Je nějaký rozdíl mezi skriptem a řádkou?

Vrták

Re:Je nějaký rozdíl mezi skriptem a řádkou?
« Odpověď #15 kdy: 25. 03. 2013, 10:38:34 »
Takže změna.
Z rc.local ta binárka spustit jde. Já to doteď zkoušel ze skriptu, který mám jako start pro ruční nahození. Tedy problém se mění na:
Proč jde program spustit z rc.local a z jiného skriptu, vytvořeného rootem nikoliv? Je nějaký rozdíl mezi nima?


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je nějaký rozdíl mezi skriptem a řádkou?
« Odpověď #16 kdy: 25. 03. 2013, 11:19:16 »
Kdyz chcete, aby nekdo hledal deset rozdilu, tak sem snad, proboha, dejte posledni verzi tech skriptu!

dddd

Re:Je nějaký rozdíl mezi skriptem a řádkou?
« Odpověď #17 kdy: 25. 03. 2013, 11:50:10 »
Principialni rozdil mezi spoustenim ze scriptu a primo z radky neni. Oboje vola jednu dalsi funkci, ktera ve skutecnosti rika jadru, jak to spustit (man exec).

Podle toho co popisujes muze za problemy asi nastaveni promennych prostredi. Ty maji ruzni uzivatele/ucty.processy vetsinou jine. Nektery programy (treba ty co pouzivaji home nebo terminal) je casto pouzivaji a pokud nenajdou nebo najdou nejakou nesmyslnou hodnotu, tak muzou spatnout.

Vrták

Re:Je nějaký rozdíl mezi skriptem a řádkou?
« Odpověď #18 kdy: 25. 03. 2013, 12:05:56 »
Nerozčilovat se prosím, nejsem tak znalý, abych vůbec věděl která informace je pro rádce důležitá. Problém je tímto prakticky vyřešen, nicméně se jen snažím přijít tomu na kloub v rámci vlastního posunu ve znalostech. Rozdíl  mezi rc.local skriptem není žádný, můj skript jsem psal tak, že jsem si rc.local překopíroval do /usr/local/bin a přejmenoval na start.sh.
Podíval jsem se na oprávnění obou skriptů, jsou stejná, rozdíl je jen v oprávněních adresářů, ve kterých jsou umístěna
Kód: [Vybrat]
root@server:/etc# ls -ld /etc
drwxr-xr-x 70 root root 4096 25. bře 10.20 /etc
Kód: [Vybrat]
root@server:/etc# ls -ld /usr/local/bin
drwxrwsr-x 2 root staff 4096 25. bře 10.41 /usr/local/bin

V docel adobrém článku, který studuju, není nic o rozdílu, který tady vidím- číslo za drwxr-xr-x

Předpokládám, že tady někde bude čokl zahrabán a myslím, že pokud chci koncipovat nějaká svá použitelná skripta, budu muset detailně prostudovat nekonečně složitou problematiku práv a prozatím asi umísťovat skripta v adresáři /etc

Vrták

Re:Je nějaký rozdíl mezi skriptem a řádkou?
« Odpověď #19 kdy: 25. 03. 2013, 12:09:45 »
Ješté doplním, zapoměl jsem na rozdíl root root a root staff v právech adresářů, samozřejmě jsem ho viděl.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je nějaký rozdíl mezi skriptem a řádkou?
« Odpověď #20 kdy: 25. 03. 2013, 12:42:28 »
Ješté doplním, zapoměl jsem na rozdíl root root a root staff v právech adresářů, samozřejmě jsem ho viděl.

Oroboha, skripta zadna radsi nekoncipujte. Uz tak je stav skolstvi v CR tragicky.

A problematika pristupovych prav v *nixech je naopak velice jednoducha (ponechame-li stranou ACL). Pokud chcete neco sloziteho, poridte si Widle. Tam se da nadelat v pravech takovy bordel, ze se v tom ani Ballmer nevyzna.

Vrták

Re:Je nějaký rozdíl mezi skriptem a řádkou?
« Odpověď #21 kdy: 25. 03. 2013, 14:08:18 »
Ďekuji za názor, ale i tak bych přivítal jednoduché vysvětlení, zda-li může mít uvedený rozdíl na svědomí takovéto chování.
Linuxu se budu učit i navzdory jednoduchosti práv v linuxu a bordelu ve widlích.

Re:Je nějaký rozdíl mezi skriptem a řádkou?
« Odpověď #22 kdy: 25. 03. 2013, 16:14:45 »
Ďekuji za názor, ale i tak bych přivítal jednoduché vysvětlení, zda-li může mít uvedený rozdíl na svědomí takovéto chování.
Linuxu se budu učit i navzdory jednoduchosti práv v linuxu a bordelu ve widlích.

Jednoduchou odpověď jste dostal. Ano, rozdíly být můžou. Může být použitý jiný shell a před voláním může být jiný environment.. Na konkrétnější odpověď jste poskytl málo informací. Doporučoval bych do skriptů přidat nějaké debugovací výpisy...