš sebevíc, máš 100 zákazníků, kdy 99 jich chce řízek, jeden ratatouille.
Má pro tebe cenu si najímat extra profi kuchaře, který bude to ratatouille připravovat? Jasně že ne. Jsi rád, že máš hospodu a děláš řízky.
Až ti tam začne chodit 50 zákazníků na řízky a 50 na ratatouille, budeš muset mít dva kuchaře. Do té doby ten co chce ratatouille může být rád, že nedostal jen řízek.

Re:AMD má problémy se stabilitou
« Odpověď #2 kdy: 15. 08. 2013, 14:22:48 »
Nemůžu si pomoct, ale já ten vztek musím vyventilovat aspoň takhle. Vy na věc možná budete mít jiný názor, ale sorry, já tu věc prostě cítím takhle.

Zase jsem se jednou po mnoha letech z nějakých mě teď nepochopitelných pohnutek rozhodl sestavit počítač s AMD (konkrétně A10-6700) místo osvědčeného Intelu, příp. kombinace Intel+nVidia. A teď tohoto svého pitomého rozhodnutí těžce lituji, protože jak jsem zjistil, problémy s drivery jsou v případě AMD nejspíš neverending story na které se za posledních 10 let vůbec nic nezměnilo. Zase ty stejné záležitosti s nestabilitou opengl, KWin desktop efects jsou nezapnutelné, protože systém díky pitomým Catalystům okamžitě padá. Opensource drivery raději ani nezkouším.....dle různých benchmarků jsou děsně pomalé, atd...
Jak to ta AMD dělá, že tolik let stále splácává nefunkční patlaninu a nikde známky žádného vyzrávání a zvyšování spolehlivosti a stability? :o

Já jsem si postavil stroj s FX8350 a HD7870, stejný výkon jako Intel za poloviční peníze a nemůžu si to vynachválit. Osmijádro pro linux jako dělané. Používám Debian Jenny a poslední (stable) Catalysty. V benchmarcích od Unigine to má stejný výkon jak ve Win (proč by taky mít nemělo, že). Já jsem s touto kombinací tedy velmi spokojený.

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:AMD má problémy se stabilitou
« Odpověď #3 kdy: 15. 08. 2013, 15:02:24 »
Zvlastni, protoze s HW od AMD problemy nemam a pokud pocitam s necim, co neni uplne dobre podporovane, tak se tomu vyhnu obloukem, coz jsi neudelal a zasadni chyba spociva v navrhu, nikoliv v AMD. Jedinou vytku, kterou si zaslouzi vyrobci MB, ktere jsou narvane tim nejvetsim smejdem od RTL, ASM, Profilic a clovek ma o zabavu postarano (sem se pocita i Windows, nikoliv jen Linux).

omg

Re:AMD má problémy se stabilitou
« Odpověď #4 kdy: 15. 08. 2013, 15:07:55 »
musím vyventilovat aspoň takhle.
...
Jak to ta AMD dělá, že tolik let stále splácává nefunkční patlaninu a nikde známky žádného vyzrávání a zvyšování spolehlivosti a stability? :o
Rubriku bazar znas? Ja jenom, ze kdyz je to tak nesnesitelny, tak je to samospany a pritom nejlepe slysitelny argument... dat zpatky na trh aktualni produktovou radu za zlomkovou cenu a jit ke konkurenci.

Já jsem si postavil stroj s FX8350 a HD7870, stejný výkon jako Intel za poloviční peníze a nemůžu si to vynachválit.
Ciste ze zvedavosti. Ucty za elektriku plati kdo? 251 pracovnich dni, 3 hodiny denne, 20W rozdil udela podle tarifu a dodavatele rozdil az 1300kc za rok.
Za pet let nebo pri intenzivnejsim pouzivani i driv je vyhodnejsi intel a jeste navic nebudes v lete sedet vedle topeni.


Re:AMD má problémy se stabilitou
« Odpověď #5 kdy: 15. 08. 2013, 15:23:00 »
Ciste ze zvedavosti. Ucty za elektriku plati kdo? 251 pracovnich dni, 3 hodiny denne, 20W rozdil udela podle tarifu a dodavatele rozdil az 1300kc za rok.
Za pet let nebo pri intenzivnejsim pouzivani i driv je vyhodnejsi intel a jeste navic nebudes v lete sedet vedle topeni.

Vedle jakého topení? V idle to má nějakých 75W, což je i s herní grafikou tolik (+-5W), co komp vedle s i5 2500 (integrovaná GK). Ten CPU má v idle (což je stejně většina času kompu) nějakých 10W. Při syntetických zátěžových testech se mi z toho nepodařilo dostat víc jak 340W.  Minulý komp (na intelu) měl 420W.

Ramtech

Re:AMD má problémy se stabilitou
« Odpověď #6 kdy: 15. 08. 2013, 15:32:50 »
AMD opensourcové drivery sú v 2D lepšie ako Catalyst a keď vyjde DPM tak byt to malo fungovať na 60-80% 3D výkonu Catalystov

Re:AMD má problémy se stabilitou
« Odpověď #7 kdy: 15. 08. 2013, 20:01:05 »
Stolní PC mi jede na openSuse s Trinity A10 a vse je OK. Testy jsem nedělal, takže nevím o kolik je výkon jiný, ale vše jede i s efekty plynule ..

Ramtech

Re:AMD má problémy se stabilitou
« Odpověď #8 kdy: 15. 08. 2013, 21:59:13 »
Stolní PC mi jede na openSuse s Trinity A10 a vse je OK. Testy jsem nedělal, takže nevím o kolik je výkon jiný, ale vše jede i s efekty plynule ..

Ovládače používaš Catalysty?

Re:AMD má problémy se stabilitou
« Odpověď #9 kdy: 16. 08. 2013, 10:21:46 »
251 pracovnich dni, 3 hodiny denne, 20W rozdil udela podle tarifu a dodavatele rozdil az 1300kc za rok.
251*3*20=15060. Ty mas kilowatthodinu za 86Kc? Neni cas poohlidnout se po jinem dodavateli? Platíš asi tak dvacetinásobek obvyklé ceny ;)

Re:AMD má problémy se stabilitou
« Odpověď #10 kdy: 16. 08. 2013, 10:25:54 »
Ja na AMD jedu uz snad 10 leto (posledni indel byl celer 433 ve slot1 :) ). Od ty doby jen AMD procak, zpravidla se Gigabyte zakladni deskou. Ted uz par let mam Phenom 555 s odemcenyma dalsima 2 CPU (takze celkem 4) a mam to jak v mym routroserveru, tak i v mym kompu. Vsude je opensuse, v mym kompu je Nvidie tusim 9600 s ovladacema Nvidia (kvuli hre Amnesia). A nemam s tim ani zbla problem ... Jo a vyjma tech ovladacu na grafarnu jsem nic extra neprekladal, by si zly jazyk nemyslel ...

Bobs

Re:AMD má problémy se stabilitou
« Odpověď #11 kdy: 16. 08. 2013, 11:24:16 »
Tak se musím AMD  omluvit. Ve Fedoře jsou ve standardních repository k dispozici beta Catalisty 13.8, takže jsem je deinstaloval a ručně downgradoval na 13.4 a kupodivu teď grafika jede zdá se spolehlivě (doufám, že jsem to nezakřiknul).  :P

Bobs

Re:AMD má problémy se stabilitou
« Odpověď #12 kdy: 16. 08. 2013, 15:58:57 »
Abych Catalysty nepřechválil. Výpis z dmesg hlásí celou řadu těchto errorů:
<3>[fglrx:firegl_apl_loadDatabase] *ERROR* APL: apl initialize fail.
Je jich opravdu hodně. Co to znamená konkrétně, to netuším, ale asi by to tam být nemělo. Ani google mě zatím příliš nenapověděl. Lépe řečeno, je to sice celkem diskutovaná záležitost, avšak důvody pro tyhle errory jsou zjevně různé a i jejich projevy jsou různé. Mimochodem, všiml jsem si, že na Catalysty a jejich zabugovanost nenadává zrovna malé množství lidí.
Jsem zvědavej kdy co začne padat, příp. jak jinak se tyhle errory začnou projevovat. ::)

Re:AMD má problémy se stabilitou
« Odpověď #13 kdy: 16. 08. 2013, 19:09:09 »
prave kvuli ruznejm problemum jsem tatikovi kupoval i5-4430 s HD 4600, aby mel nejak spolehlivej stroj

TvojeGPS

Re:AMD má problémy se stabilitou
« Odpověď #14 kdy: 16. 08. 2013, 19:40:24 »
Poridil jsem si notas s A4-5000. Problem byl taky, ale je to starsi jadrem, ne Catalystem.
Po upgradu na 3.9 jedu bez problemu.