Grub rescue to Windows 7

Grub rescue to Windows 7
« kdy: 10. 03. 2013, 11:18:31 »
Ahoj,

mam vetsi problem s nabootovanim puvodniho Windows 7, ktery fungoval jako dualboot s Linux Ubuntu 12.10. Laptop Lenovo g575 s nastavenym heslem na pristup na lokalni hd pres bios. Vcera jsem partition s Linuxem smazal ve Windows 7 a nahral si na ten disk (nyní disk F:Backup) zálohy, které nesmím ztratit. Problém mi dělá to, že se chci dostat do původního Windows 7 a neztrati zálohy z disku F. Ale nemuzu delat nic jineho, nez pracovat s prikazovou radkou grub rescue, protoze start pc vypada nasledovne:

1.Switch on
2.Výzva na zadání hesla pro přístup k disku SATA Port 0 (XXX) Harddisk Security
3.Po zadání správného hesla > Grub rescue

Žádná možnost výběru bootu live CD. To Grub rescue ted neobejdu proste, protoze se nedostanu do vyberu moznosti nabootovani z jineho zdroje nez lokalniho disku. Nemuzu ani najet do biosu.

Bootovací obrazovka pro Bios je až do výzvy hesla k disku zablokovaná, do zadání hesla se prostě k biosu nedostanu a po taky ne, protože na mě rovnou vyskočí Grub rescue.

Proto musím z grub rescue nějak přes příkazy rozjet ten Windows 7.

Diky za kazdou radu...
« Poslední změna: 10. 03. 2013, 21:50:52 od Petr Krčmář »


Re:Grub rescue to Windows 7 (Nic jineho nepripada v uvahu)
« Odpověď #1 kdy: 10. 03. 2013, 11:23:28 »
po zadani prikazu ls

(hd0) (hd0,6) (hd0,5) (hd0,2) (hd0,1)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Grub rescue to Windows 7 (Nic jineho nepripada v uvahu)
« Odpověď #2 kdy: 10. 03. 2013, 11:45:41 »
Střílím z paměti, ale snad mne případně někdo opraví.

rootnoverify(hd0,0)
makeactive
chainloader +1           
boot

Noone

Re:Grub rescue to Windows 7 (Nic jineho nepripada v uvahu)
« Odpověď #3 kdy: 10. 03. 2013, 11:48:09 »
prerekvizita: potrebuji znat cislo oddilu s windows -- cislo x

insmod part_msdos
insmod ntfs
insmod ntldr
set root=(hd0,x)
ntldr /bootmgr
boot

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Grub rescue to Windows 7 (Nic jineho nepripada v uvahu)
« Odpověď #4 kdy: 10. 03. 2013, 11:52:35 »
Možná by pomohlo strčit disk do jiného stroje a opravit to v jiné mašině .... ale stejně, než budeš něco dělat, tak bys měl mít raději jeho zrcadlo!


Re:Grub rescue to Windows 7 (Nic jineho nepripada v uvahu)
« Odpověď #5 kdy: 10. 03. 2013, 11:59:27 »
Střílím z paměti, ale snad mne případně někdo opraví.

rootnoverify(hd0,0)
makeactive
chainloader +1           
boot

Unknow command "rootnoverify" ://

prerekvizita: potrebuji znat cislo oddilu s windows -- cislo x

insmod part_msdos
insmod ntfs
insmod ntldr
set root=(hd0,x)
ntldr /bootmgr
boot

Cislo oddilu s Win neznam, kdyz to zkusim se vsema poporade, muzu neco pokazit?

Jeste me napadlo otevrit to a reset biosu, tim by se mohla smazat ochrana disku heslem a najel bych do BIOSU, tam uz bych pouzil DVD Windows 7 a mbrfix...

qw

Re:Grub rescue to Windows 7 (Nic jineho nepripada v uvahu)
« Odpověď #6 kdy: 10. 03. 2013, 12:55:21 »
popravdě tím, že jsi smazal ten oddíl, jsi smazal i data grubu, který teď běží pouze z MBR a nemá tedy další moduly > proto nebootuje

nejednoduší pro tebe bude buď vyndat disk a přepsat jinde MBR nebo to vymazání biosu pokud to pomůže > tím pak spusit z USB nebo CD live systém a opravit MBR.

qw

Re:Grub rescue to Windows 7 (Nic jineho nepripada v uvahu)
« Odpověď #7 kdy: 10. 03. 2013, 13:00:14 »
btw zkoušel jsi tam zadávat různá čísla oddílů viz výstup z příkazu ls, který jsi posílal?
nahoře byl jeden z postupů jak to rozjet, jde o to ale jestli to půjde bez modulů zavést.

Re:Grub rescue to Windows 7 (Nic jineho nepripada v uvahu)
« Odpověď #8 kdy: 10. 03. 2013, 13:50:28 »
Mažeš linux ?  Tak co si stěžuješ že nemůžeš použít linuxovej zavaděč bez linuxu ?

Pokud chceš wokňáckej, nabootuj DVD woken a oprav pomocí   fixboot fixmbr v XP  a ve win7/8 je to grafická volba opravit BOOT.

Za blbost se platí...

Re:Grub rescue to Windows 7 (Nic jineho nepripada v uvahu)
« Odpověď #9 kdy: 10. 03. 2013, 14:07:50 »
Samozřejmě po zapnutí NB  mačkat F2 až to zaleze do BIOSu , tam nastavit bootování .
Pokud je bios zaheslovanej tak   něco jako http://www.youtube.com/watch?v=US306Sxt090


Mažeš linux ?  Tak co si stěžuješ že nemůžeš použít linuxovej zavaděč bez linuxu ?

Pokud chceš wokňáckej, nabootuj DVD woken a oprav pomocí   fixboot fixmbr v XP  a ve win7/8 je to grafická volba opravit BOOT.

Za blbost se platí...

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Grub rescue to Windows 7 (Nic jineho nepripada v uvahu)
« Odpověď #10 kdy: 10. 03. 2013, 15:48:25 »
Nebylo by lepší na to bootování F12 a vybrat, z čeho chce bootovat? Nicméně, pozor, některá Lenova s UEFI mají UEFI na disku ve svém oddílu, tak na to pozor, stejně tak, jako to kdysi míval Compaq. Takže pozor na to, jestli to je i tento případ, mohlo by se to rozhodit ještě mnohem víc!

Samozřejmě po zapnutí NB  mačkat F2 až to zaleze do BIOSu , tam nastavit bootování .
Pokud je bios zaheslovanej tak   něco jako http://www.youtube.com/watch?v=US306Sxt090


Mažeš linux ?  Tak co si stěžuješ že nemůžeš použít linuxovej zavaděč bez linuxu ?

Pokud chceš wokňáckej, nabootuj DVD woken a oprav pomocí   fixboot fixmbr v XP  a ve win7/8 je to grafická volba opravit BOOT.

Za blbost se platí...

Sayriu1

Re:Grub rescue to Windows 7 (Nic jineho nepripada v uvahu)
« Odpověď #11 kdy: 10. 03. 2013, 17:03:46 »
Nevim, cemu jste nerozumneli na tom, ze do biosu jit proste neslo. Kazdopadne fixed. Disk jsem vytahl a laptop spustil bez disku, to mi umoznilo pristup do biosu, kde jsem nastavil vyzvu hesla hned pri startu, a nasledne master boot. Disk jsem vratil, heslo zadal pri startu a pak uz slo jen vybrat boot z DVD Win7. A klasika konsole -> fixmber. Takze nastesti data v poradku.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Grub rescue to Windows 7 (Nic jineho nepripada v uvahu)
« Odpověď #12 kdy: 10. 03. 2013, 17:19:01 »
Nevim, cemu jste nerozumneli na tom, ze do biosu jit proste neslo. Kazdopadne fixed. Disk jsem vytahl a laptop spustil bez disku, to mi umoznilo pristup do biosu, kde jsem nastavil vyzvu hesla hned pri startu, a nasledne master boot. Disk jsem vratil, heslo zadal pri startu a pak uz slo jen vybrat boot z DVD Win7. A klasika konsole -> fixmber. Takze nastesti data v poradku.

Já tomu rozuměl, také jsem to psal asi jako čtvrtý příspěvek, že možná by bylo nejlepší vyndat disk a opravit to v jiné mašině. Kupodivu to šlo ještě jednodušeji na té samé. Nicméně hoši to rozvedli do jiných rozměrů a tak jsem k nim napsal jen své poznatky. To snad není trestné.  ;D