Jak provádět paralelní výpočty na GPU

Re: Jak provádět paralelní výpočty na GPU
« Odpověď #15 kdy: 23. 06. 2010, 15:39:34 »
Tak jsem zvažoval že si nějakou tu graf. kartu pořídím. Doporučíte mi nějakou konkrétní graf. která by byla vhodná pro tento účel? zašel bych si pro ni.
Líbí se mi třeba Sapphire HD 5670 Ultimate, abych se vešel tak nějak do 3tisic. ;)


stilett

Re: Jak provádět paralelní výpočty na GPU
« Odpověď #16 kdy: 23. 06. 2010, 21:08:16 »
V konkrétních typech karet se neorientuji, kdo se v tom má vyznat - udržet krok s výrobci. Karta vypadá nabitá technologiemi. Trochu mně znepokojuje poznámka "OpenCL compliant driver and SDK release scheduled for later in 2010". V tom seznamu u SDK je uvedena, tak nevím, co si o tom myslet.

Re: Jak provádět paralelní výpočty na GPU
« Odpověď #17 kdy: 23. 06. 2010, 22:08:39 »
Prý by mělo mít vliv i single x double precision. Beru to tak že mi výsledek výpočtu vyjde o něco přesněji. Jde o to jak moc se liší výsledky zpracování na jednoduché a dvojité přesnosti. Která karta tedy zpracuje výsledek rychleji a která s přesnějším výsledkem? :oops:

Re: Jak provádět paralelní výpočty na GPU
« Odpověď #18 kdy: 25. 06. 2010, 15:33:56 »
Když zapojím  HD 5770 a 1950Pro do Crosfire budou vypočty probíhat rychleji a nebo přesněji?

stilett

Re: Jak provádět paralelní výpočty na GPU
« Odpověď #19 kdy: 26. 06. 2010, 07:48:25 »
To jsem nikdy nezkoušel, ale stačil pohled do FAQ přiloženým k SDK:
Citace
OpenCL applications can explicitly invoke separate compute kernels on multiple compatible GPUs in a single system. The partitioning of the algorithm to multiple parallel compute kernels must be done by the developer. It is recommended that ATI CrossFire be turned off in most system configurations so that ATI Stream applications can access all available GPUs in the system.
ATI CrossFire technology allows multiple AMD GPUs to work together on a single graphicsrendering tasks. This method does not apply to ATI Stream computational tasks because it is not compatible with the compute model used for ATI Stream applications.
Čili CrossFire to nepodporuje, je potřeba ho vypnout a aplikace pak můžete pro běh na více GPU naprogramovat ručně.


jose

Re: Jak provádět paralelní výpočty na GPU
« Odpověď #20 kdy: 26. 06. 2010, 23:36:59 »
to je bakalářka?  :D Na Felu?

Re: Jak provádět paralelní výpočty na GPU
« Odpověď #21 kdy: 10. 07. 2010, 13:16:48 »
graf. kartu už mám je to HD 5770, takže pro můj účel bude stačit. Teďka bych chtěl přejít k řešení toho programu. Jaký paralelní algoritmus zvolit pro srovnání rychlosti výpočtu CPU a GPU ?

Re: Jak provádět paralelní výpočty na GPU
« Odpověď #22 kdy: 22. 08. 2010, 16:58:14 »
Jakým způsobem by se daly pomocí GPGPU řešit výpočty na paralelních systémech ? Např. jak by se programovala aplikace, která využívá knihovny MPI v počítačovém clusteru ? Pokud vím tak zatím existuje řešení jen pro jeden počítačový systém.  :-\