Nefungující grafická karta

Dalicek

Nefungující grafická karta
« kdy: 14. 07. 2013, 21:29:13 »
Dobrý večer,
cca. před dvěma týdny mi vypověděla službu grafická karta, neměl jsem tehdy čas to řešit protože se to se to stalo zrovna když jsem na delší dobu odjížděl a když jsem počítač dnes po těch cca. 14 dnech kdy byl odpojený zkusmo opět zapnul, začal bootovat normálně i včetně obrazu ale asi po 10s, ještě než začaly nabáhat windows, se restartoval a znovu zapípal nepřítomnou grafickou kartu. Větrák na kartě se točí jako šílený, pravděpodobně na plno, ale jistě to nevím, každopádně sem ho takto nevytočil snad ani při dlouhém hraní her, ale heatpipe vedoucí od čipu ke chladiči jsou na pohmat úplně studené.
Tím že to je grafická karta jsem si jist z pípání desky a blikání diod, zbytek bootování proběhne standartně, alespoň jak mohu soudit bez obrazu.
Předem děkuji za pomoc.
« Poslední změna: 14. 07. 2013, 22:17:10 od Petr Krčmář »


Re:Nefungující Grafická karta
« Odpověď #1 kdy: 14. 07. 2013, 21:50:48 »
Neco podobneho jsem resil take, po konzultaci se znamim v servisu jsme dosli k zaveru ze graficka karta je nahlodana v dusledku prehrati takze je minimalni sance ze pojede. V mem pripade stacilo kartu zahrat na 30stupnu a vyplase kdyz jsem ji zkusil po par hodinach opet chvilku jela pak mi bliknul bareven obraz a vypnul se.
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Jirka1

Re:Nefungující grafická karta
« Odpověď #2 kdy: 14. 07. 2013, 23:07:44 »
Jestli zůstává studený i chladič, tak nejspíš nesedí základna chladiče na čipu a karta se okamžitě přehřeje.

pet

Re:Nefungující grafická karta
« Odpověď #3 kdy: 15. 07. 2013, 10:03:22 »
ještě je dobré pohnout vším, čím se na kartě pohnout dá - jumpery, chipy v soklech,... a pohnout s ní ve slotu

Mirage

Re:Nefungující grafická karta
« Odpověď #4 kdy: 15. 07. 2013, 11:39:36 »
To jsou rady jako z nosu tohle !!
Když podobné výlevy čtu, je mi líto, že tu není KapitánRUM, sice kapku namyšlenej, ale v hardware se vyznal.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefungující grafická karta
« Odpověď #5 kdy: 15. 07. 2013, 20:07:54 »
To jsou rady jako z nosu tohle !!
Když podobné výlevy čtu, je mi líto, že tu není KapitánRUM, sice kapku namyšlenej, ale v hardware se vyznal.

Praveze kdo se v HW vyzna, tak vi, ze v PC casto kolikrat neco vyhnije diky oxydaci, prachu..... A proto se s tim ma zahybat, aby se kontakty ocistily. Ale mam neblahe tuseni, ze zrovna v tomto pripade to nepomuze. Mozna tak jeste zkusit, jestli sedi chladic, jak nekdo psal vyse.

Mirage

Re:Nefungující grafická karta
« Odpověď #6 kdy: 16. 07. 2013, 11:23:48 »
A to je další rada jako z nosu!!!
Zahýbat s tím ho už nejspíš asi napadlo ne?
Jo a co oxiduje na zlatých kontaktech?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefungující grafická karta
« Odpověď #7 kdy: 16. 07. 2013, 12:51:56 »
A to je další rada jako z nosu!!!
Zahýbat s tím ho už nejspíš asi napadlo ne?
Jo a co oxiduje na zlatých kontaktech?

Na zlacenych, nikoliv zlatych kontaktech, toho obvykle moc nezoxiduje, nicmene praxe ukazuje, ze i temi je obcas potreba zavrtet. A ne vsechny kontakty v PC jsou zlacene. Treba kabely od disku na to moc nevypadaji, minimalne ty na IDE. A uz se mi stalo i to, ze jsem musel vytahnout CPU z patice a znovu ho usadit.

Mirage

Re:Nefungující grafická karta
« Odpověď #8 kdy: 16. 07. 2013, 13:54:03 »
Bavíme se snad o grafické kartě! Co se taháš disk!
Asi další z těch, co nic neví, ale má chorobnou touhu po psaní!

Dalicek

Re:Nefungující grafická karta
« Odpověď #9 kdy: 16. 07. 2013, 22:16:34 »
Děkuji všem za rady, znovu usadit kartu už jsem zkoušel, ale usazení chladiče zkusit mě nenapadlo, tak až budu mít chvilku čas a klid tak s tím zahýbu a i se vším ostatním, ještě jednou děkuji.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Nefungující grafická karta
« Odpověď #10 kdy: 17. 07. 2013, 10:03:04 »
Děkuji všem za rady, znovu usadit kartu už jsem zkoušel, ale usazení chladiče zkusit mě nenapadlo, tak až budu mít chvilku čas a klid tak s tím zahýbu a i se vším ostatním, ještě jednou děkuji.

Neztrácej tím čas ... můžeš se pokusit kartu "upéct", ale asi ani to nepomůže ... Nicméně, pokud nemá nějakou závratnou hodnotu, tak ji zahoď a kup novou. Může to být jen nějaký studeňák, či špatný kondenzátor, ale s velkou pravděpodobností je uvařená, to je nejčastější závada grafických karet.