Poškozená fotka v JPEG

pauli

Poškozená fotka v JPEG
« kdy: 08. 07. 2013, 17:25:20 »
potřeboval bych radu, vrátil jsem se z dovolené, nechal jsem si tam udělat nějaké fotky a jedna mi nejde otevřít, je to jpg formát velikost má správnou, ale když ji chci otevřít tak mi to píše: windows prohlížeč nemůže otevřít tento soubor, protože se jedná o nepodporovaný formát, nebo nemáte nejaktuálnější verzi. zkoušel jsem to i na více počítačích ale všude ten samý problém, dokázal by mi někdo prosím poradit nebo případně fotku rozběbat ? díky
« Poslední změna: 08. 07. 2013, 22:00:02 od Petr Krčmář »


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:problém s jpg
« Odpověď #1 kdy: 08. 07. 2013, 17:54:20 »
Windows prohlížeč moc informací neposkytne. Ideální a nejrychlejší by pro Tebe as bylo, kdybys ten "neznámej" soubor někam nahrál a někdo ho už omrkne. Pokud ho nechceš nikam nahrávat, tak si zkus sehnat program, kterej se do souboru "podívá" a zjistí, co je ve skutečnosti zač. Může mít koncovku JPG, ale uvnitř může bejt cokoliv. Je taky možný, že je to skutečně JPG, ale máš poškozenej nosič (CD, DVD, flash, paměťovou kartu - nevím, na čem jsi to přivezl), to se pak může chovat taky všelijak.

x14

  • ***
  • 182
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nedostatek informací
« Odpověď #2 kdy: 08. 07. 2013, 18:42:50 »
Právě pro tyto účely mám pod monitorem dvě křišťálové koule. Vidím v nich, že ty soubory nejsou validní JPEG soubory.
 ;)

trubicoid2

Re:problém s jpg
« Odpověď #3 kdy: 08. 07. 2013, 18:58:20 »
jsou dve bezny poskozeni jpg:

1. spatna hlavicka, program nepozna, ze jde o jpeg a odmitne ho zobrazit; oprava spociva v okopirovani hlavicky ze zdraveho souboru

2. chyba v datech, soubor neni uplny, nebo od urciteho mista obsahuje nesmyslna data nebo nuly, pak nektere programy odmitnou soubor zobrazit, jine zobrazi po chybne misto, to je asi vsechno, co se da z toho dostat; k tomu ucelu byl urcen jisty widlovy program (fungoval ve wine), mozna bych si jeste vzpomnel


trubicoid2

Re:problém s jpg
« Odpověď #4 kdy: 08. 07. 2013, 19:04:05 »
Google si za mne vzpomnel :) Program se jmenuje jpeg-snoop, koukni tady: http://www.impulseadventure.com/photo/fix-corrupt-jpeg-photo.html


e3l

Re:problém s jpg
« Odpověď #5 kdy: 08. 07. 2013, 19:08:56 »
pusti na to convert od imagemagicku. nieco ti povie.

pauli

Re:problém s jpg
« Odpověď #6 kdy: 08. 07. 2013, 19:14:27 »
ahojda, díky za rady, ale nejdřív ji teda zkusím sem hodit jestli nebudete někdo rychlejší, odkaz na stažení je zde
http://ulozto.cz/xAAqnC4M/s-129-jpg  předem díky moc

TV

Re:problém s jpg
« Odpověď #7 kdy: 08. 07. 2013, 19:26:46 »
Očividně vadný soubor. Na začátku spousta nul a zbytek neurčitý. Spíš bych to tipoval na poškozený souborový systém. Šance na záchranu konkrétního JPG: komické. Pokud se jedná o read-write médium, zkusil bych ve Windows pro jistotu opravit souborový systém příkazem stylu "chkdsk x: /f".

r

Re:problém s jpg
« Odpověď #8 kdy: 08. 07. 2013, 19:40:10 »
Taky bych rekl, ze tj nejaky uplny bordel. Vidim tam kousky windowsoveho exace (konkretne nejaky autoit compiled program) 4x po sobe. Tohle nebude vubec jpeg, ale spis vysledek nejake korupce na filesystemu.

Martin

Re:Poškozená fotka v JPEG
« Odpověď #9 kdy: 08. 07. 2013, 23:07:15 »
Mne sa to podarilo recoverovat, za 100 $ vam poslem foto. Info PM.

IDDQD

Re:Poškozená fotka v JPEG
« Odpověď #10 kdy: 08. 07. 2013, 23:42:45 »
Poškozený?
Nebo zavirovaný  ;D

Jim

Re:Poškozená fotka v JPEG
« Odpověď #11 kdy: 09. 07. 2013, 01:13:38 »
Můžete prosím fotku znehodnotit a zaslat náhled? Například stačí spodní číst fotografie. :) Jinak by si mohl jeden myslet že chcete spíš ban do diskuse...

trubicoid2

Re:Poškozená fotka v JPEG
« Odpověď #12 kdy: 09. 07. 2013, 16:53:50 »
dej sem jeste jednu neposkozenou fotku se stejnyho fotaku ve stejnym rozliseni, at mame kde vzit spravnou hlavicku

ale mozna tam zadny relevantni data stejne nejsou

死神

  • ***
  • 159
    • Zobrazit profil
Re:Poškozená fotka v JPEG
« Odpověď #13 kdy: 10. 07. 2013, 09:18:59 »
trubicoid2: Kdyby ses do toho souboru podíval, pak by ti bylo jasné, že tady už žádná hlavička nepomůže.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Poškozená fotka v JPEG
« Odpověď #14 kdy: 10. 07. 2013, 14:56:31 »
jo no, fakt tam jsou samý nuly a zbytek bůhví co (čeho je ještě navíc "málo")
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript