Správná technologie pro projekt

Správná technologie pro projekt
« kdy: 23. 06. 2013, 20:51:43 »
Dobrý den,
chci napsat aplikaci ve, které v principu půjde o synchronizace/přesouvání souborů mezi jednotlivými cloudovými službami jako Dropbox, Google Drive, Copy... Chtěl bych se hlavně poradit o výběru serverové technologie. Jako první mě napadl Node.js, ale tam si nejsem jistý tím, jestli běží nepřetržitě na serveru čímž by zajišťovat kontrolu jednotlivý služeb (pro mě je to velký favorit a rád bych ho použil). Pak mě napadlo použít Javu, která by to vše měla umět. Ale kolem ní není zas taková aktivní komunita a živelný vývoj jako okolo Node.js. Případně by mohl Node.js při komunikaci s klientem i dávkově zpracovávat synchronizace... takhle by to nejspíš šlo vyřešit taky. Ale budu rád když také někdo přijde s jiným řešením.
Předem děkuji za odpovědi.


Stalin

Re:Správná technologie pro projekt
« Odpověď #1 kdy: 23. 06. 2013, 21:31:11 »
Pokus o flame?

Re:Správná technologie pro projekt
« Odpověď #2 kdy: 23. 06. 2013, 21:37:17 »
Pokus o flame?
Ne to ne. Jen se chci ujistit jestli jsem si vybral tu správnou technologii pro můj projekt (Node.js). Případně pokud ne, tak radu co si vybrat jiného.

DK

Re:Správná technologie pro projekt
« Odpověď #3 kdy: 23. 06. 2013, 22:49:07 »
no ma to veskere priznaky pokusu o flame (treba to, ze okolo javy neni takova komunita)
obecne - delejte to v tom, co umite nejlepe, nebo si najmete nekoho, kdo takovemu typu programu rozumi (protoze bez toho, abychom vedeli, co presne to ma delat, presnou technologii neporadime)

zacnete si to treba delat v node.js, pokud si myslite, ze v tom pujde vse udelat... muzete samozrejme narazit na nejaky problem, diky kteremu to nepujde realizovat tak, jak si myslite, coz pro vas bude dobra zkusenosti

samozrejme aby s tim souhlasili zdejsi diskuteri, muselo by to byt delane aspon v LISPu

Michal Taneček

Re:Správná technologie pro projekt
« Odpověď #4 kdy: 23. 06. 2013, 22:59:38 »
Java i nodeJS jsou vhodné .. vyberte to, co umíte lépe.


Re:Správná technologie pro projekt
« Odpověď #5 kdy: 23. 06. 2013, 23:17:02 »
Tak všem děkuji za příspěvky. Tím "kolem Javy není taková aktivní komunita" jsem spíš myslel, že už je Java takový stabilní jazyk používaný v korporacích. Čímž neříkám, že je to zastaralý Jazyk protože vývoj tam je. Javu mám rád a Javascript taky, konec konců jsou to C-like jazyky a to se počítá (pozor! toto není C-like flame).

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Správná technologie pro projekt
« Odpověď #6 kdy: 24. 06. 2013, 06:37:25 »
Java je sice "stabilní jazyk", ale Java je také "Java Virtual Machine". Nikdo neříká, že nemůžeš použít jiný jazyk pro JVM, např. Clojure, Scala, nebo Groovy. Ve všech jmenovaných máš přístup ke všem knihovnám pro JVM, ať už jsou napsané v čemkoliv (když programuješ v Cčku a chceš použít nějakou knihovnu, taky Tě nezajímá, jestli je DLLko napsané v C, C++, Pasclau ..., pokud má rozumné rozhraní). Jinak pro JVM existují knihovny skoro pro všechno, nevidím důvod, proč ji nepoužít - je-li to Tvůj projekt, volba jazyka je na Tobě a jestli zvolíš přímo jazyk Java nebo alternativu, do toho Ti zaměstnavatel kecat nebude.

Node.js neznám, takže s rozhodováním neporadím.