Windows 7 jen v nouzovém režimu

Kvido

Windows 7 jen v nouzovém režimu
« kdy: 24. 05. 2013, 09:41:12 »
Mám na PC Windows 7 a Ubuntu 13.04.
Ubuntu jede už více než 1 rok k velké spokojenosti (!!!), ale  Windows po scanu Spy Hunter,  ktrerý zřejmě vymazal soubory WIN (šunt) pouze mi jede v Nouzovém režimu.
1/Restartuju proto PC, držím F8 .
2/ Černá obrazovka. Řekne na řádku "klikněte na libovolnou klávesu"
3/ Dole se objeví pás, natahuje files...
4/ Naskočí Startuje Windows... černé kuličky beží...
5/ Pak naskočí modrá obrazovka, kolečko, natahuje se
6/ Objeví se Okno instal. programu - čeština
7/ Další okno, kde je možnost Oprava tohoto PC, kliknu na výběr.
8/ V okně jsou "Možnosti obnovení systému"... hledá...., nenajde
9/ V dalším okně mají být vidět OS. Je tam jen NeoSmartLinux, OS Windows schází... a píše Není-li Váš systém v seznamu, klikněte na NAČÍST ovládače a nainstalujte ovládaře pro váš PC.
10/ Klik na Načíst ovládače, objeví se okno s adresářovou strukturou C:\,.... tedy složky a v nich soubory. Ale jaké soubory, ve které složce mám vybrat. Co jsou ty ovládače. Ovládače zařízení tiskárny atd...??
TADY KONČÍM, nevím jak dál.
Když chci jít přes Příkazovou řádku je tam X:SOURCE, co tam napsat abych třeba provedl FIXBOOT /r? Prostě tady končím, nevím jak dál. Děkuji za pomoc předem!
« Poslední změna: 24. 05. 2013, 13:00:20 od Petr Krčmář »


Květoš

  • *
  • 36
  • Umím HTML a JavaScript
    • Zobrazit profil
    • Nekecamweb
    • E-mail
Re:Ubuntu 13.04 bezva, Win7 jen nouzák
« Odpověď #1 kdy: 24. 05. 2013, 09:49:53 »
P.S.: Ještě dodávám k bodu č. 1.: ...samozřejmě restart je proveden s nastavením v BIOSU na DVD, takže se natahuje originální instalační CD Windows 7 Home Premium
Květoš
Ahoj all! Chci rozšířit znalosti o PHP.

NOOB

Re:Windows 7 jen v nouzovém režimu
« Odpověď #2 kdy: 24. 05. 2013, 13:24:16 »
Mozno nenajde instalator povodny windows kvoli tomu, ze orginalny boot widiel bol zmazany a nahradeny grubom pri instalacii ubuntu, nie ? Ci ?

Inak mne nikdy neslo dat do poriadku ziadnu verziu windows nejakymi automatickymi opravami... ja by som sa na to vykaslal, zalohoval data preinstaloval windows a nasledne grub...

Květoš

  • *
  • 36
  • Umím HTML a JavaScript
    • Zobrazit profil
    • Nekecamweb
    • E-mail
Re:Windows 7 jen v nouzovém režimu
« Odpověď #3 kdy: 24. 05. 2013, 13:34:33 »
Díky za odpověď. Bude to tak. Ano! Už jsem chtěl přeinstalovat Win, ale šunt mi zase píše, že mám na disku jiný systém, že top nejde, ale to je blbost.

Mám prostě dva disky na 450 GB je naformatováno místo pro Ubuntu
Win má na 80 GB své místo, tak nevím co to tropí za hlouposti.

Prosímtě, já u hodím scan a poradíme se, jo? Ale ta přeinstalace, s tím  počítám. D!

Květoš
Ahoj all! Chci rozšířit znalosti o PHP.

Květoš

  • *
  • 36
  • Umím HTML a JavaScript
    • Zobrazit profil
    • Nekecamweb
    • E-mail
Re:Windows 7 jen v nouzovém režimu
« Odpověď #4 kdy: 24. 05. 2013, 13:58:23 »
Jak je vidět ze scanu, Windows je na: dev/sda1 a má zapnutý boot.

Co, když příznak boot přemístím na Linux oddíl?

Co dporučuješ dál.
Myslím:
Zálohovat z Windows ntfs uživatelký účet, jako můj a celý oddíl ntfs smazat, ne?
Buzdou mi pak fungovat věci z toho přenesného účtu?
Květoš
Ahoj all! Chci rozšířit znalosti o PHP.


NOOB

Re:Windows 7 jen v nouzovém režimu
« Odpověď #5 kdy: 24. 05. 2013, 15:15:05 »
neviem... :D ja som postupoval tak, ze som nainstaloval win7 a potom kubuntu... a ide to na prvy sup :D viem, ze sa da aj opacne, teda nainstalovat kubuntu (alebo inu derivaciu ubuntu), potom win7 a vtedy sa da bootovat iba na win 7 takze treba nainstalovat grub aby sa dalo bootovat aj do linuxu... ale nerobil som to... :D pockaj co Ti poradia nejaky skusenejsi uzivatelia...

Co sa tyka toho zalohovania uzivatelskeho uctu... - no tam su nastavenia a pod., cize musis odznova vsetko instalovat, a nasledne obnovit zalohu a mal by si mat naspat nastavenia programov, savy z hier a pod... + samozrejme skopiruj vsetky data, ktore mas na oddiely toho windowsu...

Veterán

Re:Windows 7 jen v nouzovém režimu
« Odpověď #6 kdy: 24. 05. 2013, 15:42:56 »
Nevolit si opravu spouštění, ale spustit příkazový řádek.
Poté příkazy:
bootrec.exe /FixMbr
bootrec.exe /FixBoot
nebo ještě i:
bootrec.exe /RebuildBcd
Pozor! Přepíše to tabulku a nebudete mít přístup k Linuxu. Ale mělo by to opravit spouštění tak, aby šlo vyhledat oddíl s Windows.

Ještě ale napřed vyzkoušejte "Obnovení systému". Jde to přece spustit i z nouzového režimu a pokud jste ho nevypnul, tak nabídne předchozí verze před použitím čističe.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 jen v nouzovém režimu
« Odpověď #7 kdy: 24. 05. 2013, 16:31:45 »
Hm, moje zkusenost s W 7 na Thinkpadu T61 v poslednich dnech byla takova, ze bych doporucil nasledujici: Vemte originalni instalacni DVD, nabruste na nem okraj na brusce, kazdych 5 mm vypilujte zub. Nasledne poslete Ballmerovi se zadosti, at si ho zarazi do riti.

radek

Re:Windows 7 jen v nouzovém režimu
« Odpověď #8 kdy: 24. 05. 2013, 19:13:41 »
Jardap: Dalsi retardovaný komentář který ničemu a nikomu nepomůže...

USR

Re:Windows 7 jen v nouzovém režimu
« Odpověď #9 kdy: 24. 05. 2013, 21:19:27 »
Kvido jen pro jistotu...

Ty nabootuješ z instalačního DVD Windows 7. Spustíš na DVD umístěné Recovery, tedy WinRE (Obnova spouštění systému), a ono vůbec nenajde instalaci Windows?

Nezkoušel jsi si projít (alespoň pomocí DIR, nebo TREE pokud je součástí WinRE) disky a podívat se zda ty sám instalaci (i když zřejmě poškozenou) někde neuvidíš?

Zkoušel jsi bod obnovy z doby před Spy Hunter? To je nejlepší řešení. Ale pozor, při aplikaci z WinRE prostředí nepůjde takové obnovení vzít zpět, půjde jen aplikovat jiný bod obnovení!

Pokud zadáš z konzoly která je součástí WinRE patřičné příkazy měl by se disk stát znovu spouštěcím a měl by se obnovit Windows Loader. Trochu mne ale mate, že WinRE nenašel žádnou (i když poškozenou) instalaci Windows. Mohlo by to znamenat, že chybí něco zásadního bez čeho systém není detekovaný jako systém, nebo třeba také jen to, že oddíl není označen jako spouštěcí. Těžko říci, chtělo by u toho počítače sedět. Nicméně zde jsou teoretické postupy:

1. Použití příkazu "BootSect.exe /help" (Master Boot Code Restoration Tool). ten je vždy viditelně umístěn ve složce BOOT.
Například "BootSect /NT60 C: /Force" by si vynutil obnovu zavaděče pro disk C. Teoreticky lze použít místo písmene disku i SYS pro systémový oddíl nebo ALL pro všechny oddíly.

Já doporučuji ručně zjistit kde jsou Windows a aplikovat tento postup s uvedením konkrétního disku.

2. Nebo můžeš použít jak uváděl Veterán BootRec.exe Ten by měl být v PATH protože u WinRE by měl být ve složce Windows32 (předpokládám tedy že WinRE je 32 bitové prostředí, jiné neznám).

Bootrec.exe /FixMbr
Bootrec.exe /FixBoot

Někdo doporučuje nechat následně vyhledat OS
Bootrec.exe /ScanOs

Někdo ještě doporučuje restauraci Boot Code

Bootrec.exe /RebuildBcd
bcdedit.exe /export "C:\Boot\BCDBackup"
bcdedit.exe /import "C:\Boot\BCDBackup"

Abstinent

Re:Windows 7 jen v nouzovém režimu
« Odpověď #10 kdy: 24. 05. 2013, 21:42:17 »
Ještě pozor na to aby WinRE prostředí nebylo jakékoli. Doporučuji to umístěné na instalačním médiu, nebo vytvořené naposledy pomocí Recovert Disc Maker (RecDisc). Pokud totiž spustíš například WinPE (WinRE) starší verze, například pro WinXP (které bývá často součástí prostředí, kterou na notebooku naprosto nevhodně ponechá OEM v samostatném servisním oddílu) tak ten automaticky odstraní veškeré stínové kopie protože s němi není kompatibilní. Takže by jsi přišel o všechny body obnovy což by byla tragédie.

Jinak se tímto omlouvám Veteránovi: Přehlédl jsem že bod obnovy také uvádíš. Tedy mé příspěvky jsou v podstatě nadbytečné protože ty jsi Veteráne už vše důležité, navíc přesně, napsal.

P.S.
Nedoporučuji ti už nikdy ptát se na nic ohledně Windows na Rootu. Protože "hospodskej" nám permanentně blokuje příspěvky, i když nespamujeme ani nic jiného. Je to šílená otrava psát sem cokoli.