Studium informatiky v Olomouci

Studium informatiky v Olomouci
« kdy: 03. 08. 2013, 17:44:25 »
Chtěl bych vědět jak to bylo obtížné .))
« Poslední změna: 04. 08. 2013, 22:22:08 od Petr Krčmář »


Miroslav Gago

Re:Studuje nebo studoval někdo na univerzitě v Olomouci Informatiku ?
« Odpověď #1 kdy: 03. 08. 2013, 17:45:33 »
Na AI to bylo neuveritelny sito hned na zacatku. Na tretim cviceni algoritmicke matematiky jsme uz meli delat binarni strom v C.

Re:Studuje nebo studoval někdo na univerzitě v Olomouci Informatiku ?
« Odpověď #2 kdy: 03. 08. 2013, 17:57:25 »
A kolik tak lidí se dostane k Bakalářkám ? .)

Re:Studuje nebo studoval někdo na univerzitě v Olomouci Informatiku ?
« Odpověď #3 kdy: 03. 08. 2013, 18:47:41 »
Spíš je otázka, zda bylo na škole povinné plavání, protože na tomto předmětu je nejvyšší úmrtnost
Michal Kolesa
29 let, Invalidní důchodce, Vyučen: elektrikářem - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Počítače AOI

iwtu

Re:Studuje nebo studoval někdo na univerzitě v Olomouci Informatiku ?
« Odpověď #4 kdy: 04. 08. 2013, 00:23:13 »
Na AI to bylo neuveritelny sito hned na zacatku. Na tretim cviceni algoritmicke matematiky jsme uz meli delat binarni strom v C.

Myslis binarny vyhladavaci? AVL? Cerveno cierny? Hm, cerveno cierny asi je fakt drsne. Najma spravit ten delete..


Karel

Re:Studuje nebo studoval někdo na univerzitě v Olomouci Informatiku ?
« Odpověď #5 kdy: 04. 08. 2013, 07:48:23 »
Obtížnost je hodně relativní pojem.
Spíš bych to vyjádřil asi takhle (pokud se toho za tu dobu, co jsem pryč, moc nezměnilo): škola je více zaměřená na matematiku a teoretickou informatiku - to jsou asi největší síta.
Pokud tě baví matematika a jde ti, tak bych se toho ale zas až tak hrozně nebál. Já ji vystudovat zvládnul a nelituju toho.
p.s.: Já vystudoval informatiku, aplikovaná informatika, je myslím jenom Bc a oproti informatice má tuším méně matematiky.

davkol

Re:Studuje nebo studoval někdo na univerzitě v Olomouci Informatiku ?
« Odpověď #6 kdy: 04. 08. 2013, 12:32:50 »
Mrkni na fórum, příp. se zeptej tam, a najdi si můj blogísek na AbcLinuxu, jsou tam zápisky z prváku (ačkoliv běží nový studijní plán).

Aplikovanou informatiku s trochou (občas větší trochou) píle vystuduje i idiot, problém je v té píli. Z cca 150 prváků se do třeťáku dostane sotva třetina, ke státnicím v řádném termínu ještě míň (deset?). Jinak je to tu v pohodě.