Free Heroes of Might and Magic bez hudby

Free Heroes of Might and Magic bez hudby
« kdy: 22. 03. 2013, 20:48:39 »
Neštěstí!
Potom, co jsem vzdal instalaci homam2 ve wine, jsem se rozhodnul vyzkoušet jejich klon. Ze začátku se zdálo, že všechno funguje, soubory vytažené ze složky DATA z instalace ve wine to vzalo, mapy to načetlo ale externí hudbu ze složky /files/music/ to už nevzalo. Hudební soubory mám určitě pojmenované dobře, zkoušel jsem jak formát ogg, tak i mp3. Někde na nějakém fóru jsem vygooglil, že to chce doinstalovat balíčky vorbis, ale ty už mám :-(

Nevěděl byste někdo co s tím?

Mám kubuntu 12.04
« Poslední změna: 22. 03. 2013, 21:55:18 od Petr Krčmář »
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!


kdosi4

  • ***
  • 136
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Free Heroes of Might and Magic bez hudby
« Odpověď #1 kdy: 22. 03. 2013, 22:28:06 »
Neštěstí!
Potom, co jsem vzdal instalaci homam2 ve wine, jsem se rozhodnul vyzkoušet jejich klon. Ze začátku se zdálo, že všechno funguje, soubory vytažené ze složky DATA z instalace ve wine to vzalo, mapy to načetlo ale externí hudbu ze složky /files/music/ to už nevzalo. Hudební soubory mám určitě pojmenované dobře, zkoušel jsem jak formát ogg, tak i mp3. Někde na nějakém fóru jsem vygooglil, že to chce doinstalovat balíčky vorbis, ale ty už mám :-(

Nevěděl byste někdo co s tím?

Mám kubuntu 12.04

Dobrý den,

z toho co jsem vyčetl z příspěvku jsem pochopil, že hra funguje jak má, ale nehraje hudba.
Zajímalo by mě, jestli např. hrají zvuky popř. jestli v té hře nechybí něco jiného.
Každopádně bych zkusil ty soubory znovu vložit, popř. hru znovu nainstalovat.
Jinak není se moc čemu divit že něco nefunguje, nýbrž jste na Linuxu :)

S pozdravem, Kdosi4

e3k

Re:Free Heroes of Might and Magic bez hudby
« Odpověď #2 kdy: 22. 03. 2013, 22:44:53 »
pulse audio bude problem. treba niekde vypnut autospawn a killnut to cele. postup si uz nepamatam.

Zopper

  • *****
  • 738
    • Zobrazit profil
Re:Free Heroes of Might and Magic bez hudby
« Odpověď #3 kdy: 22. 03. 2013, 23:59:11 »
Položím takovou otázku... jinde zvuk jede? Třeba v prohlížeči na youtube?

Phaal

Re:Free Heroes of Might and Magic bez hudby
« Odpověď #4 kdy: 23. 03. 2013, 10:23:33 »
Potom, co jsem vzdal instalaci homam2 ve wine...

Hoj! Já HoMM2 Gold, WIN verzi provozuji ve wine už dlouho. Jedinou věc kterou jsem musel řešit když jsem chtěl fullscreen, tak nastavit rozlišení x-ek na 640x480. V okýnku to však běhalo bez jakéhokoliv zásahu (emulate virtual desktop). Jakou verzi wine používáš? Jaký přesně máš problém s instalací/během?

Potom, jde i rozchodit DOS verze v dosboxu.

Ten remake projekt vypadá do budoucna velice slibně, ale zatím, vždycky když jsem ho zkoušel hrát, tak mi přišel takový nedodělaný. Hraní kampaně mi nefungovalo korektně. Vím že i některé eventy na mapě nebyly implementovány.


Re:Free Heroes of Might and Magic bez hudby
« Odpověď #5 kdy: 23. 03. 2013, 20:19:00 »
Kdosi4:
To je prý specielní verze pro linux :)
Nic jiného snad nechybí, zvuky i defaultní MIDI hrajou normálně. Ty ogg/mp3 hudby a znělky by tam mělo právě jít přidat navíc a v configu je pak aktivovat. No nevím, zkusím to ještě nainstalovat pod windowsem, jestli tam skutečně něco nedělám blbě.

e3k:
pulse audio jsem killnul a nezdá se, že by to mělo vliv. Nic jsem s tím jinak ale nezkoušel dělat.

Jan Ťulák:
Všechno všude hraje. Dokonce to troubí když počítač zapnu a nebo vypnu! :)

Phaal:
Hoj!
Pod wine jsem zkoušel rozhodit jak původní verzi, tak i tu gold. Co bylo za problém u původní verze si už nejsem jistý, ta gold se v pohodě nainstaluje ale když ji chci zapnout tak to akorát strhne rozlišení na 640x480 a zobrazuje černé pozadí s kurzorem myši(jde s ním hýbat). Když to zapínám bez CD v mechanice, tak to ještě ukáže takové to hlášení, aby jsem tam ten disk vložil. Wine mám verzi 1.4
DOS verzi jsem ještě nezkoušel. Jestli by to bylo schopné hrát ne-MIDI soundtrack, tak by to asi za pokus stálo :)

Jinak, ten projekt je hodně zajímavý tím, že existují verze pro spoustu platforem, já to našel na google play jako balíček pro android. Tu se právě teď pokouším rozchodit, no uvidíme :)

ještě přidávám config toho heroesu jestli tam nemám nějakou zásadní volovinu
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

e3k

Re:Free Heroes of Might and Magic bez hudby
« Odpověď #6 kdy: 23. 03. 2013, 21:54:26 »
ad pulseaudio: sorry mal som pocit ze to pustas vo wine.

premenoval si nazvy tych oggov tak ako sa pise tu: http://sourceforge.net/apps/mediawiki/fheroes2/index.php?title=How_to_load_alternative_resources
dole.

Phaal

Re:Free Heroes of Might and Magic bez hudby
« Odpověď #7 kdy: 24. 03. 2013, 11:49:51 »

Phaal:
Hoj!
Pod wine jsem zkoušel rozhodit jak původní verzi, tak i tu gold. Co bylo za problém u původní verze si už nejsem jistý, ta gold se v pohodě nainstaluje ale když ji chci zapnout tak to akorát strhne rozlišení na 640x480 a zobrazuje černé pozadí s kurzorem myši(jde s ním hýbat). Když to zapínám bez CD v mechanice, tak to ještě ukáže takové to hlášení, aby jsem tam ten disk vložil. Wine mám verzi 1.4

Je důležité abys vždycky než zapneš hru měl namoutované CD (nebo jeho image) a měl příslušnou mechaniku detekovanou ve winecfg. Všiml jsem si že když se hra zapne bez CD a začne se ho dožadovat tak se to celé nějak pokazí. A také, nevím jak je to na tvém systému, ale vždycky když jsem mountul CD, tak se mi jakoby namountovalo 2x, jednou jako datové a jednou jako audio - tak to je pak potřeba ve winecfg nahodit obadva, jinak se může třeba stát že nebude hrat hudba.

A co se té černé obrazovky týče, to je známý bug. Tady jsou dvě možnosti. Pokud nevyžaduješ fullscreen, tak si ve winecfg nastav volbu: Emulate a virtual desktop v rozlišení 640x480. Hra se ti pak spustí v okýnku.
Pokud ovšem chceš fullscreen, tak potom skus tohle. Nejdříve nastav rozlišení na 640x480, potom spusť hru, měla by se ti normálně spustit a poté jak dohraješ tak zase nahodit desktop do původního rozlišení.  Já jsem si to automaticky naskriptoval, na změnu rozlišení s příkazovky můžeš použít:
Kód: [Vybrat]
xrandr -s 640x480
Také ještě někdy hra padá když má problém s přehráváním zvuku. To ve starších verzich wine (řada 1.3 myslím naposledy) šlo řešit ve winecfg nastavením zvuku na softwarovou emulaci. U novějších verzí wine bohužel tato volba není a jsou s tím někdy problémy. Možná jde nastavit někde bokem v registrech ale to se mi nepodařilo zatím zjistit.

Re:Free Heroes of Might and Magic bez hudby
« Odpověď #8 kdy: 24. 03. 2013, 13:04:12 »
Takže pod androidem i windows 7 to šlapalo, teď už to funguje i pod linuxem. Pod windowsem jsem tam nakopíroval z flashky ty rozšiřující soubory, které jsem původně vkládal do linuxové verze a normálně je to vzalo, hudba hrála. V případě androidu to samé.
Nedalo mi to, tak jsem to z té flashky ještě jednou překopíroval do instalace v kubuntu a pak je to bralo taky. Prostě něco mezi nebem a zemí :)

e3k:
ne, mám je pojmenované podle readme.txt které je ve /files/music. Oba způsoby pojmenování jsou správné, jenom pozor, ty hudby to nerozlišuje jenom podle prvních dvou znaků názvu souboru, jak by člověka možná mohlo napadnout, bere to název celej.

Phaal:
S mountováním problém nemám, na to jsem použil furius iso mount, tohle je snad bez problému.
Teď jsem zkusil gold verzi v tom emulovaném desktopu, ze začátku to vypadalo slibně, ale jak se to dostane přes ukázku do hlavního menu, tak se to za chvilku sekne. Hraje to jenom znělku při ukázce, jinak je to němé.

Wine instalaci bych chtěl rozchodit raději, protože co jsem ten free heroes tak zkoušel hrát, tak tam těch bugů a různých nedostatků je celkem dost, hlavně AI moc rozumu nepobrala :)
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!