Datová schránka - přístup pro čtení

Jack

Datová schránka - přístup pro čtení
« kdy: 23. 05. 2013, 21:02:16 »
Ahoj,
jak resite pristup jen pro cteni pro datovou schranku? Napriklad pro ruzne ne-plne duveryhodne 3rd party aplikace.
Nechate si vygenerovat omezene pristupove udaje sami na sebe? Nebo jinak? Poradte...
« Poslední změna: 24. 05. 2013, 13:03:42 od Petr Krčmář »


j

Re:Datova schtanka - pristup pro cteni
« Odpověď #1 kdy: 23. 05. 2013, 23:02:15 »
Nevim jestli te to potesi nebo jestli ti to pomuze, ale zakaznici to prevazne resej tak, ze maj ve firme nejaky bazmek na spravu DS... a teprve do toho se napojuje vse ostatni => opravneni jsou dal uz zcela ve tvy rezii. Samo, nemluvim o firmach o 10ti lidech ... tam to ma vetsinou na zadech nejaky nebozak ... ktery to vyrizuje rucne.

Re:Datova schtanka - pristup pro cteni
« Odpověď #2 kdy: 23. 05. 2013, 23:24:47 »
Pokud jde o organizaci, zaregistruje se člověk, který má omezená práva. Pokud by šlo o schránku fyzické osoby, pak je to imho špatná otázka - cesta slepou uličkou. Pro fyzickou osobu je imho dostatečným řešením Datovka od nic.cz - v případě pokročilé paranoi si můžeš zkontrolovat zdroják.

Máš nějaký konkrétní důvod, proč místo Datovky použít něco, čemu nedůvěřuješ, a přesto tomu chceš svěřit svoje důvěrné dokumenty?

Jack

Re:Datova schtanka - pristup pro cteni
« Odpověď #3 kdy: 24. 05. 2013, 10:37:07 »
Jde o datovku pro FO. Tak treba proto, ze Datovka na Androidu neumi pracovat s certifikatem a nebo jsem to nekde prehlidnul?

Re:Datova schtanka - pristup pro cteni
« Odpověď #4 kdy: 24. 05. 2013, 10:42:27 »
To nevím. Na telefonu nepoužívám. Ale přijde mi krajně nepravděpodobné, že by neuměla "pracovat s certifikátem".


Jack

Re:Datova schtanka - pristup pro cteni
« Odpověď #5 kdy: 24. 05. 2013, 10:49:23 »
Krajne nepravdepodobne, lec pravdive, protoze jedine co se tam da nasatvit je pin jako zamek aplikace + uziv. jemeno a heslo do schranky.

O.V.

Re:Datova schtanka - pristup pro cteni
« Odpověď #6 kdy: 24. 05. 2013, 11:11:37 »
Osobne jsem si pred par lety nechal vygenerovat dalsi ucet pro pristup na svou DS. Vyuzil jsem hloupe implementace a nahradil jeden znak ve svem jmene znakem podobnym Treba Vybral za Vעbral, nebo Oldrich za 0ldrich.
Proslo mi to a pani na Poste si jine podoby znaku nevsimla.

Re:Datova schtanka - pristup pro cteni
« Odpověď #7 kdy: 24. 05. 2013, 11:37:18 »
Krajne nepravdepodobne, lec pravdive, protoze jedine co se tam da nasatvit je pin jako zamek aplikace + uziv. jemeno a heslo do schranky.
Aha, prihlasovaci certifikat. Ja myslel nejake certifikaty serveru.

Prihlasovaci certifikat na mobilu stejne nema moc vyznam. Bezpecnost ulozeneho certifikatu je +- stejna jako bezpecnost ulozeneho hesla.

Re:Datova schtanka - pristup pro cteni
« Odpověď #8 kdy: 24. 05. 2013, 11:37:47 »
Osobne jsem si pred par lety nechal vygenerovat dalsi ucet pro pristup na svou DS. Vyuzil jsem hloupe implementace a nahradil jeden znak ve svem jmene znakem podobnym Treba Vybral za Vעbral, nebo Oldrich za 0ldrich.
Proslo mi to a pani na Poste si jine podoby znaku nevsimla.

Tak to je dobrej vojeb :) Kloubouk dolu za ten napad :))

Jack

Re:Datova schtanka - pristup pro cteni
« Odpověď #9 kdy: 24. 05. 2013, 11:42:36 »
Krajne nepravdepodobne, lec pravdive, protoze jedine co se tam da nasatvit je pin jako zamek aplikace + uziv. jemeno a heslo do schranky.
Aha, prihlasovaci certifikat. Ja myslel nejake certifikaty serveru.

Prihlasovaci certifikat na mobilu stejne nema moc vyznam. Bezpecnost ulozeneho certifikatu je +- stejna jako bezpecnost ulozeneho hesla.
No jo, jenze kdyz ho pouzivam v PC, tak se pres mobil neprihlasim, asi pouziju onen zmineny vojeb. Uz jsem o tom nekde cetl, ze staci pouzit i jmeno bez diakritiky, jen me zajimalo jestli neni neco oficialnejsiho.