Ovladač Nvidia pro ThinkPad E430

lukas016

Ovladač Nvidia pro ThinkPad E430
« kdy: 16. 07. 2013, 00:19:19 »
Dobry den,

    nevie mi niekto prosim poradit ako mozem nainstalovat ovladac pre graficku kartu nvidia pre notebook lenovo e430.
Skusal som instalovat cez .run subor z oficialnej stranky, pomocou software pre ziskanie ovladacov ako aj cez command:
apt-get install nvidia-current || nvidia-310 a ine verzie.
Ale vzdy po nainstalovani som nemohol zmenit rozlisenie na notebooku z nejakych 640x480 (Externy monitor cez HDMI fungoval dobre). A bohuzial aplikacia nvidia-settings nesla spustit vzdy vypisalo chybu :
You do not appear to be using NVIDIA X driver. Please edit you X configuration file (just run nvidia-xconfig as root), and restart the X server.

Nvidia-xconfig som spustal niekolko krat aj s vypnutym lightdm ale bez zmeny. Aplikacie boli samozrejme spustane cez root ucet alebo prikazom sudo.

Vie mi niekto poradit ako to mozem rozbehat (najlepsie bez editacie xorg) ide mi hlavne o spojazdnenie 2 externych monitorov (VGA + HDMI) a LVDS momentalne viem fungovat len s 2 xrandr mi neumozni pridat dalsi monitor.

OS : Xubuntu, graficke prostredie XFCE || awesome

Za pomoc vopred dakujem.
« Poslední změna: 16. 07. 2013, 09:54:31 od Petr Krčmář »


Re:Nvidia driver - Lenovo Thinkpad E430
« Odpověď #1 kdy: 16. 07. 2013, 07:01:57 »
Predpokladam ze E430 ma tiez Nvidia Optimus, bo v mojom pripade mi pomohlo na T520 v BIOSE nastavit grafiku z optimus mode na dedikovanu graf. a potom nainstalit ovladace. a pouzivam to tak doteraz mensi vydrz na baterky bo ofiko ovladace sa mi nepodarilo nastavit tak aby  mi v optimus mode isiel aj Display port (druhy monitor), preto mam dedikovanu grafiku stale navolenu v BIOSE.

Max

Re:Nvidia driver - Lenovo Thinkpad E430
« Odpověď #2 kdy: 16. 07. 2013, 07:36:34 »
Ja mam sice T430, ale taktiez Nvidia grafiku, po niekolkych pokusoch s roznymi ovladacmi mi chodi uplne krasne s ovladacmi Bumblebee http://bumblebee-project.org/ .

Re:Nvidia driver - Lenovo Thinkpad E430
« Odpověď #3 kdy: 16. 07. 2013, 08:43:38 »
Bumblebee mi tiez chodilo krasne ale nedosahol som vysledku aby mi isiel aj vystup z displayport (iba VGA), u vas to funguje na T430?
Ak ano mozte poradit dake nastavenie?
P.S. teraz bezim na beta ovladacoch od NVidia ktore podporuju optimus ale bud neviem spravne nastavit rules a profiles aplikacii bo ten displayport mi aj tak nejde pri optimus mode.

Re:Ovladač Nvidia pro ThinkPad E430
« Odpověď #4 kdy: 17. 07. 2013, 19:20:04 »
Ako ste to doresil?