Postfix a počet opakovaných doručení

user

Postfix a počet opakovaných doručení
« kdy: 27. 03. 2013, 08:43:15 »
Mam vlastni mailserver. Obcas se mi stava, ze kdyz posilam mail, ma dotycny plnou schranku. Email se vrati se zpravou 552 full mailbox.

Lze nejak upravit nastaveni postfixu tak, aby to nejprve zkousel 3 dny dorucit (treba kazdou hodinu) a pokud se to nepodari, tak zpravu vratit odesilateli s kodem 552 full mailbox? Zkousel jsem to hledat v http://www.postfix.org/postconf.5.html , ale bohuzel to nemuzu najit.
« Poslední změna: 27. 03. 2013, 10:54:57 od Petr Krčmář »


Mrchozrout

Re:postfix a nastaveni pocet opakovani pri neuspesnem doruceni
« Odpověď #1 kdy: 27. 03. 2013, 09:18:44 »
Chyby zacinajici 5kou jsou definitivni. Dle RFC to proste musi znamenat konec vsech pokusu. Server prijemce by musel hlasit 4kovou chybu, aby se pokusy opakovaly. A je to tak velmi rozumne. Silne nedoporucuji prznit postfix pokusy o nestandardni ztrestene reakce.

j

Re:postfix a nastaveni pocet opakovani pri neuspesnem doruceni
« Odpověď #2 kdy: 27. 03. 2013, 09:25:20 »
Pokud budes na petkovou chybu pokus opakovat, velmi rychle se ti stane, ze se dostanes na blacklist a nedorucis uz nikomu nic.

user

Re:Postfix a počet opakovaných doručení
« Odpověď #3 kdy: 27. 03. 2013, 11:59:38 »
Ok, dekuji za odpovedi :). Nevedel jsem rozdil mezi 4xx a 5xx zpravou.

Tento stav nenastava casto a pokud bych nastavil opakovane odeslani za 6h (tedy, celkove by se akce provedla max. 8x v prubehu 48h - snizil bych to na 2 dny), tak se preci nemuzu dostat na blacklist :).

Ale uznavam, ze je to przneni postfixu, nicmene, pouzivam jej jen ja a nechce se mi odesilat zpravy rucne pokazde znovu (nebavi me to a castokrat to zapomenu poslat znovu).

Re:Postfix a počet opakovaných doručení
« Odpověď #4 kdy: 27. 03. 2013, 12:57:58 »
zkusil bych radsi telefon
Děkuji za možnost editace příspěvku.