Document management system

Document management system
« kdy: 11. 03. 2013, 15:58:16 »
Ahoj, hledám nějaký open source (nebo alespoň freeware) document management system. Něco jsem našel, ale všechno to byly takové polomrtvé projekty. Potřebuji nějaký systém, kde si zadám uživatele do různých skupin a pak těmto skupinám nebo i jednotlivcům budu sdílet nějaké soubory + další fíčury. Uživatelé pak po zalogování budou vidět veškeré jim nasdílené soubory + další fíčury. Nějaký software co se aktivně vyvíjí, opravují se chyby apod.

Zná někdo něco?

Díky


j

Re:Document management system
« Odpověď #1 kdy: 11. 03. 2013, 17:14:19 »
Mozna bys moh popsat, co si predstavujes pod "ficurou", protoze to co si popsal = filesystem + prava.

Re:Document management system
« Odpověď #2 kdy: 11. 03. 2013, 17:25:00 »
definuj pojem "další fíčury"
Děkuji za možnost editace příspěvku.

rv

Re:Document management system
« Odpověď #3 kdy: 11. 03. 2013, 18:06:39 »
http://www.spisovka2.cz/aplikace-mojespisovka něco takového? je to open-source, ta cena uvedená na stránkách je za jejich hosting

Quark66

Re:Document management system
« Odpověď #4 kdy: 11. 03. 2013, 18:46:53 »
No chlape, to je jako věta: "potřeboval bych automobil na převážení něčeho za rozumné peníze do nepohody". Features jsou jaké?...
Jinak modelový příklad: pro firmičku 20 lidí zabývající se tvorbou zabezpečených dokumentů.. Lotus Notes (za peníze). Je to hotový, dost bezpečný a programovat se to dá jednoduše. . Pro nadšence, kteří mají blízko k programování vzít LAMP server a nějakou otevřenou suítu DMS z netu, kterých je hafo. Fakt ale šíleně záleží, co se s dokumenty má dít. Publikování na web? (jumla, vordpres,...) verzování? technická dokumentace více formátů (cad, doc, atp?) přístupy z těžkých aplikací, nebo jen browsing intranetem, internetem... funkce CRM? Nebo jen skládek s relačkou v backendu....
Být vámi, tak si udělám na netu nejprve průřez, co takový DMS umí, může a má umět (funkce, otevřenost, rozhraní, kooperace s jinými,...) pak specifikovat požadované fíčury (to je nádherné slovo :-) ) a pak vybrat a pilotně provozovat, ohnout podle uživatelů (respektive podle podporovaných procesů aby mi to nikdo nevyčetl). Např. http://en.wikipedia.org/wiki/Document_management_system je pěkná tabulka features. .Chce to ale fakt špekulovat.


mares.vit

Re:Document management system
« Odpověď #5 kdy: 11. 03. 2013, 20:54:17 »

Re:Document management system
« Odpověď #6 kdy: 12. 03. 2013, 09:08:39 »
Omlouvám se. Dotaz jsem zadal lehce zmateně.

Potřebuji systém (web-based), kterým budu distribuovat různé soubory různým skupinám uživatelů. Musí to být něco pro běžné uživatele. Tzn. dám jim URL, login a heslo a oni se tam přihlásí a budou si stahovat jim určené soubory. Intuitivní ovládání atd.

Další fíčury - Ideální by bylo, aby se daly různě nastavovat práva, aby mohl být uživatel členem více skupin, aby se dal napsat krátký popisek ke sdíleným souborům, aby se automaticky odesílal e-mail daným uživatelům poté co se jim nasdílí soubor apod. Takové ty funkce bez kterých by to šlo také, ale byly by dobrým bonusem. Primárně to bude pro download (99 %), ale pokud by to umělo i upload, tak by se to možná dalo také využít.

Nevím jestli Document management system je to pravé označení. Spíše bych to označil jako Download management system, ale tenhle pojem asi neexistuje.

Petr_Svetr

Re:Document management system
« Odpověď #7 kdy: 12. 03. 2013, 10:04:23 »
DMS neni v prve rade o dokumentech, ale spis o dalsich vecech, kteres nimi souvisi - archivace, metadata, zivotni cyklus. Podle popisu nic z toho nepotrebujes, takze resenim muze byt Google Apps na vlastni domene (placene), nebo stejna sluzba od MS a jejich Outlook+Skydrive atd. Ty jsou na vlastni domene i zadarmo (max asi okolo 200 uzivatelu), lze resit prava atd.

j

Re:Document management system
« Odpověď #8 kdy: 12. 03. 2013, 16:33:13 »
...

=> nepotrebujes DMS. S prihlasovanim se na web te lidi brzo poslou do haje. Pokud ti jde o externi sdileni, tak asi nejjednodussi je ftps (= sifrovany ftp), napojis ho do fs jako dalsi disk/adresar (lze jak na tucnakovi, ten to umi nativne, tak na widlich s pomoci SW treti strany). Skupin muze mit kolik chces, lidi ty soubory muzou rovnou otevirat, nemusi se nikam prihlasovat, protoze login bud ulozis/vyuzijes session ...

Pokud ti jde o lan, tak to muze byt samba/nfs/...

A maily muzes generovat scriptem.

DMS je o verzovani, o prohledavani, tagovani, sledovani stats ... a pokud to nepotrebujes, nepotrebujes DMS.

Re:Document management system
« Odpověď #9 kdy: 12. 03. 2013, 17:37:21 »
tohle bych videl na nejaky webbased ftp udelatko.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

FAWN

Re:Document management system
« Odpověď #10 kdy: 12. 03. 2013, 18:39:15 »
Co třeba ajax explorer? http://ajaxplorer.info/  Ale nevím jestli bude umět dostatečně správu práv...

Rosta

Re:Document management system
« Odpověď #11 kdy: 29. 10. 2013, 20:49:21 »
Nevím o řešení zadarmo (ale nevylučuji, že existuje).
Ale je možné použít TaskManager (www.taskmanager.cz), umožňuje vytvořit uživatele, automaticky mu poslat přihlašovací údaje, pak vytvořit úkol, ke kterému je možné přiložit libovolné množství příloh/souborů. Uživatelé mohou být začleněni do definovatelných rolí (každá role může mít jiná oprávnění). Jeden uživatel může být i ve více rolích. Navíc pokud by nestačily práva podle rolí, je možné vytvořit projekt (tj. něco jako požadovanou skupinu) a ke každému konkrétního projektu lze přiřadit libovolné uživatele a ty mají kromě svých standardních oprávnění navíc projektová práva (projektová práva přepisují uživatelská práva). Navíc se vše loguje do historie (uživatel X nahrál soubor dne dd.mm.yyyy, hh:mm), ke každému souboru lze přidávat popisek, u každého souboru je vidět kdo soubor nahrál a jakou má velikost. Je toho hodně.
Ale jak říkám, jedná se o placený SW.

.

Re:Document management system
« Odpověď #12 kdy: 29. 10. 2013, 21:32:51 »
OwnCloud?

Mareg

Re:Document management system
« Odpověď #13 kdy: 31. 10. 2013, 10:53:27 »
https://www.group-office.com/?
Ale možná už je to víc než hledáte.

neviem

Re:Document management system
« Odpověď #14 kdy: 31. 10. 2013, 13:04:22 »
je zaujimave ako ozivaju x mesiacov / rokov stare vlakna s doporucenim nejakeho produktu :)