Spustění LXterminalu po spuštění

Michal

Re:Spustění LXterminalu po spuštění
« Odpověď #15 kdy: 08. 06. 2013, 20:21:55 »
Ja myslel, ze je jasne co chci :)


Ivorne

Re:Spustění LXterminalu po spuštění
« Odpověď #16 kdy: 08. 06. 2013, 23:04:31 »
No pořád tu je pár nejasností, ale co nadělám.

Zkus třeba něco takového (řetězce ohraničené znaky <> nahraď za správné hodnoty):

/home/<jmeno-uzivatele>/.config/autostart/lxterminal-app.desktop:
Kód: [Vybrat]
[Desktop Entry]
Type=Application
Exec=lxterminal -e /home/<jmeno-uzivatele>/lxterminal-app.sh

/home/<jmeno-uzivatele>/lxterminal-app.sh:
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
gpio load spi
<absolutni-cesta>/Desktop/app

A udělej soubor /home/<jmeno-uzivatele>/lxterminal-app.sh spustitelný. Např příkazem:
Kód: [Vybrat]
chmod a+x /home/<jmeno-uzivatele>/lxterminal-app.sh

Palo M.

Re:Spustění LXterminalu po spuštění
« Odpověď #17 kdy: 09. 06. 2013, 04:30:13 »
zustane otevreny, pac z toho posledniho prikazu budou chodit pravidelne reporty do terminalu
A preco maju tie reporty ist prave do terminalu? Vacsinou sa pouziva to, ze program sa spusti na pozadi (a ak nejde o vec suvisiacu priamo s grafickym prostredim, tak prihlasenie ani nie je nutne) vystup je presmerovany do suboru, ktory sa da hocijako spracovavat (samozrejme ten subor mozes zaroven aj priebezne vypisovat do terminalu) a hlavne ti to cele nezmizne, ked sa nieco neobvykle stane (napriklad vypadok prudu).

Inak naozaj to z teba lezie jak z chlpatej deky. Keby si hned na zaciatku popisal aj suvislosti (aku situaciu riesis, ako si riesenie celkovo predstavujes a s ktorym detailom potrebujes pomoct), dostal by si pravdepodobne uzitocnejsie odpovede - hlavne ak si zaciatocnik.

Michal

Re:Spustění LXterminalu po spuštění
« Odpověď #18 kdy: 09. 06. 2013, 10:54:43 »
Dobrá tedy, tak to zkusím popsat :)
Koupil jsem si Raspberry Pi a na něm mi běží linuxová distribuce Rasbian. Koupil jsem jej proto, že vyvijím vlastní meteostanici postavenou na ARMu. No a vzhledem k tomu, že tato meteostanice bude posílat (už asi týden posílá) naměřená data a je umístěna v zahradě, kde se mi nechce tahat ethernetový kabel, tak jsem to vyřešil bezdrátovou komunikaci (2.4 Ghz). Takže mi jdou data z metea do RPi a z RPi na server. To co zobrazuji v terminálu jsou aktuálně naměřená data a potvrzení odeslání těchto dat na server. Ten výpis do terminálu mi přišel jako dobrý nápad, když pro správu RPi používám TightVNC. Akorát jak už jsem tu zmínil já i někdo jiný, po výpadku proudu se musím připojit do RPi a ručně musím povolit používaní SPI komunikaci na GPIO (proto ten příkaz "gpio load spi") a pak spustit samotný skript, který obsluhuje bezdrátový modul, přeposílá data na server a výtváří výpis v terminálu. Takže vidím, kdy přišli poslední data, jaké byly jejich hodnoty a zda se je podařilo odeslat na server. Ale je fakt, že výstup do souboru by možná nebyl marný, aspoň by to byla nějaká záloha.

Ivorne

Re:Spustění LXterminalu po spuštění
« Odpověď #19 kdy: 09. 06. 2013, 11:10:59 »
No už jsme ti tu napsali kopu rad, jak na to. Zkoušel jsi už něco z toho?


Re:Spustění LXterminalu po spuštění
« Odpověď #20 kdy: 09. 06. 2013, 12:54:18 »
...Ale je fakt, že výstup do souboru by možná nebyl marný, aspoň by to byla nějaká záloha.

Rozhodně do souboru! Pokud vedle toho chceš v terminálu zobrazovat i to co do souboru teče, použij
Kód: [Vybrat]
tail -f ~/mujlog.txtAle aby v terminalovém okně běžel samotný skript je pitomost.