Aktivace účtu nefunguje

iki23

Aktivace účtu nefunguje
« kdy: 11. 06. 2010, 11:14:26 »
http://www.root.cz/registrace/aktivace/ pri jakemkoli pokusu o prihlaseni hazi 'zadejte uzivatelske jmeno' (ostatne stejne jako jakakoli jina prihlasovaci stranka na rootu, s vyjimkou fora, ktere aspon rekne, ze iki23 neexistuje).

vypada to na:
bug1: aktivacni formular by mel akceptovat zadany klic a oznacit s nim souvisejici jmeno/heslo za aktivovane - klic sam je heslem, chtit znovu zadat jmeno/heslo je nadbytecne a nepouzivane - pokud to presto chcete, tak by musi akceptovat ono souvisejici dosud neaktivovane jmeno/heslo

bug2: je-li uzivatel neaktivovany/neexistujici mela by tomu odpovidat chybova hlaska

good luck
« Poslední změna: 11. 06. 2010, 14:21:39 od Petr Krčmář »


iki23

Re: aktivace uctu nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 11. 06. 2010, 11:54:46 »
abych vyloucil z uvahy nektere dalsi moznosti: cookies a javascript mam povoleny, chovani je stejne v opera-10.53_pre6330-r2 a chromium-5.0.375.55 na sabayonu

Re: Aktivace účtu nefunguje
« Odpověď #2 kdy: 11. 06. 2010, 14:22:34 »
Já tomu moc nerozumím. Tam se objevuje normální přihlašovací stránka. Můžeš se přihlásit, ale musíš mít účet. Kde jsi přišel na to URL?

iki23

Re: Aktivace účtu nefunguje
« Odpověď #3 kdy: 11. 06. 2010, 15:32:33 »
LOL! Díky za vstřícnost, ale rozesmálo mě, že tě překvapuje proces registrace na vlastním webu. Takže mi dovol lehkou instruktáž ve dvou snadných krocích a jednom záseku ;)

1. Vyplň login+pwd+email na http://www.root.cz/registrace/
2. Přijde email (link je reálný, nic jsem neupravoval):
from   Root.cz <redakce@root.cz>
subject   Aktivace uživatelského profilu na serveru Root.cz

Dobrý den,

na našem serveru Root.cz byl založen uživatelský profil iki23 s vaší emailovou adresou ...

Jestliže je to Váš profil a s aktivací souhlasíte, klikněte prosím na následující odkaz, čímž tuto skutečnost potvrdíte a svůj uživatelský profil aktivujete pro použití ve všech funkcích serveru:

http://www.root.cz/registrace/aktivace/?code=244c11f2 Případně můžete ručně zadat jednorázový kód 244c11f2 na aktivační stránce http://www.root.cz/registrace/aktivace/.
s pozdravem

Redakce serveru Root.cz

3. kliknu na link (verze s get parametrem code, či bez něj) a chce to po mě přihlášení. Login+pwd z 1. kroku 1 nefungují.

Imho buga?

Re: Aktivace účtu nefunguje
« Odpověď #4 kdy: 11. 06. 2010, 17:21:44 »
Výborně, tohle je přesně ten popis, který jsem potřeboval. Tohle je jednoznačně buga, vývojáři to už mají nahlášené.

Každopádně ten proces registrace neznám, protože jsem jím prošel jen jednou a to před... sedmi možná osmi lety a tehdy byl ten proces jiný a i tak si to nepamatuju :). Od té doby tu mám jeden účet, který byl postupně povýšen na redaktorský a šéfredaktorský.

Hezký víkend!


iki23

Re: Aktivace účtu nefunguje
« Odpověď #5 kdy: 11. 06. 2010, 19:19:27 »
Díky, to jsem přesně potřeboval :)
Měj dobrý víkend

Tomáš Krause

  • *
  • 20
  • Pokud mě potřebujete kontaktovat, použijte e-mail.
    • Zobrazit profil
    • Osobní web
    • E-mail
Re: Aktivace účtu nefunguje
« Odpověď #6 kdy: 14. 06. 2010, 09:26:09 »
Účet iki23 je aktivní, takže se to nakonec povedlo?

Jinak jsem si to ale prošel přesně podle postupu iki23 a funguje to bez problémů (Chrome 5.0.375.38 beta na Ubuntu). Po kliku na URL z mailu se zobrazí správně pouze info, že aktivace proběhla, žádné jméno ani heslo není potřeba. Problém bych tedy viděl spíše na straně konkrétní instalace.

Věřím, že se problém děje, ale pokud ho nejsme schopni zopakovat a neděje se to masově, těžko to nějak řešit.

iki23

Re: Aktivace účtu nefunguje
« Odpověď #7 kdy: 15. 06. 2010, 19:10:27 »
iki23 je aktivovano?
1. pri pokusu o prihlaseni jako iki23 vrati root.cz 'zadejte uzivatelske jmeno', forum rekne, ze iki23 neexistuje.
2. zkusim-li pouzit nejspise neexistujici nahodny retezec, dozvim se totez
3. zkusim-li pouzit existujici jmeno krcmar, dozvim se 'Vaše uživatelské jméno nebo heslo není správné'.

tudiz dovozuji, ze aktivovano neni. muzete ho aktivovat?

co se tyce aktivace, nadale vyzaduje heslo - viz screenshoty sabayon/(opera+chrome+ff) a win/opera: http://bit.ly/9tUFCx.
... co vrati aktivace vam, kdyz pouzijete to url i s kodem? predpokladam, ze by mela aktivovat iki23, ale to se zatim nestalo..



Re: Aktivace účtu nefunguje
« Odpověď #8 kdy: 15. 06. 2010, 20:08:10 »
Hned na těch prvních dvou screenshotech je vidět, že Tě systém zná. Je tam vpravo nahoře Tvoje uživatelské jméno s informací "nepřihlášen". To znamená, že už jsi musel být dřív úspěšně přihlášený. Pokud nemáš zaškrtnuté trvalé přihlášení, tak po nějaké době nečinnosti přejdeš do stavu 'známý uživatel', kdy funguje Tvoje uživatelské nastavení (vzhled, diskuse a podobně), ale nemůžeš provádět aktivní operace. Stačí normálně znovu zadat heslo do přihlašovacího formu a přihlásí se to.

iki23

Re: Aktivace účtu nefunguje
« Odpověď #9 kdy: 16. 06. 2010, 06:29:40 »
dobry postreh, 'iki23 (neprihlasen)' vidim v opere od okamziku, kdy jsem se registroval (a byl mi poslan aktivacni mail).
nicmene aktivace uz nikdy neprobehla, a prihlasen jsem take nebyl.

z minuleho testu docela jasne vyplynulo, ze root.cz reaguje na iki23 stejne jako na nezname jmeno a jinak nez na zname jmeno.
dava vam to jiny vysledek?
co se stane, pokud provedete aktivaci pomoci url s kodem vyse?