Dva monitory a časté problikávání

TomT

Dva monitory a časté problikávání
« kdy: 30. 07. 2013, 19:29:54 »
Zdravím,

mám notebook a zapojil jsem do něj dva monitory. Ale vyskytl se problém...

Monitory jsem propojil přes DP(27" Dell) a pomocí DVI kabelu (24" IYama).
Ve win8 jsem nastavil, že dell je primární, na yamu jsem rozšířil plochu a display notebooku je nastavený na vypnuto.
Monitory jedou OK, ale...

Když začnu pracovat, tak dell se často vypíná a zapíná. Prostě bliká. Někdy míň a někdy celkem často a někdy skočí rovnou do safe modu. Pak ho musím vypnout přes boční tlačítko a znovu zapnout. Yama zůstavá pořád zaplá (ale i on někdy problikne, ale míň než dell).
Tento problém nastává, když začnu něco dělat. Například do práce, kde používám 3d soft. Ale stává se to i když surfuju po netu.

Co se týká ntb, tak ten má dvě grafiky. Intel HD 4000 a GForce 680M. Na zadní straně jsou výstupy hdmi, DP, DVI.
Zkoušel jsem různě kombinovat kabely na připojení, ale problém pořád přetrvával.

Netuší někdo čím to může být? Já už si s tím nevím rady a docela rád bych používal při práci oba monitory najednou. Momentálně musím mít jeden monitor vypnutý, abych mohl v klidu pracovat.
Možná někoho napadne, že je vadný monitor. Není, Oba jsem zkoušel mít zapnuté zvlášť a všechno bylo OK. Problém je jen když mám aktivní oba monitory.

Za každou radu budu vděčný.
« Poslední změna: 30. 07. 2013, 21:33:08 od Petr Krčmář »


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Notebook a dva monitory - problém s blikáním.
« Odpověď #1 kdy: 30. 07. 2013, 19:45:26 »
No problém je v tom, že máš kombinovanou grafiku a nikoliv dvě. Tato kombinovaná grafika by měla automaticky přepínat podle náročnosti, což může být problém. V BIOSU by mělo jít zapnout jen jednu a druhou nepoužívat. Tuto variantu bych vyzkoušel jak se to chová.

Edit moderátor: Necitujte celé příspěvky nad sebou, zhoršuje to přehlednost.
« Poslední změna: 30. 07. 2013, 21:32:53 od Petr Krčmář »

TomT

Re:Notebook a dva monitory - problém s blikáním.
« Odpověď #2 kdy: 30. 07. 2013, 20:35:42 »
Tak jsem se díval do biosu, ale tam nikde nic na upřednostnění grafiky není. Jediné co mě to tam ukazuje je Gforce 680M (ale s tím nic nejde udělat).

Takže předpokládám, že jsem na mrtvém bodě a dva monitory si asi neužiju :(