Koupím 2.5" disk

Koupím 2.5" disk
« kdy: 25. 05. 2013, 12:24:48 »
Nanabídne prosím někdo 2.5" SATA pevný disk s použitelnou kapacitou (160 GB+) za rozumnou cenu? Snažím se skompletovat starý notebook a ceny za tento "odpad" na Aukru (či nové) mi přijdou nesmyslné.

Předem díky, ideálně kdybyste měl někdo cestu okolo Pankráce, je mi jasné, že jen cesta na poštu překračuje cenu samotného disku.


IDDQD

Re:Koupím 2.5" disk
« Odpověď #1 kdy: 25. 05. 2013, 13:03:29 »
V pohodě, rád ho s tebou vyměním, ale chtěl bych za to od tebe Škoda Octavia 1,9 TDI vyrobenou do roku 2000 a nejlépe tak 2004.
U ní jsou ceny v bazarech taky přemrštěný, pf...víc než 13 let starý auto a oni za něj chtějí peníze....  ::)
Až jí pro mě budeš mít, napiš mi na aaa@aaa.cz

Re:Koupím 2.5" disk
« Odpověď #2 kdy: 25. 05. 2013, 14:04:52 »
Chápu vtipné dloubnutí, ale v situaci, kdy mám starý notebook a nemá smysl do něj kupovat novou 500G za 1000 Kč, čekal bych, že šrot, který se normálně vyhazuje, nebude stát 800 Kč (uznávám, čekal bych to i u nových PATA disků apod., ale to je na jinou diskuzi).

Problém u zboží v této cenové kategorii je, že lidé za ně peníze spíše nechtějí, protože nemá smysl si s tím přidělávat starosti kvůli pár stovkám. Takže se spoléhám spíš na altruismus lidí z oboru, kterým se doma něco takového může válet a k ničemu jim to není.

e3k

Re:Koupím 2.5" disk
« Odpověď #3 kdy: 25. 05. 2013, 14:39:42 »
160gb hitachi model: HTS541616J9SA00 za 10E alebo par piv. stav by som musel skontrolovat ale asi bude relativne v poriadku na ten vek.
do prahy sa nechystam mate tam moc turistov skor u richtara jakuba v bratislave ;)

Rhinox

Re:Koupím 2.5" disk
« Odpověď #4 kdy: 25. 05. 2013, 15:07:09 »
Skusil bych eBay...


Pepan

Re:Koupím 2.5" disk
« Odpověď #5 kdy: 25. 05. 2013, 18:01:51 »
Ono na tom Aukru to není zase tak drahé. Většina se jich nabízí od koruny. Jenom ti lidi pořád tak nesmyslně přihazují  ::), jako kdyby si nemohli koupit nový.  :)  Ale pokud chceš disk opravdu levně, zkus sběrný dvůr na elektroodpad. Několikrát jsem tam našel notebook,   2-3 roky starý. Někdy plně funkční, občas jen rozbitý displej, nebo mrtvý MB, ale zbytek (paměti, disky) bez problému. A stálo to flašku nebo kafe  :)

Re:Koupím 2.5" disk
« Odpověď #6 kdy: 25. 05. 2013, 18:55:54 »
10 € by bylo v pohodě, ale do BA se zase nechystám já. Ale kdyby se vám chtělo na poštu, tak do 15 € bych ho klidně vzal. eBay apod. mi zabíjí poštovné, i když mi taky přijde vtipné, že z Chicaga by to včetně dopravy vyšlo vlastně na stejno.

Na to Aukro jsem se právě díval a když vyřadím disky pod 100G či nefunkční, tak právě od koruny nezačínají a nikdo výrazně nepřihazuje. Ale třeba máte pravdu a ty věci prostě tolik stojí (resp. neztrácí hodnotu). Nicméně pak nechápu lidi, když koupí vysloužilý disk poloviční kapacity neznámého původu o 20 % levněji než nový - když si dovolím mírně (ale opravdu jen mírně) přehánět.

brk

Re:Koupím 2.5" disk
« Odpověď #7 kdy: 26. 05. 2013, 15:08:28 »
Ceny za tenhle "odpad" Ti mohou přijít nesmyslné, ale ony pro dost lidí mají svojí hodnotu. Když někdo vymění v notebooku disk a starý je dobrý, tak si s oblibou koupí i za dvě stovky rámeček a má USB disk na přenášení, zálohy, cokoliv jiného. Je to dostatečně malé, pohoda. Třeba Kingston prodává přímo v setu SSD a USB rámeček na starý disk. Asi ví proč. :)

Já jsem si přímo koupil rámeček, který mí umožňuje do 3,5" pozice zasunout dva 2.5" disky do běžného desktopu. Je to hot swap. 2.5" disky nezabírají moc místa, snadno se to případně přenáší. Pohodička. Mám jich docela dost, ale rozhodně je nechci prodávat, rozdávat, protože je používám. Disk bývá obvykle to první, co v notebooku odejde, nebo se prostě hodí původnímu majiteli, takže i ve vyřazovaných strojích často nejsou. Konec konců ty máš taky notebook bez disku, proč asi? Zkus sledovat to Aukro, možná se ti poštěstí.