Dobrý večer,
mám technický dotaz, koupil jsem diskové pole s iSCSI, pole obsahuje dva redundantní diskové řadiče, každý obsahuje samostatně 4x gigabit ethernet port a MGMT port, pole jsem propojil z každého řadiče dvěmi metalickými patchcordy do switche a nastavil na každém řadice bonding, každý řadič má svoji IP adresu, řekněme A: 10.240.0.128/24, B: 10.240.0.130/24.
Mám 4 servery s Windows server 2012, každý server obsahuje čtyři síťové karty, udělal jsem jsem bondig dvě a dvě, první pár je zapojen do switche společně k poli, druhý pár propojuje servery s venkovní síťí, ze serverů jsem schopen pingat obě adresy polé A i B, servery mají na bondu stejnou síť jako pole.
A teď dotaz, jak zajistit ochranu proti selhaní, když v serveru mám iSCSI pripojeno přes jednu IP(A) nebo druhou IP(B), jak se toto řeší lze na to použít multipath nebo jak to efektivně řešit, protože na poli může jeden řadič odejít, ale proto tam mám druhý a nějak nevím jak výřešit přepnutí/failover těch hostů co pole používají?
Děkuji Vám za každou cenou radu. Jirka