Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz

Jakprogramovat.cz

Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« kdy: 06. 04. 2013, 17:42:22 »
Zdravím.
Hledáme moderátory pro náš portál Jakprogramovat.cz. Jedná se o portál pro začátečníky v oblasti programování, našim čtenářům se snažíme poskytovat jednoduše psané tutoriály tak aby každý kdo má zájem se učit u nás našel podporu. Na webu působíme již delší dobu, pod doménou jakprogramovat.cz však zatím cca přes půl roku. Cílem webu je být řekněme odrazovým můstkem pro začínající programátory. Hledáme schopné lidi, kteří by byli ochotni sem tam publikovat nějakou svou moudrost pro širší veřejnost nejlépe v podobě nějakého tutoriálu. Největší zájem by byl pak o jazyky Java, C++ nebo PHP ale neodmítneme nikoho, kdo bude chtít přispět svými vědomostmi, zkušenostmi z oblasti a postřehy atd. Hledáme lidi i mimo zaměření programování pokud jste tedy například zdatný síťař či grafik nebo jenom geek se zájmem o vše kolem PC a nových technologií a chtěli byste sem tam něco publikovat širší veřejnosti, rádi Vás přivítáme v našem týmu, popřípadě Vám vytvoříme vlastní sekci, kde budete mít prostor. Nemusíte se bát časové náročnosti, jsme tým, kde nikdo nikoho netlačí, takže každý si píše, kdy chce a kdy má chuť. Pokud máte zájem se podílet nebo se chtete jenom zeptat na nějaké doplňující otazký kontaktujte nás pomocí formuláře umístěného na konci stránky http://www.jakprogramovat.cz/novinky/expandujeme-hledame-nove-moderatory

S pozdravem.
Tým jakprogramovat.cz


Franta.

Re:Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« Odpověď #1 kdy: 06. 04. 2013, 18:05:48 »
Z odkazovaného textu vyplývá, že nehledáte až tak moderátory jako spíš autory článků. Běžně je v tomto oboru zvykem uvádět alespoň orientační výši honoráře, nějaké rozpětí. Stačí se podívat, kolik nabízí LinuxSoft, Ábíčko, Root, Lupa… Takže i vy byste měli jít s kůží na trh.

Ale bude to těžké, je tu přetlak redakcí/serverů a nedostatek autorů. Proč bych měl psát zrovna pro vás, když tu jsou zavedené servery, které fungují roky a v nějaké podobě tu budou navěky (ty databáze článků jen tak nezmizí)?

PanKapitanRUM

Re:Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« Odpověď #2 kdy: 06. 04. 2013, 18:12:53 »
Řekl bych, že to bude akce Z, ale to neznamená, že to je špatné.
Mě se to docela líbí, klidně bych tam psal zdarma PHP/C#, jen čas není ::)

Radovan

Re:Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« Odpověď #3 kdy: 06. 04. 2013, 19:52:41 »
Tak jsem mrknul na ten Pascal, a uviděl "Boolenovský výraz", který mi připomněl dvanáctiletého kamaráda, jak se snažil v TP prosadit typ booklean...
V jakém věkovém rozpětí ten váš tým je? Mohl bych třeba připsat něco o BASICu, s důrazem na ZX Spectrum nebo Commodore 64 ;D

pekne

Re:Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« Odpověď #4 kdy: 06. 04. 2013, 20:05:38 »
Existujete půl roku nebo půl hodiny? Na půlrok to moc nevypadá. Každopádně žádné české programátorské fórum není, takže ty to mohlo být zajímavé. Jenže bych tam asi byl úplně sám, co?


Jakprogramovat.cz

Re:Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« Odpověď #5 kdy: 06. 04. 2013, 21:45:25 »
Ano opravdu už je to půl roku. Bohužel jsme na to dva a času je někdy až žalostně málo proto taky hledáme výpomoc.
Ohledně otázky věkového rozpětí tak jsmě studenti vysokých škol (VUT, MU). Našim cílem je pomoci začínajicím programátorům (či studentům středních popřípadě vysokých škol ne uplně zaměřených na programování) s úplně prvními kroky. Problém většiny mnohem známějších a taky větších webů programujte.com atd. je v tom, že jejich návody většinou nejsou aktualizované ale hlavně v drtivé většině psané skvělými odborníky, kteří sice píšou kvalitní material ale pro laiky je prostě nepochopitelný nebo do začátku příliš složitý. Jinými slovy jsou psané programátory pro jiné programátory. Nechce se rovnat ani konkurovat tady těmto webům chceme pouze vyplnit jakousi mezeru na pomyslnem trhu. Proto jsem taky uváděl, že nepíšeme pro programátory chceme psát jednoduše a pro širší spektrum lidí, které má zájem. Máte v plánu také různé projekty zatím jsme však pouze ve fázi zviditelňování.
Co se týče honoráře tak bohužel nemužene nabídnout nic nám samotným stránka nevydělá ani na samotné zaplacení domény, které si financujeme sami.
Původní záměr toho mého předešlého příspěvku byl ten že hledáme ochotné lidi, kteří by si chtěli zavzpomínat na své úplné začátky a v těch chvílích nostalgie třeba něco napsat co by pomohlo nové generaci.
Každopádně díky za jakékoliv názory či připomínky klidně k webu nebo čemukoliv.

Jakprogramovat.cz

Re:Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« Odpověď #6 kdy: 06. 04. 2013, 21:47:31 »
Omlouvám se za případné chyby (a par jich tam už teď vidím). Dnes už nevím kde mi hlava stojí ;)

Franta <xkucf03/>

Wiki + svobodná licence
« Odpověď #7 kdy: 06. 04. 2013, 22:00:18 »
Jako nápad je to dobré (pomoc začátečníkům). Doporučuji to tedy udělat formou wiki – do ní bude moci přispívat kdokoli, kolektivně se vytvoří nějaké dílo (návod) pod svobodnou licenci (GNU FDL případně CC) a redakce (vy) to jen zkontroluje, dá tomu nějakou formu a vydá jako článek. Ve wiki budou tedy živé verze textů a v redakčním systému učesané články, které prošly korekturou.

pekne

Re:Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« Odpověď #8 kdy: 06. 04. 2013, 22:01:01 »
Aha, tak to nezní moc dobře. Mně by se líbilo nějaké šikovné fórum, kde by se řešilo programování. Co chcete nabídnout oproti knihám, kterých je dnes až moc? Proč bych měl začínat programovat podle vašeho webu a ne podle knihy/skript?

Jakprogramovat.cz

Re:Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« Odpověď #9 kdy: 06. 04. 2013, 22:16:13 »
Oba dva jsou velice zajímavé nápady. Co se však týče toho fóra tak si myslím, že tady už je poměrně silná konkurence. Jinak výhoda oproti knihám je asi jedna a to cena u nás je to zadarmo knihy o programování jsou poměrně dost drahé zvlášt pro lidi, kteří ještě netuší co je vlastně čeká a k programováni "přičuchli" teprve nedávno a třeba si nejsou jistí zda je to to pravé. Navíc neznám studenta střední školy (potažmo i vysoké), který by si nadšeně bežel koupit knihu například o VBA jenom protože ho to bude dva roky prudit ve škole (předmět programování) nebo protože dostal málo bodů z testu (a takových lidí je víc než dost). Dnešní generace prostě nejdříve sedne k počítači a googli. Něco jako knihovna nebo knihy obecně přichází na řadu až jako poslední je to možná smutné ale je to tak.

Další věc která je v plánu komplexnější tutoriály uzavřít do pdf a umožnit distribuci pomocí ebooku samozřejmě zdarma. Samozřejmě kvalitě psané knihy od odborníka, který se věnuje programování případně i edukaci se stěží vyrovnáme ale už jsme zase u problému, že někdy i knihy pro začátečníky jsou přesycené informacemi, které laika spíš zahltí než motivují k dalšímu studiu (nemluvím o všech publikacich samozřejmě..)

pekne

Re:Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« Odpověď #10 kdy: 06. 04. 2013, 22:23:39 »
A kde jsou ty fóra? Tam bych chodil a byl spokojený :D

Cena knih je právě to nejlepší. Jsou tak levné, že se mi právě vůbec nevyplatí to shánět jinak/jinde. Pokud se budete zaměřovat na lemply, kterým knížky nic neříkají, tak to jsem zvědavý, co jim chcete psát. Hlavně kvalitní přípomínky budou mít :))

Mně se líbí, že chcete pomáhat, ale nevím proč. Je tam nějaký důvod pro vás? Třeba zisk z reklamy? Protože pokud jde o reklamu, tak jsou atraktivnější témata než programování :) Ale takový kvalitní web o programování s fórem? To je jiná.

Jakprogramovat.cz

Re:Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« Odpověď #11 kdy: 06. 04. 2013, 22:41:24 »
například na devbook.cz je poměrně kvalitní forum ač to nerad říkam protože mě tam právě vypískali se stejným "inzeratem" jako tady. Určitě i na programujte.com se najdou kvalitní vlákna a člověk si tam příjde na své. Já teda nevím co považujete za levné ale podle me průmerná cena kvalitní knihy o jakémkoliv jazyce je podle me kolem 3-4 stovek. Opravte mě jeslti se pletu. Chápu, že pro pracujícího člověka je to asi cena poměrně mala ale pro studenta pro kterého programování není hlavní směr jsou to naprosto vyhozené peníze.

O zisku z reklamy není třeba ani mluvit tech par desetníku z google adsence, které stejně nikdy ani neuvidíme nepokryjí ani zaplacení domény. Spíš nám jde o zkušenosti s vedením webu možná taky trochu o koníček, samozřejmě trochu pomoci jiným některé které známe (spolužáky, učitele ze střední :D:D) celkově prostě něco vytvořit.

Každopádně byste mi mohl popsat jak by teda měl kvalitní web s forem vypadat nebo co máte na mysli. Rádi se inspirujeme. Mám však za to že kvalitní web o programování právě stojí a padá na těch článcích a jsme znova u toho.

pekne

Re:Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« Odpověď #12 kdy: 06. 04. 2013, 23:01:28 »
Tam jsem nedávno myslím byl, neviděl "svůj" jazyk a zase odešel. Ale ještě se tam podívám. Ale k těm cenám. Jeden oběd máš kolem 100,-. Je to jen oběd a nic navíc ti to nedá. Kniha stojí třeba čtyřnásobek, ale zisk z ní obrovský. Právě student by tohle měl chápat nejvíce.

Ok, proč ne.

Existuje plno zahraničních fór, ale vždy se rád podívám na nějaká česká. Stačí obyčejné fórum, kde se sejde pár lidí. Bohužel jsem žádné nenašel. Články kolem jsou určitě skvělá věc, ale zase by to nechtělo cílit na lemply, protože s nima nemá smysl ani diskutovat. Třeba takový zdrojak.cz býval poměrně dobrý, ale fórum tam už myslím není. Takže hledáte hlavně autory a ne moderátory?

Franta.

Re:Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« Odpověď #13 kdy: 06. 04. 2013, 23:04:51 »
U té knihy je hlavní bariéra ne cena, ale to, že se člověk nejdřív musí rozhodnout, vybrat si knížku a vyrazit do knihkupectví… Kdežto u webu vidím šanci, že někdo s ne až tak vážným zájmem na to i tak trochu náhodou narazí a třeba ho to chytne. Důležité je, aby tam byla nízká vstupní bariéra. Např. já mám https://sql-vyuka.cz/d/node/18 a tam si každý může vyzkoušet SQL, stačí kliknout na odkaz a hned si můžeš pustit svůj první SQL dotaz :-)

pekne

Re:Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« Odpověď #14 kdy: 06. 04. 2013, 23:16:57 »
To zkoušení je hezké :)

A k tomu devbook. To opravdu není konkurence pro nikoho. Ani to fórum nejde číst, protože styl je dost bídný.