Jak prodat zdrojové kódy?

MM lentilky

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #180 kdy: 08. 05. 2013, 09:02:19 »
Co je 8k riadkov? 8 konzolovych riadkov? Je to teda na predaj alebo nie je? Ako je to s pravami na tie zdrojaky? Mozem to potom uvolnit ako GNU GPL alebo podpiseme nejaku klauzulu, ktora to vylucuje?


Ja si na kupu chcem najst niekoho kto to praveze neuvolni,
neje vyhra to uvolnit ale poskytovat to dalej ludom kedze budej aj verzia 2.062.

V podstate po dokonceni toho predaja v USA som make-ol ucty aj u nas doma aj v CR. dal dokopy vps-ky, a teraz v hlbke duse som dufal ze sa to chyti aj tu.

Ale je to stale to iste, mozem uviest aj mensi priklad,
nieje to sice priamo na tuto zmachlanu temu,
ale predsa je myslenie hlavne tu v CR a SR ine.

Ked si kupis tablet. tak ta s nim skor vysmeju
namiesto toho aby si jedinec polozil otazku
na co to len pouziva ten chlapik.

Tu ta odsudia skor nez nieco zacnes. a kazdy ocakava
bohatstvo hned od zaciatku, pricom preto drviva vacsina neurobi vobec nic a caka od toho miliony ?

Chceme prejst na android a s mojim team-om / kamosmi,
pokracovat v tom co sme uz zacali a urobit future hru aka tu este nebola. presne ako je toto.

Ked clovek programuje a ide mu to mal by sa toho drzat,
a nie zklznut do predaja nejakeho programu na ktorom len strati cas panove !

len o peniaze ti ist proste nemoze. lebo nestaci na peniaze len mysliet !

8k riadkov = 8000 riadkov


Tomáš Dvořák

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #181 kdy: 08. 05. 2013, 09:20:11 »
Chci vidět video (alespoň 20 min.), na kterém tvůj soft vyhrává v módu For Real Money. Dokud vidím jen hry For Fun a o hře za peníze pouze *tvrdíš* že to pro ni funguje, ale neukážeš nám to, nevěřím že nejde o scam. Obětuj tomu 20 minut svého času (peníze tratit nebudeš, naopak nějaké vyhraješ), a ocenění (a tedy i cena) tvého softu stoupne dost závratně. To za těch (proplacených) 20 minut stojí, ne?

MM lentilky

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #182 kdy: 08. 05. 2013, 09:31:27 »
Chci vidět video (alespoň 20 min.), na kterém tvůj soft vyhrává v módu For Real Money. Dokud vidím jen hry For Fun a o hře za peníze pouze *tvrdíš* že to pro ni funguje, ale neukážeš nám to, nevěřím že nejde o scam. Obětuj tomu 20 minut svého času (peníze tratit nebudeš, naopak nějaké vyhraješ), a ocenění (a tedy i cena) tvého softu stoupne dost závratně. To za těch (proplacených) 20 minut stojí, ne?


Ano stalo by to mozna  za to, kdybych pak nechytal zalobu od kasin. nemuzu zverejnovat real info.

Ale muzu ti rict hlavni myslenku :)
Duraz u vyvoje jsme kladli na to, aby jsme co nejvic navysili
cas hry az do prohry. to znamena ze muzes hrat s vyhrou od
0.1€ na 1 hru az po nejakych 1000€.

Ja osobne bych pockal na stena co napise on.

Konec koncu funkcnost vps  je zabezpecena pro trial verze do 10.5. Pak uz se pravdepodobne nebudu uz obtezovat ani prodejem v Eu.





Duro

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #183 kdy: 08. 05. 2013, 09:33:20 »
Ja uplne suhlasim, ze clovek ma robit v com je dobry. Niektore sw su licencovane dualne, t.j. pre nekomrecne pouzitie su zadara a mas aj zdrojaky, ale pre komercne pouzitie musis kupit licenciu. Alebo uvolnis zdrojaky len k starsej verzii, kedze ako pises, planujes novu.

Podla mna by to bolo optimalne licencovat takto dualne. Na jednej strane to ma ohromny komercny potencial, na druhej je to taka perla, ze je skoda neuvolnit aj zdrojove kody, aby to trochu posunulo vyskum na univerzitach. V ramci nejakej spolocenskej zodpovednosti, podpory vyskumu a tak.

Chcel by si platbu jednorazovo alebo podiel na zisku?

MM lentilky

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #184 kdy: 08. 05. 2013, 09:34:16 »
V co doufam ze to Sten zkusit stihne jelikoz jeho verze je taky na ty vps co konci.


Duro

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #185 kdy: 08. 05. 2013, 09:45:44 »
V co doufam ze to Sten zkusit stihne jelikoz jeho verze je taky na ty vps co konci.
To tiez dufam, bola by skoda keby dosiel zo zaverom, ze to nefunguje. Hovoril si, ze si lepsi v programovani a zamerat sa na to. Chcem sa spytat, od coho sa odraza to cislo novej planovanej verzie 2.062. Je to tiez nieco tvoje vlastne/priekopnicke/vizionarske, co sa tyka verziovania, alebo to ma nejaky skryty zmysel?

MM lentilky

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #186 kdy: 08. 05. 2013, 09:56:48 »
V co doufam ze to Sten zkusit stihne jelikoz jeho verze je taky na ty vps co konci.
To tiez dufam, bola by skoda keby dosiel zo zaverom, ze to nefunguje. Hovoril si, ze si lepsi v programovani a zamerat sa na to. Chcem sa spytat, od coho sa odraza to cislo novej planovanej verzie 2.062. Je to tiez nieco tvoje vlastne/priekopnicke/vizionarske, co sa tyka verziovania, alebo to ma nejaky skryty zmysel?

MM lentilky

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #187 kdy: 08. 05. 2013, 10:00:08 »
V co doufam ze to Sten zkusit stihne jelikoz jeho verze je taky na ty vps co konci.
To tiez dufam, bola by skoda keby dosiel zo zaverom, ze to nefunguje. Hovoril si, ze si lepsi v programovani a zamerat sa na to. Chcem sa spytat, od coho sa odraza to cislo novej planovanej verzie 2.062. Je to tiez nieco tvoje vlastne/priekopnicke/vizionarske, co sa tyka verziovania, alebo to ma nejaky skryty zmysel?

No to by skoda bola a celkom velka
Typ verzia programu  1  a cislo 62 znamena kolko krat som to
musel vsetko prepisat aby to dostalo aktualnu podobu :)

a vo verzii 2.062 to ostane  uz len tak. ale clovek nikdy nevie
a mozno to budem prepiaavat a konpilovat viac krat pocas vyvoja :)

inac k tym financiam,

ja by som to skor potreboval 50:50.
polovicu  nejakej tej sumy na ruku, aj sa na tom dalej podielat. no predaj mi nevyhovuje.

Jakub Galgonek

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #188 kdy: 08. 05. 2013, 10:05:08 »
kontaktujte me emailem a pravnik nasi spolecnosti
vas velice rad pozve k nam na kus reci.

Ano stalo by to mozna  za to, kdybych pak nechytal zalobu od kasin.

Od toho snad máte to právní oddělení, ne ;D?

Duro

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #189 kdy: 08. 05. 2013, 10:16:26 »
Urcite by som do toho zapojil aj tie univerzity, pokial s tym nemas problem. Poprve, je to tak inovativne, ze by sa dala cast vyvoja preplatit z nejakeho grantu. To je vyhodne, lebo mas priebezne financovanie pre vyvoj. To je dolezite, lebo ked chces fakt vo velkom preraziz, chce to dotiahnut, pripravit serioznu kampan, vybudovat nejaku siet partnerov, aby nas ten obchod nezahltil. A to netrva den, preto kazdy priebezny zdroj penazi je fajn. Za druhe, je to lacny zdroj kvalifikovanej pracovnej sily. Ty sa mozes venovat koncepcnym veciam a vizii a drobnosti okolo statistiky doladi nejaky profesor matematiky s doktorantmi. Za tretie, mozeme to pouzit v marketingovych materialoch. Ako autor algoritmu budes ty, ale ked to "pozlatime" a dame tam nejakeho matematika napr. s Cambridge Univerzity (staci ked pomoze dotiahnut nejaku drobnost), tak to vies marketingovo pouzit, lebo sa odvolavad na renomovanz insituciu.

MM lentilky

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #190 kdy: 08. 05. 2013, 10:18:58 »
kontaktujte me emailem a pravnik nasi spolecnosti
vas velice rad pozve k nam na kus reci.

Ano stalo by to mozna  za to, kdybych pak nechytal zalobu od kasin.

Od toho snad máte to právní oddělení, ne ;D?

Opakuju prodej v UsA uz skoncil.  A kasina o tom v podstate nevedi a tak to i nadale zustane po tu dobu pokud to bude mozne schovavat.  Ted ale potrebuju vsechno dat dokupy  ale tu v Eu
protoze usa uz s tim ( s touhle verzi ) nema a ani nebude mit nic spolecnyho.

MM lentilky

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #191 kdy: 08. 05. 2013, 10:28:19 »
Urcite by som do toho zapojil aj tie univerzity, pokial s tym nemas problem. Poprve, je to tak inovativne, ze by sa dala cast vyvoja preplatit z nejakeho grantu. To je vyhodne, lebo mas priebezne financovanie pre vyvoj. To je dolezite, lebo ked chces fakt vo velkom preraziz, chce to dotiahnut, pripravit serioznu kampan, vybudovat nejaku siet partnerov, aby nas ten obchod nezahltil. A to netrva den, preto kazdy priebezny zdroj penazi je fajn. Za druhe, je to lacny zdroj kvalifikovanej pracovnej sily. Ty sa mozes venovat koncepcnym veciam a vizii a drobnosti okolo statistiky doladi nejaky profesor matematiky s doktorantmi. Za tretie, mozeme to pouzit v marketingovych materialoch. Ako autor algoritmu budes ty, ale ked to "pozlatime" a dame tam nejakeho matematika napr. s Cambridge Univerzity (staci ked pomoze dotiahnut nejaku drobnost), tak to vies marketingovo pouzit, lebo sa odvolavad na renomovanz insituciu.


Dik  za pochopenie celej veci. Musim ta ale upozornit
ze mne sa to az takto prevratne nezda. ano uznavam. je to novy sposob pristupu k tejto veci nejaka nova technologia to ale nieje.

Profesora mozme splasit odkialkolvek, ktory trebars dostane  zaplatene a bude mlcat ako hrob.

MM lentilky

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #192 kdy: 08. 05. 2013, 10:31:30 »
s tymi univerzitami by som to bral skor ako hop alebo trop.
nevie. ci by sa im pacilo keby podporovali nieco co sa tak dobre chranenym spolocnostiam ako su kasina nepaci.

neprihlaseny hawran

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #193 kdy: 08. 05. 2013, 10:40:16 »
...
Opakuju prodej v UsA uz skoncil.  A kasina o tom v podstate nevedi a tak to i nadale zustane po tu dobu pokud to bude mozne schovavat.  Ted ale potrebuju vsechno dat dokupy  ale tu v Eu
protoze usa uz s tim ( s touhle verzi ) nema a ani nebude mit nic spolecnyho.

Tak to dopadá, když někdo přestane užívat předepsané léky ...

MM lentilky

Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« Odpověď #194 kdy: 08. 05. 2013, 10:51:39 »
...
Opakuju prodej v UsA uz skoncil.  A kasina o tom v podstate nevedi a tak to i nadale zustane po tu dobu pokud to bude mozne schovavat.  Ted ale potrebuju vsechno dat dokupy  ale tu v Eu
protoze usa uz s tim ( s touhle verzi ) nema a ani nebude mit nic spolecnyho.

Tak to dopadá, když někdo přestane užívat předepsané léky ...


Hele pokud si tu nekdo mysli ze jsem nepricetnej tak at si to mysli me ale lidi rikaj ze jsem kapacita a to ze umim poskladat 10 000 radkovej kod bez jedineho komentare / poznamky  tomu dava jen a jen za pravdu

konec koncu. ty zdlouhave vety ktere nekdy vubec nedavaj smysl
znamenaj ze mam proste tolik informaci v hlave ze vsechno dat najednou ven nedokazu .....