Další virtuální systém na serveru

Filip

Další virtuální systém na serveru
« kdy: 25. 07. 2013, 18:13:15 »
Zdravím,

 na mém stávajícím dedik. serveru mám pouze pár herních serverů a pár webů, momentálně bych ale potřeboval spustit ještě další server/vps který by běžel na freebsd právě na té mašině s debianem. Je to nějak jednoduše možné ? Pracuji pouze pomocí ssh/sftp bez plochy jako takové. Omlouvám se za moje kostrbaté vyjadřování, ale nemám úplně moc zkušeností.


Děkuji Vám.
« Poslední změna: 25. 07. 2013, 21:50:04 od Petr Krčmář »


Re:Spuštění dalšího systému na serveru
« Odpověď #1 kdy: 25. 07. 2013, 21:28:38 »
Určitě bude potřeba doplnit, jaký typ virtualizace používáš. Podle toho se pak dá říct, co a jak je možné udělat.

Filip

Re:Další virtuální systém na serveru
« Odpověď #2 kdy: 25. 07. 2013, 22:18:54 »
Žádnou virtualizaci nepoužívám. Mám čistě dedik. server od OVH na kterém bych potřeboval spustit další systém, přesněji FreeBSD poslední verze. Chci něco co je opravdu jednoduché a přitom výkoné a zvládnu to i já, tedy začátečník.
Děkuji

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Další virtuální systém na serveru
« Odpověď #3 kdy: 25. 07. 2013, 22:23:21 »
Virtualizovat ve virtualizovanem Ti nikdo z dobreho duvodu nedovoli.

Re:Další virtuální systém na serveru
« Odpověď #4 kdy: 25. 07. 2013, 23:35:51 »
Pokud je to skutečně dedikovaný (fyzický, nevirtualizovaný) server, pak stačí použít linuxové KVM a vesele virtualizovat. Návodů a článků je na internetu halda (viz Debian KVM). FreeBSD v tom samozřejmě pojede.


Re:Další virtuální systém na serveru
« Odpověď #5 kdy: 26. 07. 2013, 07:02:35 »
nechapu proc se neobratis na toho kdo ti rozjel stavajici virtualy.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Filip

Re:Další virtuální systém na serveru
« Odpověď #6 kdy: 26. 07. 2013, 12:12:15 »
Jak říkám už po několikáte, žádný virtuál tam momentálně není a nikde jsem to nepsal.

flack

Re:Další virtuální systém na serveru
« Odpověď #7 kdy: 26. 07. 2013, 13:05:23 »
.., momentálně bych ale potřeboval spustit ještě další server/vps který by běžel na freebsd právě na té mašině s debianem. Je to nějak jednoduše možné.

Neviem ci nerozumiem cesky ale z tohoto mi vychadza chcete este dalsi server/vps to znamena ze uz nejake su...

Takze vas posledny prispevok si protireci s prvym prispevkom.

Jimm

Re:Další virtuální systém na serveru
« Odpověď #8 kdy: 26. 07. 2013, 13:22:29 »
Ano, opravdu neumíte česky. Má objednané vps platí za něj. Chce další vps, za to pochopitelně nechce platit, proto si ho chce virtualizovat v prvním vps za které již platí. Na stávajícím vps zatím žádnou virtualizaci rozjetou nemá.

Dle mého je to ale podvod, záleží na podmínkách hostingu a jestli je to jen vps či opravdu váš pronajatý stroj, potom by to nebyl problém.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Další virtuální systém na serveru
« Odpověď #9 kdy: 26. 07. 2013, 13:49:56 »
to Jimm:
To co pises jsou jen domnenky, protoze zadnou z tebou uvedenych informaci nelze jednoznacne potvrdit z toho, co zadavatel uvedl v tomto vlakne a to dokonce ani v cestine. Zakladaji pouze na tve schopnosti vestit a nebo pokusu o "cteni mezi radky".
Tva invektiva vuci uzivateli flack je tedy neopravnena ba az krajne nevkusna a rekl bych, ze o tobe lecos vypovida.

ES

Re:Další virtuální systém na serveru
« Odpověď #10 kdy: 26. 07. 2013, 13:51:21 »
To je to dnesni horko.....

skus KVM

monitor

Re:Další virtuální systém na serveru
« Odpověď #11 kdy: 26. 07. 2013, 14:00:11 »
ja som to pochopil, ze ide o naozaj dedikovany (cize nie virtualny) server...

Cie, treba nasledovat tie rady, co odporucaju KVM...(navodov je dost)

Ale keby nahodou islo o virtualnu masinu, a otazka je, ci v nej moze byt dalsia, tak samozrejme ANO.

KVM podporuje aj vnorenu virtualizaciu (http://kashyapc.wordpress.com/2012/01/14/nested-virtualization-with-kvm-intel/),
VirtualBox to myslim podporuje tiez uz dlhsie,
no a o qemu nie su ziadne pochyby :-)
Mozes si tam naemulovat aj Arm, aj PPC, co len chces... (samozrejme, ze rychlost a zataz CPU nebude idealna...)

Karlos

Re:Další virtuální systém na serveru
« Odpověď #12 kdy: 26. 07. 2013, 14:04:46 »
Já to pochopil celkem dobře a napoprvý, má dedikovaný server. Tj. železo jen pro sebe. Na něm chce spustit další server jako VPS čili VIRTUÁLNÍ  privátní server. Přijde mi, že někdo zde nerozlišuje VPS a dedik.

Re:Další virtuální systém na serveru
« Odpověď #13 kdy: 26. 07. 2013, 14:22:37 »
Já to pochopil celkem dobře a napoprvý, má dedikovaný server. Tj. železo jen pro sebe. Na něm chce spustit další server jako VPS čili VIRTUÁLNÍ  privátní server. Přijde mi, že někdo zde nerozlišuje VPS a dedik.
Seš dobrej. Fakt dobrej. Ja to pochopil až ted. On ma ruzne pohazenych x VPS. Ted si poridil dedikac na kterem ma debian a chce si tam hodit virtual. Fajn, mohl to napsat srozumitelne hned napoprve.

IMHO pokud nebyl schopen si vygooglit nejake reseni tak jedina rada je: najmi si na to nekoho kdo tomu rozumi.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Další virtuální systém na serveru
« Odpověď #14 kdy: 26. 07. 2013, 14:24:06 »
Tak to ctu znovu a mozna je to jeste jinak... pokud ma dedikac a tam uz virtualizuje tak mu to musel nekdo rozjet a pak nechapu proc mu tam ten stejny clovek neprihodi dalsi. Taky asi nema v takovym pripade moc smysl neco radit kdyz uz tam virtualizacni nastroj ma tak neni duvod pridavat dalsi.

Celkove by bylo fajn kdyby se lidi umeli vyjadrit exaktne.
Děkuji za možnost editace příspěvku.