Jak prodat zdrojové kódy?

Karel xXx

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #330 kdy: 09. 05. 2013, 22:08:17 »
Stene, to tvoje uvidime uz ma pravni nasledky, tak si dobre premysli co udelas.

Bože, do čeho jsi to duši vrazil?

Ze zakona nema pravo do aplikace nejak zasahovat a jeji mnou udelenou funkcnost nejak ovlivnit.
Nema se uzivat jinac jak je uvedeno v navodu atd. proste standard.

Jestli si ale mysli ze to nejak "hackne" tak bude nest za to i zodpovednost.

Nic extra, normalka.


Jakub Galgonek

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #331 kdy: 09. 05. 2013, 22:11:42 »
Ze zakona nema pravo do aplikace nejak zasahovat a jeji mnou udelenou funkcnost nejak ovlivnit.

To jako že se nesmí podívat, na jakých to závisí knihovnách :D?

Duro

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #332 kdy: 09. 05. 2013, 22:15:37 »
Kokos, vy to este riesite? Karel, nepovedal som uplne jasne, ze kym ti nepride postou cenova ponuka a navrh zmluvy, nemas sem pisat? Ktorej casti vety si nerozumel? Toto bude mat brutalne nasledky, zatial som poslal hromadny mail vsetkym vlastnikom kasin v SR a CR.

Inak podarilo sa mi dekompilovat ten program, co skusal Sten. Takze mam kompletne zdrojaky a cez vikend ich sem zavesim.

Sten

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #333 kdy: 09. 05. 2013, 22:33:34 »
Stene, to tvoje uvidime uz ma pravni nasledky, tak si dobre premysli co udelas.

Žaluj mě :)

To jako že se nesmí podívat, na jakých to závisí knihovnách :D?

Má tam takový vtipný přihlašovací dialog, který budu muset dát pryč

Ze zakona nema pravo do aplikace nejak zasahovat a jeji mnou udelenou funkcnost nejak ovlivnit.
Nema se uzivat jinac jak je uvedeno v navodu atd. proste standard.

Jestli si ale mysli ze to nejak "hackne" tak bude nest za to i zodpovednost.

Nic extra, normalka.

Hmm, § 66 AZ říká něco dost jiného

Kokos, vy to este riesite? Karel, nepovedal som uplne jasne, ze kym ti nepride postou cenova ponuka a navrh zmluvy, nemas sem pisat? Ktorej casti vety si nerozumel? Toto bude mat brutalne nasledky, zatial som poslal hromadny mail vsetkym vlastnikom kasin v SR a CR.

Inak podarilo sa mi dekompilovat ten program, co skusal Sten. Takze mam kompletne zdrojaky a cez vikend ich sem zavesim.

:D

MM lentilky

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #334 kdy: 09. 05. 2013, 22:41:04 »
Duro. ja ti nic podpisovat nebudem, lebo tvoja imaginarna zmluva co ti bucha v hlave nikdy prist ani nemoze.

Najprv si bol na policii kde ta udajne chudatko bili, teraz pises ze si rozoslal vsade emaily do kasin v CR a SR.

Nasledky to bude mat. ano. ale len pre teba lebo pracujes z niecim co nieje zo zakona tvoje.

To co si urobil nebolo spravne a akonahle dostanem jednu jedinu zmienku o tvojej skutocnej osobe, pojdem po tom.


noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #335 kdy: 09. 05. 2013, 22:59:02 »
Mně na tom textu (tak jak tady byl uvedený) vadí to, že postuluje nějakou závislost, která prostě takhle není. Je to jako bych řekl "každý blonďák je pitomec" a potom řekl "no ale nesmíš to brát úplně doslova". No tak když to neberu doslova, tak ta věta potom říká co? "Někteří blonďáci jsou pitomci"? No to nemusí nikdo říkat, to je zjevný :)

Jaok bonmoty jsou hezký, ale nesmí si hrát na něco, čím nejsou (v tomhle případě objevením ameriky, že některé komentáře jsou zbytečné a lepší je napsat kód čistě :)
Pokud by se psalo napr. v .NETu a jen uzitim tech MS veci a jen pro Winy, tak verim ze potreba komentaru primo v metodach neni snad zadna. (Pokud by se vsude dodrzovaly stejny pravidla pro vyjimky, parametry atd. tak by to i u strednich veci mohlo fungovat.)

snad v hotovym kodu, kterej prodavam, nebudou zadny workaroundy a hacky.
Naivko :)

Myslíš, že v jádře, na kterým teď právě jedeš, není žádný hack? :)) Spíš bych tipoval, že jich budou desítky, ne-li stovky. Hack je často regulerně nejlepší řešení situace. Jistě, můžeš to klidně celé přepsat na zelené louce :))
Ted su pod sedmickama, takze si nedelam zadne iluze (nepredpokladam, ze u jakehokoliv ne uplne maleho jadra to bude jinak). Ale prece jen, je to closed-source. Nekoupil jsem zdrojak, takze situaci vidim trosku jinak (a chapu, ze v realu mozna ani vubec neexistuje nejaky vetsi projekt splnujici "uplnou cistotu kodu").


Celkem se tesim na vysledky testu te magicke aplikace :), snad driv tohle vlakno neumre.

Natix

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #336 kdy: 09. 05. 2013, 23:02:45 »

DK

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #337 kdy: 09. 05. 2013, 23:09:35 »
nemuze tu nekdo hodit tu binarku? taky bych se na to rad mrknul :)

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #338 kdy: 09. 05. 2013, 23:10:16 »
Dvacátátřetí strana?!

Jestli tohle vlákno překoná to moje o školách, tak mě všichni naserete a už sem nikdy napůjdu!

Abyste věděli!

MM lentilky

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #339 kdy: 09. 05. 2013, 23:17:50 »
Dvacátátřetí strana?!

Jestli tohle vlákno překoná to moje o školách, tak mě všichni naserete a už sem nikdy napůjdu!

Abyste věděli!


Me se zase libili ty o rumu  :D

MM lentilky

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #340 kdy: 09. 05. 2013, 23:33:10 »
Takto. nemozem znova spat  tak na to kaslem. ale ...

Musim vam oznamit ,   ze , na koniec tejto celej diskutacie
pride dalsi, este vacsi ale konecny zvrat :D:D:D

Vyřechtanej

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #341 kdy: 10. 05. 2013, 00:10:46 »
Stene, to tvoje uvidime uz ma pravni nasledky, tak si dobre premysli co udelas.

Bože, do čeho jsi to duši vrazil?
[/quote]

Ze zakona nema pravo do aplikace nejak zasahovat a jeji mnou udelenou funkcnost nejak ovlivnit.
Nema se uzivat jinac jak je uvedeno v navodu atd. proste standard.

Jestli si ale mysli ze to nejak "hackne" tak bude nest za to i zodpovednost.

Nic extra, normalka.
[/quote]

Citace
Omezení rozsahu práv autora k počítačovému programu
(1) Do práva autorského nezasahuje oprávněný uživatel rozmnoženiny počítačového programu, jestliže
a) rozmnožuje, překládá, zpracovává, upravuje či jinak mění počítačový program, je-li to nezbytné k využití oprávněně nabyté rozmnoženiny počítačového programu, činí-li tak při zavedení a provozu počítačového programu nebo opravuje-li chyby počítačového programu,


Pánové pokračujte, už druhý den se skvěle bavím, úplná telenovela.

Sten

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #342 kdy: 10. 05. 2013, 03:30:03 »
Udělám z toho trochu telenovelu :)

Program se spustil, ale bez internetu se mu nechce komunikovat. Nicméně se snaží komunikovat se serverem 89.187.143.103, což je VPSka v Coolhousing.cz běžící Windows Server 2008 (ha ha :D ). Nejprve tam zkouší UDP port 3544, kam nepošle nic (?), a potom TCP port 51000, kam posílá nějaké IDčko (na tom serveru jsou ještě otevřeny telnet, který odmítá přístup, a porty 18945 a 53000).

Když zkusím to IDčko poslat na daný server a port (samozřejmě ze zahraničního serveru :) ), dostanu řetězec “OverLicence”. No holt moje licence už vypršela :)

Takže program rozbalím (je to Python 2.7 zabalený pomocí py2exe, takže to stačí rozzipovat a hlavní soubor vytáhnout pomocí py2exe_extract) a dekompiluju pomocí uncompyle2. Rychlý pohled najde soubor „Roulette_Processing_1_062_trial.py“ a slova jako „button_Registrace_v_kasinu“, „stavka_na_1_cislo_teraz“ a „prehra_celkom“, takže máme zdrojáky :)

A z nich je hned patrné, že program očekává „UserAppID_OK“.

Stay tuned, budeme pokračovat…

Sten

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #343 kdy: 10. 05. 2013, 03:34:55 »
A jenom malá právní poznámka pro Karla: do programu (zatím, mám zdrojáky, nebyl by to problém :) ) nijak nezasahuju, pouze jej zkoumám a podvrhuju mu komunikaci se serverem.

Sten

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #344 kdy: 10. 05. 2013, 03:44:52 »
Ještě jedna statistika: celý zdroják má 1 574 řádků (jsou to celkem dva soubory, jestli jsem něco nepřehlédl, kromě „Roulette_Processing_1_062_trial.py“ s 1542 řádky je tam ještě „text_bet_bars.py“ se 32 řádky), všechny ostatní zdrojáky patří standardní pythonní knihovny, wxWindows, knihovnám pro práci s e-maily, Win32COM, XML a ZIP a nějaké utility pro práci s obrázky. Java ani Visual Basic tam nejsou.