Kompilace dll knihovny v Cygwin

Krtecek

Kompilace dll knihovny v Cygwin
« kdy: 11. 07. 2010, 18:41:33 »
Snazim se prelozit ocropus v cygwinu do formy knihovny (dll nebo static lib) pouzitelne s visual studiem 2008, dle diskusi to lze. Bohuzel me se to nedari, porad nejake errory a nemam takove zkusenosti s linuxem, abych to zvladnul sam. Uz to resim vice jak tyden a porad jen dalsi a dalsi errory...

Nasel by se nekdo, kdo byl ochoten sepsat navod jak pro blbeho v krocich stylu 1) nainstaluj cygwin 2) pust tento batak 3) cekej 4) hotovo.....?

Za namahu jsem samozrejme ochoten nejak zaplatit (dohodou), vice na ICQ 44029110.

Diky.
« Poslední změna: 12. 07. 2010, 22:50:28 od Petr Krčmář »


D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pomoc s kompilaci
« Odpověď #1 kdy: 12. 07. 2010, 18:00:23 »
Co se týče dll knihoven, tam by přece problém být neměl, protože ta by měla být stejně použitelná jak v projektech VS, tak  Cygwinu (to je koneckonců jeden z důvodů její existence) -pokud ji lze zkompilovat jako dll. Asi bych začal tím, že bych se mrkl bych se do makefile té knihovny zda jsou nastaveny parametry pro slinkovaní v dynamicky linkovanou knihovnu.

Jen mám ten mlhavý dojem, že když jsi chtěl ve VS vkompilovat do projektu dynamickou knihovnu, musel jsi ji přidat do seznamu knihoven - jen už si jaksi nepamatuji kde přesně ten seznam najít a zda si to nepletu - je to už poměrně dlouho co jsem v tom naposled něco dělal;) . Minimálně ve Visual Basicu se to tak dělalo určitě.

ondra.novacisko.cz

Re: Kompilace dll knihovny v Cygwin
« Odpověď #2 kdy: 14. 07. 2010, 06:20:49 »
Při linkování DLL ve Windows je potřeba mít příslušnou LIB, která obsahuje kód pro automatické přilinkování při startu aplikace. Pokud není LIB, lze DLL linkovat ručně pomocí LoadLibrary a GetProcAddress. A nebo lze vygooglit nástroje, které z DLL umí vyextrahovat a vyrobit její linkovací LIB.