Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7
« kdy: 12. 03. 2013, 13:22:33 »
Ahoj, rád bych se poradil: známý má noťas s 2GB RAM a Windows 7 Pro 32bit. Dnes jsem mu tam nacpal další 2GB modul a widle vidí jen 3GB.

Rád bych se zeptal, jestli je možno nainstalovat 64bit Windows s tím, že by se do nich nacpala originální licence z 32bit Windows 7? Půjde to nebo ne?

Díky moc za rady.
« Poslední změna: 12. 03. 2013, 13:39:24 od Petr Krčmář »
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


Jirka

Re:Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7 Pro
« Odpověď #1 kdy: 12. 03. 2013, 13:28:41 »
Ano licence je prenositelna mezi 32 a 64 bit. Udelal jsem stejnou vec na svem notebooku :)

Ovrscout

Re:Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7
« Odpověď #2 kdy: 12. 03. 2013, 14:00:26 »
Pozor, ne každá licence je přenositelná, takže kouknout co je u toho napsáno(nálepka,manuál,faktura,..) a jaká jsou dostupná instalační média.

Typicky třeba u levných notebooků je natvrdo Win7 home 64bit licence a nejde to změnit.
Ale třeba některá PC (tuším HP) mají obojetnou licenci - a také jsou součástí dodávky instalační DVD ze kterých jdou obě verze nainstalovat.

A ještě připomínám mantru:zálohovat, zálohovat , zálohovat,
A ještě kouknout jestli se najdou i původní instalačky pro případ že by se něco nepovedlo a bylo by potřeba vrátit původní 32bit verzi.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7
« Odpověď #3 kdy: 12. 03. 2013, 14:06:35 »
Díky oběma, zkusíme - uvidíme.  Jedná se o tři roky starej HP 4720s - tehdy asi za 20, má recovery partition 32bit a uživatel zálohuje, spíš nám jde o to, aby jsme to nedělali zbytečně :)

Jinak po instalačních DVD se myslím koukal a našli jsme tam jen Office, ale mrknem na to víc
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7
« Odpověď #4 kdy: 12. 03. 2013, 14:45:43 »
Já bych to moc neřešil, pokud vyloženě není na štítku napsané, 32bit, nebo 64bit, tak tam dej cokoliv. Návod nemusíš mít, disk mohl kleknout, takže nemáš recovery a kde to zjistit? Leda na MS lince, podle čárkového kodu, ale je to Tvou povinností? Není. U soudu by Tě z toho každý čerstvý absolvent právnické fakulty vysekal.


robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7
« Odpověď #5 kdy: 12. 03. 2013, 15:22:47 »
Díky, to jsem chtěl slyšet. Jde o to, že už s Windows díkybohu čas nedělám a nerad bych dal člověku, co má notebook na práci v pojišťovnách nějakou koninu.... Teď ještě někde sehnat iso od Widlí...
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Ovrscout

Re:Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7
« Odpověď #6 kdy: 12. 03. 2013, 15:28:03 »
Když to nikde není napsané tak záleží samozřejmně jak to kdo uváží, v každém případě je dobré se kouknout.

Jen bych dal vážně velký pozor jestli to vůbec půjde (nemám zkušenost bez původních instalaček) a byl bych připraven s zálohou nebo originální instalačkou kdyby se nezadařilo.Mám pocit že třeba u XP nešlo použít některé starší kódy pro novější instalačky - i když to byla stejná verze windows.

Ještě mne napadlo že u ntb někdy bývá místo instalaček nainstalován program přez který je možno si ty instalačky vypálit.

Ovrscout

Re:Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7
« Odpověď #7 kdy: 12. 03. 2013, 15:31:37 »
btw, doufám že nebudeš stahovat iso z uložto a podobně, raděj nech zavirování až na uživateli :)

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7
« Odpověď #8 kdy: 12. 03. 2013, 15:56:13 »
já s nima nikdy problém neměl, ale radši se někde poptám....  vím, že anglický jdou stáhnout, český jsem nesehnal
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

j

Re:Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7
« Odpověď #9 kdy: 12. 03. 2013, 16:19:51 »
Pozor, ne každá licence je přenositelná, takže kouknout co je u toho napsáno(nálepka,manuál,faktura,..) a jaká jsou dostupná instalační média.

Prenositelna je KAZDA licence, M$ jinak win7 a vejs nelicencuje a nikdy nelicencoval. To ze nekdo nema placky je nepodstatny ( k notesu v 99% stejne zadny nedostane), muze si je sehnat kde chce. Technicky (spekulace) by mohlo jit 64bit dat pres 32bit (naopak asi spis ne), ale neriskoval bych to.

2Robin: Instalacku si klidne sosni z ulozto, z pohledu legality je to nepodstatny. Roste tam i UNI instalacka ceskejch sedmicek, poznas ji tak, ze je vetsi (temer plny DVD), pri instalaci si pak vyberes, jestli 32/64 + kterou verzi (home/pro/ultimate). Samo, pokud ti jde o legalni instalaci, musis si vybrat tu kterou mas. Roste tam samo i varianta co nechce cislo, ale tu nepotrebujes, kdyz cislo mas.

Ovrscout

Re:Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7
« Odpověď #10 kdy: 12. 03. 2013, 18:05:47 »
Tak jsem si trochu zagooglil, početl a a poučil, Zdá se že každá licence win7 je platná pro 32 i 64bit a ani nálepce to uvedeno není. Díky za info "j", člověk se pořád učí.

Co se týká iso obrazu, tak je to skutečně jedno odkud ho kdo vezme, ale já jako (doufám mírný) paranoik automaticky předpokládám že tam bude přibalena nějaká ta breberka :)

Re:Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7
« Odpověď #11 kdy: 12. 03. 2013, 19:39:01 »
já s nima nikdy problém neměl, ale radši se někde poptám....  vím, že anglický jdou stáhnout, český jsem nesehnal

Stahni oficialni EN Win z MS stranky a aplikuj CZ language pack.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7
« Odpověď #12 kdy: 12. 03. 2013, 20:56:30 »
Stahni oficialni EN Win z MS stranky a aplikuj CZ language pack.
Licence to IMHO povoluje pouze pro Ultimate a Enterprise a pokud si pamatuju, tak na jiných verzích taková akce občas skončí (během příštího automatického ověření při aktualizacích) i černou obrazovkou a oknem "nelegální kopie"

Re:Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7
« Odpověď #13 kdy: 12. 03. 2013, 22:02:53 »
Licence to IMHO povoluje pouze pro Ultimate a Enterprise a pokud si pamatuju, tak na jiných verzích taková akce občas skončí (během příštího automatického ověření při aktualizacích) i černou obrazovkou a oknem "nelegální kopie"

Mate samozrejme pravdu.  :-[

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Přenos licence z 32bit na 64bit Windows 7
« Odpověď #14 kdy: 12. 03. 2013, 22:10:11 »
Viděl bych to asi na tohle http://uloz.to/xB3CbpX/cs-windows-7-professional-with-sp1-x64-dvd-u-676956-iso[/b]]http://uloz.to/xB3CbpX/cs-windows-7-professional-with-sp1-x64-dvd-u-676956-iso Ale chtělo by to, aby někdo udělal kontrolní součet originálního media. A pastnul to sem.