Reinstalace XP a přístup do staré složky admin

petr_brno

Re: Reinstalace W XP-znemožněn přístup do staré složky admin
« Odpověď #15 kdy: 13. 06. 2010, 20:48:56 »
to Jarda: určitě ale vypadá to že stávající reinstalace woken nebyla korektní(při instalace to řavo že nemůže najít resp. nainstalovat jakési knihovny a soubory cca pět kusů a teď se to začíná projevovat tak to doladím a pak se začnu prokousávat tím tvým návodem. Vypadá logicky a příjemně akorát ty anglické názvy mne trochu děsí.Ale snad to zvládnu.


petr_brno

Re: Reinstalace W XP-znemožněn přístup do staré složky admin
« Odpověď #16 kdy: 13. 06. 2010, 22:01:39 »
zprávy z přední linie: Mám již v sobě 6 panáků ferneta. Prokousal jsem se do stavu že jsem schopen již otevřít složku admin.Jenže následující složky již otevřít nedokážu.No ještě že zatím dokážu otevřít flašku ferneta.Obávám se ale že za chfiličku mi aplikace "manželka" napíše :přístup k fernetu byl odepřen. Do toho mi externí zařízení "dítě" hlásí že chce pařit gamesky.Asi si od souseda cracknu aplikaci "milenka" a napíšu na e-mail bill.gates@microsoft.com fuck you win xp a hotovo.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Reinstalace W XP-znemožněn přístup do staré složky admin
« Odpověď #17 kdy: 13. 06. 2010, 22:24:52 »
Prokousal jsem se do stavu že jsem schopen již otevřít složku admin.

Musis to prevzeti vlastnictvi a udeleni prav udelat rekursivne i pro podadresare. Nekde se tam na to zaskrtava check box.

ET

Re: Reinstalace W XP-znemožněn přístup do staré složky admin
« Odpověď #18 kdy: 13. 06. 2010, 23:44:11 »
je to v tom navodu!!!

http://support.microsoft.com/kb/308421/cs

sekce "Převzetí vlastnictví složky"
bod 4 - "Pokud chcete převzít vlastnictví obsahu dané složky, zaškrtněte políčko Nahradit vlastníka v podřízených kontejnerech a objektech." - TO MUSIS ZASKRTNOUT


petr_brno

Re: Reinstalace XP a přístup do staré složky admin
« Odpověď #19 kdy: 14. 06. 2010, 05:48:30 »
ok tak jsem zaškrtal vše co se dalo a už je to ok. Jen malý problém.Ty adresáře co jsem zkušebně přemístil v linuxu do jiné složky takto ošetřit nejdou.
   Poprosím tedy ještě o vyřešení druhého problému: Při instalaci woken to během kopírování instalačních souborů píše že nemůže zkopírovat soubory: dssenh.dll,asyncmac.sys,atmarpc.sys,atmlane.sys,dsquery.dll,dssec.dll,rasmans.dll
   Problém se hlásí i když jsem instalační CD zkopíroval na disk.Při kopírování žádný problém.Jen při samotné instalaci.Teď na týden jedu mimo tak dík za rady.Petr


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Reinstalace XP a přístup do staré složky admin
« Odpověď #20 kdy: 14. 06. 2010, 10:01:09 »
Uz se mi parkrat stalo, ze Widle pri instalaci hlasily, ze nemuzou kopirovat nejake soubory. Tusim to byly vzdy jen XP. Delat se s tim asi moc neda, leda zkusit jine instalani CD. I kdyz je podezrele, ze zkopirovat ty soubory jsou, ale instalovat ne. Mozna nesedi nejaky kontrolni soucet. Pri behu se ty Widle pak tvarily, ze jako nic, vsechno dobre. Stalo by za to se podivat, jestli po automatickem updatu, instalaci SP3 (reinstalaci, pokud je SP3 jiz v instalaci) a tak se tam ty soubory nekde objevi.

ET

Re: Reinstalace XP a přístup do staré složky admin
« Odpověď #21 kdy: 14. 06. 2010, 12:23:53 »
s velkou pravdepodobnosti si nenaformatoval partitionu a snazis se instalovat xp na stejny misto [c:\windows], coz pravdepodobne zase havaruje na pristupovych pravech, takze:

pokud instalujes windows na starou partitionu, musis bud
a] naformatovat ji celou, cimz prides o data z predchozich xp
b] zvolit jinej adresar pro instalaci xp - treba C:\pindows [pri instalaci se to da zvolit]

pokud to nezabere tak bych zkusil bud novy install cd [coz pravdepodobne nepomuze - test s kopirovanim cd na disk] nebo bych pouzil to tvoje cd ale dotlacil bych do nej SP3 pomoci nLite



ET

Re: Reinstalace XP a přístup do staré složky admin
« Odpověď #22 kdy: 14. 06. 2010, 12:34:53 »
jinak doporucuju ti zazalohovat starou instalaci - vetsinou staci c:\document and settings\* [popr. zaloha registru C:\windows\system32\config\*  ] , ostatni slozky jsou vpodstate k nicemu - treba utilitou ntbackup.exe [pro XP home edition je .msi installer na cd, v ostatnich edicich XP je uz nainstalovana] na naky externi disk/falshku/cd/dvd a naformatovat partition [doporucuju nezrychlene] a pekne z cista nainstalovat


ET

Re: Reinstalace XP a přístup do staré složky admin
« Odpověď #23 kdy: 14. 06. 2010, 13:17:08 »
a jeste posledni rada zaverem ohledne ntbackup - pokud budes zalohovat ty registry, pouzij linux nebo myslim musis v ntbackup nastavit typ zalohy jako kopirovani, jinak to napise neco podobnyho jako "soubor se nepovedlo zazalohovat jelikoz je prave pouzivan

petr_brno

Re: Reinstalace XP a přístup do staré složky admin
« Odpověď #24 kdy: 18. 06. 2010, 21:41:39 »
Opravdu všem moc děkuji za konstruktivní rady.Málo kdy něco řeším přes fóra a diskuze.Vždy to končí konstatováním že se s lamou nebaví a nebo něco podobného.Považuji se za nadprůměrného uživatele tak že děkuji za vaše rady a zítra je začnu praktikovat a podám info. jak to dopadlo. Ještě jednou dík. ;)

petr_brno

Re: Reinstalace XP a přístup do staré složky admin
« Odpověď #25 kdy: 20. 06. 2010, 21:17:18 »
tak děkuji za rady. Vše je ok.wokna jsem musel nainstalovat do nové složky, aby se soubory nehádali.Linux je v pohodě jen moje angličtina je chabá a jelikož většina aplikací je v anglickém prostředí tak asi u Linuxu nezůstanu (zatím). Děkuji všem za rady, moc mi pomohly.

ET

Re: Reinstalace XP a přístup do staré složky admin
« Odpověď #26 kdy: 21. 06. 2010, 12:25:53 »
Mimochodem, Ubuntu (dost urcite i dalsi distribuce) umi i cestinu, myslim ze po instalaci se musi z netu dostahnout uplna podpora pro non-engilsh jazyky...
Nemam odzkouseno, jedu v anglictine...



Fantomas

Re: Reinstalace XP a přístup do staré složky admin
« Odpověď #27 kdy: 21. 06. 2010, 13:07:00 »
Balicky se s cestinou instaluji pri instalaci distra, pokud je pristupny net. Jinak se musi doinstalovat dodatecne. Staci spustit napr. ve Gnome v menu System - Sprava - Jazykova podpora a hned vam aplikace rekne, jestli neni treba neco doinstalovat. Zakladni programy jako Pidgin, Firefox, Evolution, Openoffice.org, Gimp apod. jsou kompletne pocestene.

Re: Reinstalace XP a přístup do staré složky admin
« Odpověď #28 kdy: 31. 08. 2010, 10:28:05 »
spominany problem som riesil pomocou stareho knopixu, vedel disk namontovat a precitat vsetko