Evidence odpracovaných hodin

Yarda

Re:Evidence odpracovaných hodin
« Odpověď #45 kdy: 08. 07. 2017, 13:57:35 »
...Manažer se ptá...
Manager se IMHO většinou neptá, ten už má "předem jasno".
www.loupak.fun/video/srandicky/19281-expert-ve-firme


...

Re:Evidence odpracovaných hodin
« Odpověď #46 kdy: 08. 07. 2017, 15:26:48 »
Nezapomeň k tomu počtu odpracovaných hodin přidat i utilizaci - počet napsaných řádků kódu. Přidej si i nějakou vlastní metriku, např. počet odeslaných emailů. Můžeš vytvořit i inteligentnější systém s kamerou a měřit, kolik času zaměstnanci stráví sledováním monitoru a kolik čuměním z okna.

petr

Re:Evidence odpracovaných hodin
« Odpověď #47 kdy: 10. 07. 2017, 09:26:03 »
Já při programování nejvíc pracuju právě při tom čumění z okna. Ač to zní divně, je to vlastně nejsložitější část mé práce. Pak už jen napíšu to, co jsem při tom čumění z okna vymyslel. Čím dýl čumím z okna, tím lepší je pak výsledek.

Yarda

Re:Evidence odpracovaných hodin
« Odpověď #48 kdy: 10. 07. 2017, 11:07:51 »
Já při programování nejvíc pracuju právě při tom čumění z okna...
Já jsem skoro celý profesní život pracoval v konstrukcích a taky jsemdospěl k názoru, že konstruktér (o programování jsem se taky trochu otřel, když páni programátoři na mou prkotinu neměli čas) nejvíc pracuje, když zdánlivě nic nedělá. Protože když začne bušit do klávesnice až hmatníky lítají a za myší je žížnivá čára, tak to znamená, že už ví co má psát a kreslit a to hlavní má hotovo. Ale vysvětlujte to magorům ...eee managerům. A když odevzdám hotovou práci, tak manager tomu howno rozumí, jestli ta práce za něco stojí.
http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=13334&KW=&title=sledovani-casu

karlik

Re:Evidence odpracovaných hodin
« Odpověď #49 kdy: 10. 07. 2017, 11:37:37 »
S tím souhlasím, mě někdy trvá řádově měsíce, než věc "vykvasí" do podoby realizace.
Výhodou je, že se snažím počítat se změnami do budoucna ( dnes se tomu asi říká "flexibilita návrhu", fuj).
A také můžu případným odpůrcům vysvětlit, proč je mé řešení lepší než jejich momentální nápad.
Nejhorší je skutečně to "čumění do okna".    :D



Karel

Re:Evidence odpracovaných hodin
« Odpověď #50 kdy: 10. 07. 2017, 14:01:29 »
Pro online evidenci práce a docházky nejlépe poslouží docházkový systém Výkazpráce.cz www.vykazprace.cz. Je ho možné využívat na webovém rozhraní, osobním počítači, mobilním telefonu či na pevném docházkovém terminálu přímo na pracovišti.