K čemu programování v BASH?

Re:K čemu programování v BASH?
« Odpověď #60 kdy: 02. 05. 2013, 11:26:54 »
To že najdeš jednu konstrukci, která se dá napsat v bashi na méně řádků než v pythonu, nic nevypovídá o tom, který jazyk je vhodnější na programování. Původní dotaz byl K čemu programování v BASH? a já říkám k ničemu, python je ve všem lepší.

 ;D ;D
To je pořád dokola, Losnu nebo Mažňáka?

Ono odpovědět na tak hloupě (eufemismus) zadanou otázku snad asi ani nejde.
Asi by bylo třeba přesněji specifikovat "na co konkrétně".

...
Kevin Little to tam vystihl naprosto přesně:
Generally, bash works better than python only in those environments where python is not available. :)

Ano.
Ale je třeba si všimnout toho "detailu": in those environments where python is not available
A někde prostě ten python není, tečka.


gamer

Re:K čemu programování v BASH?
« Odpověď #61 kdy: 02. 05. 2013, 11:41:14 »
Já měl tu čest udržovat bash skript, který měl asi 500 řádků a který napsal někdo jiný. I když je to malý kus kódu, tak takovou zkušenost nikomu nepřeju. Nakonec jsem to přepsat do pythonu. Přepisem jsem ztratil míň času než udržováním, je to poloviční a už se do toho i dají přidávat nové funkce, aniž by to nějakou stávající rozbilo. Pokud máte dost času a chcete si hrát s bashem vaše věc, ale na programování to není, bash je co se týká syntaxe a funkcionality tak 30 let zpátky za normálními jazyky.
Kde python není, tak tam se opravdu použít nedá (jak překvapivé), ale i tak bych se snažil použít něco jiného než bash.

Jakub Galgonek

Re:K čemu programování v BASH?
« Odpověď #62 kdy: 02. 05. 2013, 12:28:08 »
To že najdeš jednu konstrukci, která se dá napsat v bashi na méně řádků než v pythonu, nic nevypovídá o tom, který jazyk je vhodnější na programování. Původní dotaz byl K čemu programování v BASH? a já říkám k ničemu, python je ve všem lepší.

Snažil jsem se naznačit, že pokud je třeba kombinovat různé externí programy, pak je asi vhodnější ten bash. A ano, i to bych označil za programování.

Kit

Re:K čemu programování v BASH?
« Odpověď #63 kdy: 02. 05. 2013, 12:43:09 »
Pokud máte dost času a chcete si hrát s bashem vaše věc, ale na programování to není, bash je co se týká syntaxe a funkcionality tak 30 let zpátky za normálními jazyky.
Kde python není, tak tam se opravdu použít nedá (jak překvapivé), ale i tak bych se snažil použít něco jiného než bash.
Každý jazyk se hodí na něco jiného. Když jsem potřeboval paralelně spouštět 4 procesy, které se střídavě ukončovaly a měly být spouštěny s dalšími parametry z fronty, tak mi Bash vyšel jako nejlepší řešení s poměrně krátkým skriptem. Pracovat však s jeho polem je utrpení a zpracovávat vstupní data v cyklu je děs. Proto se držím pravidla, že pro každý problém nejprve vyberu vhodný jazyk nebo jejich kombinaci tak, aby každý dělal jen takovou část činnosti, kterou umí nejlépe.