Neustálé stoprocentní vytížení disku

kdosi4

  • ***
  • 136
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Neustálé stoprocentní vytížení disku
« kdy: 14. 08. 2013, 11:34:38 »
Zdravím, mám potíž s notebookem HP Elitebook.
Bootuje normálně - ikonka disku bliká občas zasvítí.
Jakmile se objeví obrázek uživatelského účtu a políčko pro heslo disk takto poblikává - normálně běží ještě asi 10-15 vteřin. Poté (s nebo bez přihlášení) začne ikonka disku soustavně svítit. Již jsem zkoušel takto notebook ponechat zda nepřestane - nechal jsem ho před přihlášením 3 hodiny - výsledek stále to samé. Poté jsem notebook restartoval a přihlásil - nechal jsem ho běžět a ikonka soustavně 4 hodiny svítila. V tomto stavu je z mě neznámého důvodu disk 100% vytížen - najedu myší na start - žádná animace, kliknu a otevře se po 10ti minutách čekání. Do složky počítač se lze ze startu dostat za 5 minut po kliknutí.

Tento problém již nastal vícekrát, nicméně vždy pomohla přeinstalace OS - toto je již po osmé - opravdu mě nebaví pokaždé přeinstalovávat.

Předem děkuji za názory.
« Poslední změna: 14. 08. 2013, 12:31:42 od Petr Krčmář »


Mirage

Re:100% neustálé využití disku - extrémě pomalý notebook
« Odpověď #1 kdy: 14. 08. 2013, 11:38:38 »
A zkoušel jsi se zeptat Google?

monitoring disk activity windows 7 vs monitoring disk activity Linux

Jestli tam máš widle, nejspíš jede indexace nebo .net optimalizátor, to by se mělo dokončit za 1-2 dny.

Mamlas

Re:100% neustálé využití disku - extrémě pomalý notebook
« Odpověď #2 kdy: 14. 08. 2013, 11:39:41 »
Jak ten člověk může mít označení pokročilý uživatel, tak to netuším.

Lol Phirae

Re:100% neustálé využití disku - extrémě pomalý notebook
« Odpověď #3 kdy: 14. 08. 2013, 11:39:57 »
Hlavně proboha nepiš žádné informace o OS.  ;D ::)

a02xx

Re:100% neustálé využití disku - extrémě pomalý notebook
« Odpověď #4 kdy: 14. 08. 2013, 11:53:21 »
co vypisuje iotop?


Lol Phirae

Re:100% neustálé využití disku - extrémě pomalý notebook
« Odpověď #5 kdy: 14. 08. 2013, 11:56:32 »
co vypisuje iotop?

Podle úrovně dotazu asi tohle:

Kód: [Vybrat]
C:\Windows>iotop
'iotop' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

x14

  • ***
  • 182
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:100% neustálé využití disku - extrémě pomalý notebook
« Odpověď #6 kdy: 14. 08. 2013, 12:12:16 »
 :) :) :) :) :) Pokročilý uživatel  ;D ;D ;D ;D ;D

Olaf

Re:100% neustálé využití disku - extrémě pomalý notebook
« Odpověď #7 kdy: 14. 08. 2013, 15:14:10 »
Hlavně proboha nepiš žádné informace o OS.  ;D ::)

... vždy pomohla přeinstalace OS - toto je již po osmé ...

Windows 8, co je na tom nejasného :)

x14

  • ***
  • 182
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:100% neustálé využití disku - extrémě pomalý notebook
« Odpověď #8 kdy: 14. 08. 2013, 15:44:00 »
Hlavně proboha nepiš žádné informace o OS.  ;D ::)

... vždy pomohla přeinstalace OS - toto je již po osmé ...

Windows 8, co je na tom nejasného :)

Ve Windows 9 nebo 10 už to je určitě opravené, takže ještě tak jedna dvě reinstalace a bude po problému :)

Lol Phirae

Re:100% neustálé využití disku - extrémě pomalý notebook
« Odpověď #9 kdy: 14. 08. 2013, 18:01:00 »
Ve Windows 9 nebo 10 už to je určitě opravené, takže ještě tak jedna dvě reinstalace a bude po problému :)

 ;D ;D ;D

Ramtech

Re:Neustálé stoprocentní vytížení disku
« Odpověď #10 kdy: 14. 08. 2013, 18:36:20 »
Tipujem to Antivírus alebo vírus je možné že ti len  swapuje pretože nemáš dostatok RAM resp. dačo ti ju žerie

Task manager?

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Neustálé stoprocentní vytížení disku
« Odpověď #11 kdy: 14. 08. 2013, 19:56:30 »
... jake a v jakem mnozstvi Ti bezi "vyznamne vylepsujici software" v kvalitach Comodo Active Cleaner, CCleaner, Tune UP, ... a dalsi uzitecne nastroje, o kterych referuje prumerne pitomy platek prakticky kazdy tyden?

Neni mozne poradit bez znalosti stavu hw, services, process, ntfs a 3rd party programu.

TomBA

Koniec týždňa....OT
« Odpověď #12 kdy: 16. 08. 2013, 12:58:59 »
Bolo toho asi tento týždeň veľa.
Nadpis som najprv čítal ako "Neustálé stopoření...".
V duchu som si hovoril, že je ťažko povedať či je to HW alebo SW a či je to vôbec chyba....

Re:Neustálé stoprocentní vytížení disku
« Odpověď #13 kdy: 26. 08. 2013, 17:13:55 »
A teď něco k věci, jo?  ;)

Měl jsem přesně ten samý problém, a IMHO se nejedná ani o virus, ani o žádnou formu škodlivého kódu; Windows jsou v tom tentokrát nevinně. Postupně a pomaličku selhává pevný disk.
Doporučuji uvažovat o koupi nového.

Ovšem na krátkou dobu se dá přeinstalaci vyhnout takto:
1) zjistěte si, jaký typ a značku pevného disku máte, a provedl bych rychlý SMART test disku (dá se prozkoumat i z live systému - použil bych Parted Magic) - tam je vysoká pravděpodobnost, že se najdou vadné sektory
2) z nějakého Windowsího systému (třeba Mini Windows XP z HBCD - což je stažitelný soubor opravných nástrojů pro počítač, všechny běží z CD) spusťte chkdsk <písmeno jednotky>: /f /r - to provede ještě další kontrolu disku včetně vadných sektorů. Tento krok je dobré udělat už z toho důvodu, že se takto interně v disku identifikují a přemapují vadné sektory. Tím by se měla odstranit hlavní příčina zpomalení.
3) určitě zajděte na stránky výrobce disku a stáhněte si od nich diagnostický nástroj - může být ve formě bootovatelného ISO s Linuxem. V případě nouze (třeba pokud jde o disk Western Digital) jde často stáhnout verzi pro Windows a spustit ji např. z Mini Windows XP.
4) v tomto diagnostickém nástroji zvolte Extended Test, trvá obvykle několik hodin. Po nalezení chybných sektorů je můžete nechat opravit - ne vždy se povede.

Milan Knoll

Re:Neustálé stoprocentní vytížení disku
« Odpověď #14 kdy: 04. 05. 2014, 21:28:47 »
V tomto případě se jedná přímo o chybu windows - stačí vypnout službu windows search a je po problému. Mám doma 3 pc s windows 8 a na všech stejný problém - dokonce i pc s ssd diskem byl zablokován k nepožití. Tím však nevylučuji chybu disku...