Jazyk pro úplného začátečníka

kdosi4

  • ***
  • 136
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #60 kdy: 12. 07. 2013, 21:41:28 »
Zeptám se tedy trochu jinak.

Napište každý prosím 1 - 3 jazyky, které byste mi doporučili k naučení popř. stručně proč - já si to proberu  ;)

Stiahni si Python tu: http://www.python.org/getit/
Pusti si prvu prednasku z MIT tu: http://www.youtube.com/watch?v=k6U-i4gXkLM
Pozri si domace ulohy k tomu kurzu z MIT tu: http://ocw.mit.edu/courses/electrical-engineering-and-computer-science/6-00-introduction-to-computer-science-and-programming-fall-2008/

HF

Díky  :) Python je stažen - přednášku si projdu zítra  ;)


Jméno:

Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #61 kdy: 12. 07. 2013, 21:58:17 »
Bez pointerů se v C bohužel prakticky obejít nedá. Jak bez pointerů sečte dva textové řetezce?

Kód: [Vybrat]
char a[] = "a";
char b[] = "b";
char c[strlen(a) + strlen(b) + 1];
sprintf(c, "%s%s", a, b);

A pak jenom zatajit ze pole jsou taky pointery :P

gamer

Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #62 kdy: 12. 07. 2013, 22:11:02 »
A taky zatajit, že argumentem strlen je pointer a sprintf taky cpe na zásobník pointery :). Mimochodem C variable argument list, což používá sprintf, je taky věc, o které by začátečník raději neměl nic vědět ;).

farmar

Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #63 kdy: 12. 07. 2013, 22:15:16 »
Taky bys ale mohl napsat, kolik ti je let a kdy se tím hodláš začít živit. Takhle to vypadá jak otázka znuděnýho školáčka, který někde slyšel, že programování je cool.

njn

Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #64 kdy: 12. 07. 2013, 23:32:29 »
Díky  :) Python je stažen - přednášku si projdu zítra  ;)
tak zas ten python smaz a stahni znova, ale cely bundle pro windows vcetne IDE a debuggeru. https://code.google.com/p/pythonxy/


pravdo-kop

Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #65 kdy: 13. 07. 2013, 00:42:52 »
Jestli chceš být v budoucnosti opravdu vynikající profesionál, který rozumí tomu, co se děje v počítači, nauč se C a později C++ (což je C s objekty).
Případné další specializované  jazyky, např. pro scriptování, pro vývoj webu, pro umělou inteligenci, atd..., si nechej na později, až se budeš umět rozhodnou, který z nich je pro tebe perspektivní. I tam se ti znalost, jak to chodí pod jejich "slupkou", bude náramně hodit.

Pokud chceš být jen další bastlíř v řadě, do C/C++ opravdu nechoď.

some human

Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #66 kdy: 13. 07. 2013, 01:55:18 »
Zeptám se tedy trochu jinak.

Napište každý prosím 1 - 3 jazyky, které byste mi doporučili k naučení popř. stručně proč - já si to proberu  ;)

OK...

1) nejaky poradny plnohodnotny jazyk (dle preference): C++ nebo Java nebo C#.

2) nejaky skriptovaci jazyk (dle preference): Perl nebo Python.
   (osobne bych se jeste priucil nejaky prikazovy shell: na windows PowerShell, na linuxu Bash)

3) webove technologie:
  3.1) klientske zalezitosti: Javascript + HTML + CSS.
  3.2) serverove zalezitosti: PHP nebo RubyOnRails nebo ASP.NET.
  3.3) nejaka SQL databaze.

S timhle IMHO budes dobre univerzalni.

A kdybys tem pocitacum chtel opravdu dobre rozumnet, tak urcite jeste Assembler a C.

HTH

Flasi

Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #67 kdy: 13. 07. 2013, 05:32:13 »
Díky  :) Python je stažen - přednášku si projdu zítra  ;)
tak zas ten python smaz a stahni znova, ale cely bundle pro windows vcetne IDE a debuggeru. https://code.google.com/p/pythonxy/

Klid, nic nemaž, to co jsi stáhl ti bude ještě dlouho stačit.

Jestli chceš být v budoucnosti opravdu vynikající profesionál, který rozumí tomu, co se děje v počítači, nauč se C a později C++ (což je C s objekty).
Případné další specializované  jazyky, např. pro scriptování, pro vývoj webu, pro umělou inteligenci, atd..., si nechej na později, až se budeš umět rozhodnou, který z nich je pro tebe perspektivní. I tam se ti znalost, jak to chodí pod jejich "slupkou", bude náramně hodit.

Pokud chceš být jen další bastlíř v řadě, do C/C++ opravdu nechoď.

Opět další chytrák. Jistě - pokud chceš být opravdu vynikající profesionál, tak musíš umět C. Ale jestli chceš být programátor, tak to dobře radím - NEZAČÍNEJ s tím C.

Zeptám se tedy trochu jinak.

Napište každý prosím 1 - 3 jazyky, které byste mi doporučili k naučení popř. stručně proč - já si to proberu  ;)

OK...

1) nejaky poradny plnohodnotny jazyk (dle preference): C++ nebo Java nebo C#.

2) nejaky skriptovaci jazyk (dle preference): Perl nebo Python.
   (osobne bych se jeste priucil nejaky prikazovy shell: na windows PowerShell, na linuxu Bash)

3) webove technologie:
  3.1) klientske zalezitosti: Javascript + HTML + CSS.
  3.2) serverove zalezitosti: PHP nebo RubyOnRails nebo ASP.NET.
  3.3) nejaka SQL databaze.

S timhle IMHO budes dobre univerzalni.

A kdybys tem pocitacum chtel opravdu dobre rozumnet, tak urcite jeste Assembler a C.

HTH

Hloupě ses zeptal, tak ti tenhle hloupě odpovědel. To je odpověď, na otázku, které jazyky by měl programátor ovládat, aby obstál v běžné praxi. Ale to tebe jako úplného začátečníka ještě dlouho zajímat nebude.

kdosi4

  • ***
  • 136
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #68 kdy: 13. 07. 2013, 09:32:27 »
Zeptám se tedy trochu jinak.

Napište každý prosím 1 - 3 jazyky, které byste mi doporučili k naučení popř. stručně proč - já si to proberu  ;)

OK...

1) nejaky poradny plnohodnotny jazyk (dle preference): C++ nebo Java nebo C#.

2) nejaky skriptovaci jazyk (dle preference): Perl nebo Python.
   (osobne bych se jeste priucil nejaky prikazovy shell: na windows PowerShell, na linuxu Bash)

3) webove technologie:
  3.1) klientske zalezitosti: Javascript + HTML + CSS.
  3.2) serverove zalezitosti: PHP nebo RubyOnRails nebo ASP.NET.
  3.3) nejaka SQL databaze.

S timhle IMHO budes dobre univerzalni.

A kdybys tem pocitacum chtel opravdu dobre rozumnet, tak urcite jeste Assembler a C.

HTH

K 1) - jak jsem psal - Javu jsem zkoušel a byl jsem spokojen. Akorát stále nevím jestli je to to pravé ořechové pro úplného začátečníka.

Ptám se Vás na jazyk, který je pro běžné programování aplikací pro Windows základem. Až se ho naučím, vybral bych si co dál.

mikrom

Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #69 kdy: 13. 07. 2013, 10:25:48 »
Ptám se Vás na jazyk, který je pro běžné programování aplikací pro Windows základem. Až se ho naučím, vybral bych si co dál.
Pre Windows je uzitocne vediet VBscript. Nemusis nic instalovat a mozes zacat pisat skripty vo Windows. Ked to pochopis lahko sa naucis aj napr VBA, cim si mozes zautomatizovat pracu napr. v Exceli.

S programovanim to nie je take, ze najprv musis vyborne zvladnut jeden jazyk a az potom mozes prejst na iny. Treba sa venovat viacerym veciam naraz, aby si vedel pre kazdu ulohu vybrat spravny nastroj.

Na zaciatok by som odporucil nejaky skriptovaci jazyk (Python, Ruby alebo aj Perl). Je to preto, lebo na zaciatok je dolezite, aby si vedel urobit nieco uzitocne, co ti ulahci pracu a aby ta to teda zacalo bavit.
 
Ja som kedysi zacinal s Pythonom s tymto tutorialom a velmi ma to bavilo:
http://jaksenaucitprogramovat.py.cz/
Okrem Pythonu sa tam spominaju aj ine jazyky.
Tento tutorial - aj ked uz je zrejme torchu starsi - vrele doporucujem.

Pre Ruby je super serial:
http://interval.cz/programovani/ruby/

Na zaciatok v Perle je super kniha
http://knihy.abz.cz/prodej/perl-pro-zelenace-ii-vydani

Na webe urcite najdes kopu dalsich zdrojov...

V tychto skriptovacich jazykoch mozes programovat proceduralne, ale aj objektovo. Na Pythone a Ruby sa mozes naucit aj zaklady OOP.

Popri jednom zo skriptovacich jazykov skus este napriklad C/C++.
Takto prakticky uvidis rozdiely medzi skriptovacimi a kompilovanymi jazykmi a pochopis na co je ktory dobry.

Sudovec

Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #70 kdy: 13. 07. 2013, 11:59:40 »
Ptám se Vás na jazyk, který je pro běžné programování aplikací pro Windows základem. Až se ho naučím, vybral bych si co dál.

Jestli je to takhle, tak C++ / C#. Java by ti navíc dala případnou platformní nezávislost, ale zase komplikaci při implementaci některých věcí úzce spjatých s OS/HW.

Takže za mně C++/C#.

kdosi4

  • ***
  • 136
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #71 kdy: 13. 07. 2013, 14:42:53 »
Ptám se Vás na jazyk, který je pro běžné programování aplikací pro Windows základem. Až se ho naučím, vybral bych si co dál.

Jestli je to takhle, tak C++ / C#. Java by ti navíc dala případnou platformní nezávislost, ale zase komplikaci při implementaci některých věcí úzce spjatých s OS/HW.

Takže za mně C++/C#.

Děkuji za názor  ;)

Ptám se Vás na jazyk, který je pro běžné programování aplikací pro Windows základem. Až se ho naučím, vybral bych si co dál.
Pre Windows je uzitocne vediet VBscript. Nemusis nic instalovat a mozes zacat pisat skripty vo Windows. Ked to pochopis lahko sa naucis aj napr VBA, cim si mozes zautomatizovat pracu napr. v Exceli.

S programovanim to nie je take, ze najprv musis vyborne zvladnut jeden jazyk a az potom mozes prejst na iny. Treba sa venovat viacerym veciam naraz, aby si vedel pre kazdu ulohu vybrat spravny nastroj.

Na zaciatok by som odporucil nejaky skriptovaci jazyk (Python, Ruby alebo aj Perl). Je to preto, lebo na zaciatok je dolezite, aby si vedel urobit nieco uzitocne, co ti ulahci pracu a aby ta to teda zacalo bavit.
 
Ja som kedysi zacinal s Pythonom s tymto tutorialom a velmi ma to bavilo:
http://jaksenaucitprogramovat.py.cz/
Okrem Pythonu sa tam spominaju aj ine jazyky.
Tento tutorial - aj ked uz je zrejme torchu starsi - vrele doporucujem.

Pre Ruby je super serial:
http://interval.cz/programovani/ruby/

Na zaciatok v Perle je super kniha
http://knihy.abz.cz/prodej/perl-pro-zelenace-ii-vydani

Na webe urcite najdes kopu dalsich zdrojov...

V tychto skriptovacich jazykoch mozes programovat proceduralne, ale aj objektovo. Na Pythone a Ruby sa mozes naucit aj zaklady OOP.

Popri jednom zo skriptovacich jazykov skus este napriklad C/C++.
Takto prakticky uvidis rozdiely medzi skriptovacimi a kompilovanymi jazykmi a pochopis na co je ktory dobry.


Podíval jsem se na ten online návod - jsem u dat a datových typů  :D ale jsem spokojen - python se mi zamlouvá. Líbí se mi, že je sem tam "logický" - na pár věcí jsem přišel sám  ;)

Až se naučím Python, nejspíš se vrhnu do C++  ;)

Díky moc.

mikrom

Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #72 kdy: 13. 07. 2013, 17:38:39 »
Až se naučím Python, nejspíš se vrhnu do C++  ;)

V tom navode su aj priklady vo Vbscripte, ktory je vo windows defaultne k dispozicii, takze okrem Pythonu sa mozes podivat aj na tento jazyk.
Staci ked si okrem interpretu pythonu nainstalujes nejaky dobry editor (ako napr. vim) a svoje scripty mozes spustat na command line.

Python sa naucis az ked v nom prakticky urobis nejaky ten projekt, takze urcite nie po precitani toho tutorialu. Preto by som tak dlho neodkladal zoznamovanie sa s C. Mozes s tym zacat uz skor. Takisto pre zaciatocne otukavanie s C/C++ ti bude stacit kompilator Mingw, editor (napr. vim) a command line.

Sam uvidis co ta bude bavit viac, ci C alebo Python :-)


kdosi4

  • ***
  • 136
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #73 kdy: 13. 07. 2013, 19:50:25 »
Až se naučím Python, nejspíš se vrhnu do C++  ;)

V tom navode su aj priklady vo Vbscripte, ktory je vo windows defaultne k dispozicii, takze okrem Pythonu sa mozes podivat aj na tento jazyk.
Staci ked si okrem interpretu pythonu nainstalujes nejaky dobry editor (ako napr. vim) a svoje scripty mozes spustat na command line.

Python sa naucis az ked v nom prakticky urobis nejaky ten projekt, takze urcite nie po precitani toho tutorialu. Preto by som tak dlho neodkladal zoznamovanie sa s C. Mozes s tym zacat uz skor. Takisto pre zaciatocne otukavanie s C/C++ ti bude stacit kompilator Mingw, editor (napr. vim) a command line.

Sam uvidis co ta bude bavit viac, ci C alebo Python :-)

Momentálně jsem z Pythonu nadšený :) rozumím zatím všemu. Na C a C++ se rovněž podívám.

Díky moc  ;)

Re:Jazyk pro úplného začátečníka
« Odpověď #74 kdy: 13. 07. 2013, 20:24:38 »