Multifunkční tiskárny v Linuxu

whata

Multifunkční tiskárny v Linuxu
« kdy: 14. 03. 2013, 18:36:34 »
Ahoj,
kupuju novou tiskárnu a vybírám, relativně low-cost - 1200-2000 Kč, klasická multifunkce inkoust na občasný tisk. Otázka je, co za značku.
Zatím mám pozitivní zkušenosti s HP, zapojil jsem (v Kubuntu), tisk v pohodě, scanner v pohodě.
Teď mám ale změnu - za prvé zvažuju připojení přes WiFi (skoro určitě), za druhé připojení přes router (možná, není úplně klíčové).
Teď váhám hlavně mezi Canon a Epson.
Máte (negativní) zkušenosti s nějakou značkou ve výše uvedené konfiguraci? Na Canon jsem našel dost různé názory, jako tisk celkem v pohodě (nutnost instalace jejich ovladačů, které kdoví jestli jsou up-to-date), ale scanner přes WiFi funguje jak komu.

Díky za názory.
« Poslední změna: 14. 03. 2013, 20:03:12 od Petr Krčmář »


flack

Re:Tiskarny (multifunkcni) v Linuxu
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2013, 19:16:15 »
Tak ja mam skusenosti so starsiou cannon mp 210 ta rozhodne wifi nema. Ovladace pod linuxom mi tiez fungovali aj ked to zo zaciatku nebolo bezproblemove. O co horsie ze ten druh tlaciarne nechcel ani scanovat ak mu dosla akakolvek farba a ani tlacit aj ked chybala farebna ciernobielo proste tlacit neslo. Takze som ju vymenil za low cost Epson SX425W ktora ma kazdu farbu samostatne- nemyslim ze by som prerabal vzdy vymenim len tu kazetu ktora sa minie a farba mi nepripada az tak draha naopak sa mi zda ze mi vydrzi dlhsie oproti tomu cannonu a za rozumnejsi peniaz.  Ovladace ktejto tlaciarne mam uplne bezproblemove a fungujem vylucne cez wifi(scanujem, tlacim). Som spokojny stou epsonkou.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Tiskarny (multifunkcni) v Linuxu
« Odpověď #2 kdy: 14. 03. 2013, 19:44:08 »
ono u toho lowcostu je to jedno, bez barvy Ti nebude skenovat  a ani tisknout ta epsonka, oddelene cartridge jsou mozna vyhodou, ale prijde mi, ze u epsonek se drive zase opotrebuje tiskova hlava. Tisk maji jednoznacne lepsi, ale jakmile do toho budes cpat jine, nez originalni cartridge, tak se pomerne dost ucpavaji trisky a co si budeme povidat, lowcostová tiskárna je leda tak na kancelářský tisk a tam nemá cenu cpát originální cartridge. Canonky mi přijdou tišší, nemají oddělené cartridge, mají o něco rychlejší tisk, dražší cartridge. S WiFi by už v dnešní době neměl být problém.

flack

Re:Multifunkční tiskárny v Linuxu
« Odpověď #3 kdy: 14. 03. 2013, 20:51:56 »
Ja len dodam ze ta EPSONKa nema problem scanovat ak tam chyba niektora z farieb. Aspon nie ta moja SX 425W

dsafdsaf

Re:Multifunkční tiskárny v Linuxu
« Odpověď #4 kdy: 14. 03. 2013, 22:11:07 »
Zdravim. Ja som nedavno zakupil Canon MF 4270. Podpora cez SANE (sane-pixma backend) je bezproblemova. Na tlac je nutne nainstalovat ich ovladac UFR II. Pod RHEL 6.3 funguje bez problemov. Ovladac je dostupny v zdrojovej forme, deb a rpm balikoch. Skoda len, ze ho zatial nik nenaportil na FreeBSD.


mrk

Re:Multifunkční tiskárny v Linuxu
« Odpověď #5 kdy: 15. 03. 2013, 16:07:08 »
ak ide naozaj o obcasnu tlac (raz za N tyzdnov), inkoustovky sa spinia/zasychaju -- mozno by stalo za uvahu skusit nejaky lacnejsi laser (resp. led) all-in-one. nebude to sice farebne, ale da sa na tom tlacit aj raz za rok a nezaschne to :-)