Změna přihlašovacího dialogu Windows

Změna přihlašovacího dialogu Windows
« kdy: 07. 06. 2013, 11:59:42 »
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda je možné ve Windows nahradit login dialog. V době Novell Netware to šlo tak, že se nainsaloval NetWare klient, ten se psustil ještě dříve než login dialog do Windows, pokud se účet a heslo uživatele Netwaru shodovali s Windows účtem, tak už se pak WIndows dialog neoběvoval. Chtěl bych podobnou věc ve Windows 7 a 8, ale vypadá to, že to není možné (mé hledání na Googlu nevrací zatím to, co bych potřeboval). Další možnost je, spouštět mnou vytvořený dialog jako službu s tím, že dokud by to uživatel nevyplnil, nebo nedal cancel, tak by ho to nepustilo na plochu (při Cancel by neměl přístup například ke svému domovskému disku, ale na public share ano). Ale radši bych tu změnu toho dialogu přímo, abych se vyhl dvojímu přihlašování. Jinak je to čistě pro testovací účely, chtěl bych totiž částečnou funkconalitu Netwaru nahradit právě tímto dialogem (hodně se mi líbilo mapování disků na uživatelské bázi).
« Poslední změna: 07. 06. 2013, 22:37:09 od Roman Bořánek »


Sten

Re:Změna přihlašovacího dialogu WIndows
« Odpověď #1 kdy: 07. 06. 2013, 12:27:28 »
Ve Windows 2000 a XP šlo ten dialog zrušit/nahradit hookováním GINA, ale od Windows Vista to už nejde. Jde ale vytvořit credential providera, který přihlašovací údaje ověří a použije pro další služby.

Btw. mapování disků při přihlášení se normálně řeší logon skriptem v Active Directory.

Re:Změna přihlašovacího dialogu WIndows
« Odpověď #2 kdy: 07. 06. 2013, 13:40:16 »
Ano, o AD vím (měl sem to v jedné doméně, kde sem takto nastavoval chování pro více jak tisíc uživatelů, i když od 2008-R2 nahoru už se ty disky dají mapovat přes GPO, v 2003 a 2008 si to nepamatuji, jestli to šlo, nebo ne, díkibohu za to, že AD zná i proměnné, i když pokud by neznal, tak bych na to udělsl jednoduchý program), bohužel sem pracoval i se sítěmi, kde to nebylo žádoucí (AD nebyla implemenována z důvodů financí - CALy sou docela zákeřná věc). Na ten Credential provider se podívám. Dík moc.