Deska ASUS P8P67 WS Revolution

Tom Liberec

Deska ASUS P8P67 WS Revolution
« kdy: 25. 04. 2013, 21:33:47 »
Chlapi máte s tím někdo nějakou zkušenost ? A s ASUSEM ohledně základních desek ?  Já je sice jeden čas prodával ve velkoobchodu a maloobchodu ale jako prodejce, ne jako technik nebo reklamacích. ( Ovšem s té doby důležití známí. Kde se vylíhli po letech bych nečekal. )
Ještě jeden dotaz. Jakým zdrojům se vyhnout ?
Jak silný zdroj pokud je možné, že tam budou čtyři HDD a dva SSD.

Díky. Poslední PC jsem stavěl na laciné desce se slabým Sempronem ............ nebyla práce a tím pádem prachy. Jo to železo je dnes starý osm let. Pak zase byla práce za dost peněz ale po třech letech jsem zjistil, že mě dost odnaučovala myslet, systémem příliš měkkých peněz.
« Poslední změna: 25. 04. 2013, 22:54:14 od Petr Krčmář »


Maixner

Re:Základní deska ASUS P8P67 WS Revolution
« Odpověď #1 kdy: 25. 04. 2013, 21:57:46 »
Dobrá deska.

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Deska ASUS P8P67 WS Revolution
« Odpověď #2 kdy: 29. 04. 2013, 21:12:00 »
Mel jsem ji pres rok s i7-2600k a nemuzu rici jedineho spatneho slova. Jen rekneme, ze dnes uz je za zenitem a nevyplati se koupit jako nova.

- PSU vybiras zejmena podle VGA a OC. Svuj vliv ma take planovana zivotnost (rezerva, protoze kazdy PSU ztraci) a tez podle provozu (non-stop, sinusova UPS apod.) http://www.enermax.outervision.com/index.jsp sice nadsazuje, ale pro orientaci velmi dobre pouzitelny nastroj. Podle poctu konektoru (molex, sata, 6/8pin apod) a jeste takova drobnost, kterou je delka kabelaze, protoze PSU v dolni pozici potrebuje i patricnou delku kabelaze.
- Chces-li mainstreamove PSU, zvol Seasonic G xxxW (bez zrave VGA staci i 360W). Jsou luxusni. Druhou moznosti a drazi (btw NAXN se nepocita jako Enermax) jsou tu PSU Enermax - spicka. Modu87+/Platimax ... nic lepsiho na trhu neni, ale nejsou nejlevnejsi.

Tobe se ovsem odpovedne poradit neda, protoze neuvadis nic, deska 6 HDD nedavaji tusit, co tam vsechno bude. Nepovedou se Ti zregulovat 3Pin Noctua (s FLX jsem se nedostal nikam, PWM samozrejme umi - Gigabyte umi regulovat precizne).

Re:Deska ASUS P8P67 WS Revolution
« Odpověď #3 kdy: 29. 04. 2013, 21:22:31 »
co do toho chces dat za cpu? doufam ze mas rozum a xeona + ecc ram (jinak mi ta deska nedava smysl).
pak zdroj zalezi jen na tom zda tam das dedikovanou grafiku. bez ni treba seasonic G360, pokud chces pridat penize a chces ticho tak si sezen enermax erpro 350W nebo enermax pro 385W nebo seasonic X.

BTW ja bych ty hlucny a pomaly plotny vyexpedoval da NASu.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Deska ASUS P8P67 WS Revolution
« Odpověď #4 kdy: 29. 04. 2013, 21:40:59 »
Nema vyznam porizovat Xeon E3-xxxx na kombinaci  P67 + NF200. Ucel te desky byl smerovany na GPU (kralem SLI MB), nacpany vybavou, dobrym layoutem, kaskadou, na ktere drzi 4.7GHz i7-2600k jak pribite. Xeon dej na C20x/C216, ale nikoliv na P67 + NF200.
Tenhle MB se sveho casu bral hlavne pro Premiere Pro a dalsi SW, ktery dokaze tezit s hrubeho vykonu a kombinace SLI, pritom za relativne nizkou cenu (s2011 jeste nebyl a cenove drtila s1366 prve v Premiere Pro apod). Napajeni je luxusni, vybava (u Asus temer zarak) funguje i s expandery.


Re:Deska ASUS P8P67 WS Revolution
« Odpověď #5 kdy: 29. 04. 2013, 22:10:25 »
sorry, my fault. je to pochopitelne tak. muj prispevek vyse je blbost. omlouvam se.
(videl jsem WS spojilo se mi to blbe na zminene C206/216)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Tom Liberec

Re:Deska ASUS P8P67 WS Revolution
« Odpověď #6 kdy: 29. 04. 2013, 22:48:18 »
Jak ,  to je jedno tak Matymu dik za podnety. Ještě v tom nemám uplne jasno. Na jednu stranu bych tam chtěl právě Xeon. V podstatě by nemel byt problém postavit levnější HP server s totožných součástí.  Case mam uz zcela jasne lepší.  Zároveň nevím zda není nesmysl do serveru davat nějakou silnou grafiku. Jasno mám nyní v tom, že ke komponentě ke které to puhde vezmu Windows Home Server. Do druhého RAIDu pujde Ubuntu. Matymu moc dik, cokoliv napíšeš je pro mne cenne. Nevím zda vec resit nějakým serverovym Matroxem nebo, pokud by to šlo,  dvěma diametralne odlišnými grafikami....... .... fo by na to Xeon ci zda jit spis do  i5 nebo i7. Taky diky za postřehy ohledně zdroje. Fajn je ze CZC.cz má v Liberci zřejme dokonce bezbariérovou pobočku. I pokud bych potřeboval rychle něco řešit do přáce či podnikání.

Tom Liberec

Re:Deska ASUS P8P67 WS Revolution
« Odpověď #7 kdy: 30. 04. 2013, 01:12:27 »
Omlouvám se za děsivou češtinu, psanou prostřednictvím mobilu s Androidem, což mne všajk vzhledem k některým nepařičným písmenům vůbec neomlouvá.
S krátkými kabely už zkušenosdti mám. Kdysi jsem si koupil case big tower a do něho mini ATX zákl.desku. Chtěl jsem však hlavně napsat, že vzhledem k tomu co zamýšlám zvážím i jinou základní, zde navrhovanou desku,  tedy jak píše Maty, Xeon dej na C20x/C216.

Nicméně žasnu co si některé firmy, značky dovolí prodávat, jako že je to server. V tom případě je mi jasné proč si šéf drží jiné schopné borce a IT dodavatele ..............., skoro se divím, že se udrží, jejich dománou však budou zřejmě dražší věci kde umí konkurovat i cenou. Obzvláště o tom, co se na fóru psalo o servisu serverů, zárukách a ceně za takové služby.

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Deska ASUS P8P67 WS Revolution
« Odpověď #8 kdy: 30. 04. 2013, 04:46:48 »
Alespon si provetram a nezapomenu jazyk. Bohuzel nechapu, co se vlastne snazis vytvorit. Na jeden fyzicky server lze provozovat 2 a vice virtualnich serveru, at uz v ramci host/guest, nebo primo pres hypervisor (VT-d Direct I/O virtualizace). Nikdy se ovsem nekombinuje osobni desktop a server v jednom. Mezi nama C202 (nema SATA3, nema on-die, nema exra x4) a C206/216 najdes rozdil viz. specifikace. Intel Core i5 nebo i7 nema absolutne co nabidnout, byt se pokazde najde nejaky blbec, ktery se mne snazi presvedcit o opaku. Mezi standardni NON-ECC UDIMM a ECC UDIMM (neplect RDIMM - neni podporovana) neexistuje praticky cenovy rozdil, spolehlivosti je ECC uplne jinde, nebot pokryva jednu chybu v 8bitech, tedy opravitelna chyba. Neopravi 2+ chyb z 8bitu, tedy neopravitelna chyba a nastal cas vymenit RAM (proto se ctou logy). Pro SW raid s non-stop chodem neuvazuj stavet cokoliv bez ECC. Bohuzel (kdyz zapomenu na nevyhody plnynouci z filozofie a urceni s1155) ma Xeon E3 jednu velkou nevyhodu a tim je memory scrubber, ktery zatezuje neustalim probiranim pameti pametovou sbernici (ne vyznamne, nikoliv bezvyznamne). Jsou jim vybaveny az E5 a CPU AMD. Na Windows platforme (WHS neznam, ale jadro ma stejne jako Win2008 nebo Win7) se pouziva WHEA (PFA). Tedy je-li opravena chyba, referuje WHEA - udrzuje seznam fyzickych stranek pameti a pocita chyby. PFA sleduje pro kazdou stranku pocet chyb. Je-li prekrocen PFA treshold, refereuje mem.mng, ktery prestane pouzivat onu fyzickou stranku pameti a zaloguje EWT. V pripade Linux se pouziva EDAC, coz je modernejsi nastupce MCLOG. Neopravitelne chyby se projevuji tzn "bad luck", cili kam se to trefi a jake skody napacha. Muze to byt pad SW (popularni nadavani na SW), vyskytnou se chyby v datech apod. Varovanim, pred neopravitelnou chybou jsou prave opravitelne chyby - mem.scrubber. U E3 uz musis pouizit SW reseni (je pomalejsi), ktere bude cyklicky cist celou pamet, protoze bez mem.scrubbery muze a dochazi k vice chybam, nez-li vubec dospeje ke cteni z danych 8bitu. Statisticky se bere 1 opravitelna chyba mesicne na 1GB RAM.

MB urcene pro server maji integrovanou VGA napr.: AST2150, jez naprosto dostacuje a neni nezbytne se zabyvat Xeon E3-12x5/12x5 v2 s integrovanou P3000/4000, vcetne serverovych funkci.




Tom Liberec

Re:Deska ASUS P8P67 WS Revolution
« Odpověď #9 kdy: 30. 04. 2013, 16:01:11 »
Díky Matymu. Informací je poměrně hodně, bude velmi dlouho trvat než si s tím můj "stárnoucí avšak pořád mladý mozek" poradí, to jsem poněkud přehnal, tolik zkušeností a znalostí zřejmě nemám kde nasbírat a kam i kapacitně do hlavy uložit. Ještě na se zeptám týká se spíše PCček než serverů. V CHIPu uvedli, že pro 32 bitový systém nemá smysl víc než 4 GB RAM. Tedy pokud by např. zbývaly ještě 4 GB nešlo by je použít alespoň na virtualizaci ?  A toho se týká druhý problémek. Pokud server bude na 64 bitech, lze aby stanice byly 32 bitové ?

Ptám se proto, že ty WHS jsou zřejmě jen 64 bitové.   A díky za trpělivost co zde se mnou kdokoliv máte.

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Deska ASUS P8P67 WS Revolution
« Odpověď #10 kdy: 01. 05. 2013, 15:50:31 »
Je naprosto normalni, ze servery jsou 64bit a provozuji virtualizovane/terminalove clients, ktere jsou ciste 32bit. U 32bit jsou omezeni v adresaci pameti, potazmo i SW. V pripade Windows NT 5/6 ±3.6GB, nicmene muzes dalsi cast pameti pouzivat jako RAMDisk apod. Na druhou stranu neni problem 4GB provozovat 64bit OS. Ono je nutne si uvedomit, ze cisty 64bit OS (tedy bez multilib) nema prakticky vyznam a stejne si bude tahat 32bit knihovny, linker, ... jen proto, aby spustul "64bit" variantu SW. Zase tak moc cisteho 64bit neni. Ubuntu to udelalo davno za Tebe, pokud bys mel napr.: Arch Linux, Gentoo, ... tak si to musis vyresit sam.

Porad ale netusim, co chces vyvadet. Chces-li server, divej po serverovych MB, ktere nemaji orezane funkce, maji jine aktivace ethernetu apod. Chces-li desktop/workstation, potom se divej po beznych MB a podle toho si kup vhodny CPU - Pentium G2xxx, Core i3, Core i5, Core i7, nebo AMD APU/FX-6xxx/FX-8xxx. Na server se dava Xeon/Opteron, ale to jsem psal uz vyse.

Tom Liberec

Re:Deska ASUS P8P67 WS Revolution
« Odpověď #11 kdy: 02. 05. 2013, 00:07:54 »
To je právě ten problém, že nedokážu odhadnout co vše bude muset server dělat. Dobré je, že právě Ubuntu má 64 bitů vyřešeno. Pokud bych chtěl stavět PCčko asi bych neměl problémy vybrat desku. Moje nároky nejsou až zas tak velké.

Cituji vás :  Chces-li server, divej po serverovych MB, ktere nemaji orezane funkce, maji jine aktivace ethernetu apod. - Tomu ne zcela rozumím, spíše vůbec, prosím tedy o bližší  vysvětlení  .............  domníval jsem se pouze, že by bylo dobré aby MB měl dvě GLAN.

Další věc která mne zajímá je jak vypadá BIOS neboť potřebuji mít možnost bootovat ze dvou  (a více ) disků dva  ( a více ) sytémy. V počátku Win.Home Serever a Ubuntu Server. Pokud podobná věc funguje na starém PC s desktopovými OS .............. doufám, že v tom nemají serverové BIOSy nějaká omezení ? 
Teoreticky by neměl být problém nakoupit identické komponenty např. Lenovo ThinkServer TS200v (SPP18EU)  -   Server pro malé podniky, podnikové pobočky i individuální zákazníky, dvoujádrový procesor Intel Core i3-540 (4M Cache, 3.06 GHz), 2 GB DDR3 paměti, grafická karta Intel HD Graphics, pevný disk s kapacitou 500 GB, RAID 0 a 1, DVD-RW mechanika, GLAN, 10x USB 2.0, COM, VGA, DP, zdroj 280W (85% účinnost), Intel AMT, bez OS.       Je postaven spíše ze součástek pro PC.

Tohle je už o něčem jiném :  HP PL ML110G7 E3-1220 1x2GB 1x250GB SATA DVD 350W    -    Kvalitní server pro malé rozvíjející se společnosti se schopností růst s firmou, čtyřjádrový procesor Intel Xeon E3-1220 (3.1GHz, 8MB Cache), 2GB DDR3 ECC, 250GB pevný disk, diskový řadič Smart Array B110i SATA s podporou RAID 0/1/10, mechanika DVD ROM, 1x 10/100/1000Gb NC107i, vzdálená správa HP Integrated Lights-Out Standard (iLO 3).    14 644 Kč   

Až na ty HDD je ten druhý server tak zhruba to co si stavbou rozložím v čase. Pokud bych to měl shrnout do jedné věty, měl by to být server do malé firmy s velkými HDD, umožňující chod pod dvěma serv.OS. Pro grafiku si postavím graficky výkonné PC až to přestane můj herní notebook zvládat. - Ve druhé sestavě mi dělá starosti ten diskový řadič Smart Array B110i SATA, zda to není něco odlišného co na běžné serverové desce neseženu.