Latex: instalace balíčku Wrapfig

jenda

Latex: instalace balíčku Wrapfig
« kdy: 08. 03. 2013, 16:48:49 »
Zdravím,

řeším nyní problém s obtékáním textu kolem obrázku v latexu (konkrétně dělám v TexnicCenter) na internetu se převážně odkazuje na balíček wrapfig, ten jsem stahnul a našel v něm soubor téhož jména s koncovkou sty. Nicméně nevím co s tím to souborem.. tedy jak ho nainstalovat (resp. kam ho mam překopírovat) abych ho mohl v dokumentu použít.

Nevíte někdo?


michal.h21

Re:Latex: instalace balíčku Wrapfig
« Odpověď #1 kdy: 08. 03. 2013, 17:44:46 »
wrapfig by měl být nainstalovaný v texlive i v miktexu, skutečně hlásí LaTeX chybu při \usepackage{wrapfig}?

pokud nainstalovaný není, tak pro instalaci vlastních balíčků je určený adresář texmfhome. jeho umístění se dá zjistit pomocí příkazu

kpsewhich -var-value TEXMFHOME

tam vytvoř adresář tex/latex/wrapfig a zkopíruj wrapfig.sty. LaTeX by ho tu měl automaticky najít.

jenda

Re:Latex: instalace balíčku Wrapfig
« Odpověď #2 kdy: 08. 03. 2013, 18:11:36 »
Asi je to blbá otázka, ale kam mam napsata ten příkaz pro vyhledání složky? ... pracuji ve Win7
Jinak ta chyba zní takto: !LaTeX Error: File wrapfig.sty´ not found.
Type X to quit or <RETURN> to proceed, onenter new name. (Default extension: sty)

jenda

Re:Latex: instalace balíčku Wrapfig
« Odpověď #3 kdy: 08. 03. 2013, 18:15:36 »
Jinak ten soubor s příponou sty jsem nakopíroval do C:\Program Files\MiKTeX 2.9\tex\latex\wrapfig a to nepomohlo

michal.h21

Re:Latex: instalace balíčku Wrapfig
« Odpověď #4 kdy: 08. 03. 2013, 18:38:09 »
příkaz patří do příkazového řádku.

ve vistách a s distribucí texlive je adresář texmfhome umístěný v c:\users\username\texmf, v miktexu to může být jinak, viz http://tex.stackexchange.com/a/12702/2891


jenda

Re:Latex: instalace balíčku Wrapfig
« Odpověď #5 kdy: 09. 03. 2013, 10:59:01 »
Tak ten adresář jsem nakonec stejně nenašel.. nicméně jsem zjistil, že import souborů sty. je možny přímo v nabídce to TexnicCentr, takže tím to bylo vyřešeno (navíc jsem si přeinstaloval samotný miktex a ted by se měl snad sám automaticky aktualizovat..).

tak jinak děkuji za ochotu pomoci bezradnému:-)