Jak prodat zdrojové kódy?

BhaaL

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #405 kdy: 10. 05. 2013, 15:54:57 »
no ty jsi mi programator :D pokud tri roky programujes timhle stylem a argumentujes to tim, ze "funguje to, tak je to ok a budu to takovym stylem delat i nadale", tak se nedivim, ze mas na praci jenom behani mezi racky

z tvojeho prvniho prispevku lze usoudit, ze jsi na tom programu pracoval asi rok, jako prezentaci programu pouzivas zde dekompilovanou verzi programu, o ktere nicmene tvrdis, ze to je stara verze a umi hovno, zatimco ta nova verze je super, tisicinasobne lepsi nez tahle :) no a do toho jsi ji tu sam zverejnil s tim, ze bude fungovat pouze to 10.5 a ze to nejde obejit :)
uprimne lituju tu firmu, ktera te zamestna jako programatora

Napsal ze to spustil ? Nema moje zmysleni, a nebude vedet celkem dost veci jak to presne funguje.


A hlavne kdy to funguje spravne !

Nikdy, to tu vime vsichni :D


Hitech

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #406 kdy: 10. 05. 2013, 15:56:30 »
strana 28 :D

Sten

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #407 kdy: 10. 05. 2013, 16:47:28 »
Napsal ze to spustil ? Nema moje zmysleni, a nebude vedet celkem dost veci jak to presne funguje.

Spustil jsem to, za chvíli jsem našel, jak funguje to ověřování, a obešel jsem ho. Ten kód sice používá některé hodně šílené konstrukce, ale jinak je dost jednoduchý, takže si nedělej iluze, že bych měl problémy pochopit, jak to funguje, obzvlášť když jsi to tím Pythonem tak skvěle ulehčil, neboť tam zůstaly i jména funkcí a proměnných ;)

Jinak jsem našel opravdovou perlu k té kvalitě (a kvantitě) kódu:
Kód: [Vybrat]
def check_file_via_date(self, date):
files = filter(os.path.isfile, glob.glob('*'))
files.sort(key=lambda x: os.path.getmtime(x))
files_list = []
for i in files:
if date in i and 'numbers' in i:
files_list.append(i)

try:
m = files_list.pop()
return m
except:
return None

def check_file2_via_date(self, date):
files = filter(os.path.isfile, glob.glob('*'))
files.sort(key=lambda x: os.path.getmtime(x))
files_list = []
for i in files:
if date in i and 'spins' in i:
files_list.append(i)

try:
m = files_list.pop()
return m
except:
return None

Nevím, jestli má cenu vyjmenovávat, co všechno je na tomhle blbě, možná by si to zasloužilo rovnou poslat na TheDailyWTF.

Hitech

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #408 kdy: 10. 05. 2013, 17:21:15 »
Kdybys to mel spustene, a odsledoval si to, jake vstupy a vystupy celej program a jeho funkce dostavaji / davaji.
pochopil bys to. Jenze Sten je individuum neboli zid ktere jen zverejnuje casti meho kodu, pricemz nema ani paru proc je to tak jak to je, protoze spustit gui je fak vyhra co ?

Konecne mi prislo tvoje info. Uvidime se.
Chrchel taky.
Duro taky.
Jakub Galgonek, ty pujdes jako posledni, nasral jsi me nejmin.


Nashledanou.

student

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #409 kdy: 10. 05. 2013, 17:27:33 »
(většinou se mezi kurzem a pravdepodobností nechává 5 až 10 % rozdíl, menší je už moc riskantní, větší zase často hráče rychle přestat bavit).
A to mi od jedneho prevadzkovatela hracich automatov viem, ze to ma nastavene tak, nech sa vyhraje polovica zo vsadenych penazi a chodia mu tam hraci zdaleka, lebo sa tam vyhrava...

Ďakujem vám všetkým za vysvetlenie. Dajú sa tieto veci naučiť bez VŠ vzdelania? Inak povedané, má cenu sa o to pokúšať? Učiť sa sám tú štatistiku a pravdepodobnosť aspoň na tú úroveň ktorá je potrebnáa na riešinie práve takých vecí, ako je uvedená ruleta.
(Nejaké integrály a pod. rátať viem, neviem, či to je na to, treba)
Daju, my sme to brali na zaciatku gympla. A asi sa ani nie je treba vela ucit - staci si spocitat pomer sanci. Ked na vyhru potrebujes, aby padlo jedno zo 17 cisel, ak ich je celkovo tusim 36, tak su sance 17/36. A kolko ziskas, to sa vypocita lahko - ak vsadis X, potom by mal byt po 1 kole (priemerne) tvoj stav zmenit o moznu vyhru (krat jej pravdepodobnost) minus moznu prehru (tiez krat pravdepodobnost):
17/36*X - 19/36*X = -2/36*X = -1/18*X ~ -5%.
Teda po kazdom kole stratis v priemere cca 5% vkladu.

V inych hrach su akurat o nieco zlozitejsie vypocty toho, kolko moznosti vyhrava (na to si vacsinou stacia kombinacne cisla - alebo sa len zamyslis a spocitas to aj bez nich).


Sten

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #410 kdy: 10. 05. 2013, 17:38:51 »
Kdybys to mel spustene, a odsledoval si to, jake vstupy a vystupy celej program a jeho funkce dostavaji / davaji.
pochopil bys to. Jenze Sten je individuum neboli zid ktere jen zverejnuje casti meho kodu, pricemz nema ani paru proc je to tak jak to je, protoze spustit gui je fak vyhra co ?

Až budeš trochu zkušenější programátor, budeš vědět, že když mám zdrojáky, tak to nepotřebuju spouštět, abych viděl, jak to funguje ;)

Máš pravdu, nemám ani páru, proč je to plný spaghetti kódu a konstrukcí typu: kvůli změně jednoho řetězce zkopíruju celou funkci, provedu glob všech souborů, seřadím je, následně je vyfiltruju podle předem známých hodnot (které jsem mohl rovnou strčit do toho globu), výsledky naskládám do pole a použiju akorát poslední položku.

Konecne mi prislo tvoje info. Uvidime se.
Chrchel taky.
Duro taky.
Jakub Galgonek, ty pujdes jako posledni, nasral jsi me nejmin.

Odkud ti přišlo moje info? Z New Yorku, odkud jsem se připojoval na tvůj server (určitě tam máš spoustu známých, když sis vyřizoval americkou licenci na tenhle skvost ;D)? Nebo ze Seznamu, kde jsem založil e-mail na tvoje jméno? Nebo jenom opět kecáš? :-)

Jana K

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #411 kdy: 10. 05. 2013, 17:41:49 »
Ahoj,
je tu jeste puvodni pisatel Karel/Lentilky/Hitler? Moc mi imponuji Tvoje znalosti a nadhled a protoze se take zacinam ucit IT, rada bych se seznamila.
Kdybys mel zajem, muzes mi napsat na j.karenina@seznam.cz
Tesim se na mail, pa <3
Jana :)

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #412 kdy: 10. 05. 2013, 17:59:42 »
... Sten je individuum neboli zid  ....

Konecne mi prislo tvoje info. Uvidime se.
Chrchel taky.
Duro taky.
Jakub Galgonek, ty pujdes jako posledni, nasral jsi me nejmin.
Nashledanou.

Běž už do (_!_)

belzebub

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #413 kdy: 10. 05. 2013, 18:26:30 »
pochopil bys to. Jenze Sten je individuum neboli zid ktere jen zverejnuje casti meho kodu, pricemz nema ani paru
Ale notak, kajo.. to ze Sten bude individuum, a nikoliv borgsky kolektiv, to myslim neni tak prevratny objev. Priznam se, ze jsem take individuum. Ty ne?
Z jakych duvodu usuzujes na jeho rasovy puvod nebo nabozenske presvedceni mi opravdu neni jasne. Muzes nam prosim vysvetlit jak si k teto dedukci dosel, a proc by nas vubec melo zajimat, jestli nekdo je, nebo neni zid?

Konecne mi prislo tvoje info. Uvidime se.
Chrchel taky.
Duro taky.
Jakub Galgonek, ty pujdes jako posledni, nasral jsi me nejmin.
O kajo, ty me snad vubec nemas rad! Bud prosim tak laskav a pridej si me na seznam lidi, kterym se hodlas pomstit.
Timto ti take oznamuji, ze jsi prave dosahl cca 20% urovne Radka Hulana, coz je celkem slusny vykon, ale pokud se chces svemu velkemu vzoru dale priblizit, mel bys pritvrdit!

belzebub

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #414 kdy: 10. 05. 2013, 18:37:43 »
pochopil bys to. Jenze Sten je individuum neboli zid ktere jen zverejnuje casti meho kodu, pricemz nema ani paru proc je to tak jak to je, protoze spustit gui je fak vyhra co ?
Jeste male doplneni, protoze jako zacatecnik to jiste nechapes: vetsina slusnych programatoru nema problem se zverejnenim zdrojovych kodu ke svym programum (nebo je dokonce sami zverejnuji - najdi si na wikipedii "OpenSource"), protoze se za svuj kod nemusi stydet. Pokud tedy nemas jiny duvod, proc by ti vadilo zverejneni zdrojaku, ktere jsi jeste nedavno hodlal prodavat, znamena to pravdepodobne, ze ses si velmi dobre vedom toho, ze tvuj kod je velmi, velmi, ale opravdu velmi spatny a stydis se za nej.
A prosim, nesnaz se nam tvrdit ze ty smesne, nefunkcni, krkolomne zoufale kousky kodu jsou nejake "obchodni tajemstvi" nebo ze na ne mas patent..

JS

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #415 kdy: 10. 05. 2013, 18:45:31 »
Moc mi imponuji Tvoje znalosti a nadhled a protoze se take zacinam ucit IT, rada bych se seznamila.

Bad guys finish first?  ;D

Z jakych duvodu usuzujes na jeho rasovy puvod nebo nabozenske presvedceni mi opravdu neni jasne. Muzes nam prosim vysvetlit jak si k teto dedukci dosel, a proc by nas vubec melo zajimat, jestli nekdo je, nebo neni zid?

Ze by http://en.wikipedia.org/wiki/Ashkenazi_Jewish_intelligence?

Duro

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #416 kdy: 10. 05. 2013, 18:48:15 »
Kdybys to mel spustene, a odsledoval si to, jake vstupy a vystupy celej program a jeho funkce dostavaji / davaji.
pochopil bys to. Jenze Sten je individuum neboli zid ktere jen zverejnuje casti meho kodu, pricemz nema ani paru proc je to tak jak to je, protoze spustit gui je fak vyhra co ?

Konecne mi prislo tvoje info. Uvidime se.
Chrchel taky.
Duro taky.
Jakub Galgonek, ty pujdes jako posledni, nasral jsi me nejmin.


Nashledanou.

Toto sa ma bolestne dotklo. Nie len, ze som bol jeden z mala, ktori boli za tie zdrojaky ochotni zaplatit, ale dal som ti dva dalsie konstruktivne navrhy ako z toho vytlct prachy. Keby si tie zdrojaky predal za navrhovanu cenu povedzme 10 ludom, mohol si pozvat nejaku slecnu na veceru. Neviem, aka je sanca, ze by si ju pretiahol, ale vzdy je ista sanca, ze to lepsie nakodi za teba.

Hitech

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #417 kdy: 10. 05. 2013, 18:55:57 »
Kdybys to mel spustene, a odsledoval si to, jake vstupy a vystupy celej program a jeho funkce dostavaji / davaji.
pochopil bys to. Jenze Sten je individuum neboli zid ktere jen zverejnuje casti meho kodu, pricemz nema ani paru proc je to tak jak to je, protoze spustit gui je fak vyhra co ?

Konecne mi prislo tvoje info. Uvidime se.
Chrchel taky.
Duro taky.
Jakub Galgonek, ty pujdes jako posledni, nasral jsi me nejmin.


Nashledanou.

Toto sa ma bolestne dotklo. Nie len, ze som bol jeden z mala, ktori boli za tie zdrojaky ochotni zaplatit, ale dal som ti dva dalsie konstruktivne navrhy ako z toho vytlct prachy. Keby si tie zdrojaky predal za navrhovanu cenu povedzme 10 ludom, mohol si pozvat nejaku slecnu na veceru. Neviem, aka je sanca, ze by si ju pretiahol, ale vzdy je ista sanca, ze to lepsie nakodi za teba.

Proprietární software
 Skočit na: Navigace, Hledání

Proprietární software je takový software, kde jeho autor upravuje licencí (typicky EULA) či jiným způsobem možnosti jeho používání. K takovému software nejsou zpravidla k dispozici volně zdrojové kódy či v nich nelze svobodně dělat úpravy a výsledné dílo distribuovat. Takový software obvykle spadá do kategorie komerčního software, který jeho autor prodává.

Jeste neco ?

Sten

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #418 kdy: 10. 05. 2013, 19:02:59 »
Proprietární software
 Skočit na: Navigace, Hledání

Proprietární software je takový software, kde jeho autor upravuje licencí (typicky EULA) či jiným způsobem možnosti jeho používání. K takovému software nejsou zpravidla k dispozici volně zdrojové kódy či v nich nelze svobodně dělat úpravy a výsledné dílo distribuovat. Takový software obvykle spadá do kategorie komerčního software, který jeho autor prodává.

Jeste neco ?
Autorský zákon
§ 31
Citace
(1) Do práva autorského nezasahuje ten, kdo
a) užije v odůvodněné míře výňatky ze zveřejněných děl jiných autorů ve svém díle,
b) užije výňatky z díla nebo drobná celá díla pro účely kritiky nebo recenze vztahující se k takovému dílu, vědecké či odborné tvorby a takové užití bude v souladu s poctivými zvyklostmi a v rozsahu vyžadovaném konkrétním účelem,
c) užije dílo při vyučování pro ilustrační účel nebo při vědeckém výzkumu, jejichž účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, a nepřesáhne rozsah odpovídající sledovanému účelu;
vždy je však nutno uvést, je-li to možné, jméno autora, nejde-li o dílo anonymní, nebo jméno osoby, pod jejímž jménem se dílo uvádí na veřejnost, a dále název díla a pramen.
(2) Do práva autorského nezasahuje ani ten, kdo výňatky z díla nebo drobná celá díla citovaná podle odstavce 1 písm. a) nebo b) dále užije; ustanovení odstavce 1 části věty za středníkem platí obdobně.

Hitech

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #419 kdy: 10. 05. 2013, 19:12:36 »
Nemusis mi narusit autorske prava abys flusal zuby.

Zdar.