Skript porovnávající soubory

Jirka

Skript porovnávající soubory
« kdy: 09. 04. 2013, 07:57:26 »
Zdravim. Zacinam se pomalu ucit zaklady nakeho lehkeho scriptovani a zkousim si to na praktickych prikladech a ted jsem narazil na drobnost, tak bych se chtel poprosit o radu.

Mam slozku kde mam ulozene soubory ktere modifikuju a po modifikovani bych je rad prekopiroval na webserver. Muj cil je aby script projel slozku se soubory a porovnal to se soubory na webserveru (jedna se o jeden stroj localni apache) a soubory ktere budou novejsi tedy ty modifikovane by tam nakopiroval. Zkousel jsme vymyslet jak to udelat ale nejsem si jisty jak to resit.

Predem dekuji za pomoc :)
« Poslední změna: 09. 04. 2013, 12:29:50 od Petr Krčmář »


Somebody

Re:Jirka
« Odpověď #1 kdy: 09. 04. 2013, 08:11:32 »
zkus rsync ;)

Martin

Re:Jirka
« Odpověď #2 kdy: 09. 04. 2013, 08:25:58 »
A co treba [ $file1 -nt $file2 ] ?

Jirka

Re:Jirka
« Odpověď #3 kdy: 09. 04. 2013, 08:41:23 »
No to mi ale porovna jeden konkretni soubor s jinym ja bych potreboval porovnani vsech souboru ve slozce1 se soubory ve slozce2 a pote vsechny modifikovane soubory ze slozky1 nakopirovat do slozky2. Prave nevim jak vymyslet to porovnani vsech souboru.

Re:Jirka
« Odpověď #4 kdy: 09. 04. 2013, 08:44:22 »
No to mi ale porovna jeden konkretni soubor s jinym ja bych potreboval porovnani vsech souboru ve slozce1 se soubory ve slozce2 a pote vsechny modifikovane soubory ze slozky1 nakopirovat do slozky2. Prave nevim jak vymyslet to porovnani vsech souboru.

Už to tu psali, rsync nepomůže?

http://linux.die.net/man/1/rsync
http://linuxmanpages.com/man1/rsync.1.php


Jirka

Re:Jirka
« Odpověď #5 kdy: 09. 04. 2013, 09:36:59 »
To vypada zajimave urcite se nato podivam, jen me zajima neni nutne aby pri pouziti rsynch byli obe slozky osahove stejne ? v zdrojove slozce drzim pouze soubory ktere modifikuji a v cilove mam celek, nebude to problem ?

Jirka

Re:Jirka
« Odpověď #6 kdy: 09. 04. 2013, 10:17:12 »
Tak jsme si hral s rsync a zatim to dela to co ma ale narazil jsme na mensi zadrhel. Pokud koporuju takto soubory a cilove soubory maji owner jirka group apache tak je to OK ale pokud maji cilove soubory jineho ownera group apache prava jsou nastavena na 0776 tak mi to hodi chybku ze nelze zmenit time stamp nejsem si uplne jisty co to znamena?