Jaký notebook pro programování

Radim

Jaký notebook pro programování
« kdy: 06. 03. 2013, 09:09:29 »
Zdravím všechny,
řeším koupi notbooku pro programování procesorů (tekže nějaké IDE založené na Eclipse, nebo něco podobného), nicméně bude to primární počítač.
Od notebooku požaduji:
- dlouhou výdrž na baterie (>5h)
- rozlišení na výšku minimálně 768pix, ideálně mat
- moc po sobě nezavírám záložky v prohlížeči (Opera), mám jich otevřených trvale cca 60
- dokovací stanice je příjemný bonus, ale není podmínkou
- ve virtual boxu bude win XP. Rychlost nemusí být závratná, ale občas neco potřebuju ve win spustit, případně otestovat
- relativně rychlá překlad kódu z C pro mikroprocesory
- kompaktní provedení (15,6" už je docela dost), oči mám dobré :)
- cena je samozřejmě až na prvním místě

Momentálně používám hp5103. Jsem spokojen po všech stránkách krom výkonu... překlady trvají dlouho i malých projektů a win xp ve virtual boxu je taky docela horor...

Díky za případné tipy i typy


Rax

Re:Jaký notebook pro programování
« Odpověď #1 kdy: 06. 03. 2013, 09:36:27 »
Tip na programování je desktop i7-3770, 4*8 GB RAM, 2x LCD 1920*1200.
Fakt netuším co pořád lidi mají s těmi notebooky.

Re:Jaký notebook pro programování
« Odpověď #2 kdy: 06. 03. 2013, 09:43:43 »
Doporučil bych starší ThinkPad, nebo nějaký HP Pro(Elite)Book. Z mého pohledu je pro programátora taky hodně důležitá pohodlná klávesnice, na těch už dnes bohužel výrobci moc šetří :( Sám mám v práci služební ThinkPad x220 a jsem moc spokojený - poslední lenovo se slušnou klávesnicí) Jinak XP ve virtualboxu mám od nepaměti a na žádném železe to nebude svižné :/ To je spíš problém VB.

Re:Jaký notebook pro programování
« Odpověď #3 kdy: 06. 03. 2013, 09:44:55 »
Tip na programování je desktop i7-3770, 4*8 GB RAM, 2x LCD 1920*1200.
Fakt netuším co pořád lidi mají s těmi notebooky.

Asi aby nemuseli pořád zběsile synchronizovat..

Re:Jaký notebook pro programování
« Odpověď #4 kdy: 06. 03. 2013, 09:48:31 »
Teď koukám na to hp5103. Jestli jsem to dobře našel, tak je to Atom. Tak na tom bych VB opravdu neprovozoval :) To si pomůžete téměř s čímkoli.. Ještě je tu ale jedna alternativa. Můžete dál používat starý notebook a VB a překlady nechat běžet vzdáleně na nějakém PCčku...


Re:Jaký notebook pro programování
« Odpověď #5 kdy: 06. 03. 2013, 10:09:28 »
notebook neni tak podstatny. sel bych do thinkpadu E43O nebo L430 podle toho jestli vyuzijes dockinu. v obou pripadech 1600*900.

Ale co je podstatne: pokud chces opravdu pracovat a vydelat si aspon na chleba: minimalne 8, ale lepe 16GB RAM a solidni SSD nejmene 120GB ale lepe 256GB (dneska tam vidim M4, 520 nebo 840 PRO protoze 320ky uz jsou dost drahy a ne zrovna dobre dostupne).
Děkuji za možnost editace příspěvku.

rozumbrada;

Re:Jaký notebook pro programování
« Odpověď #6 kdy: 06. 03. 2013, 11:05:44 »
Já bych šel do HP probook s amd procesorem. Do 20000 se vejdeš s displejem 1600x900, rozšířenou RAM a podle modelu i s SSD (u 14" a větších se dá nacpat místo mechaniky). Prodávají se i s linuxem (asi ne u nás), takže není problém s ovladači, je dokovací stanici, výkon víc než dostatečný, mechanické zpracovaní na výborné úrovni. Oproti intelu vyjde levněji. Při programování se ztráta výkonu procesoru neprojeví. Jediná nevýhoda je klávesnice, takže externí je nutnost. To je ale vada snad všech notebooků z poslední doby včetně lenova.

Re:Jaký notebook pro programování
« Odpověď #7 kdy: 06. 03. 2013, 11:22:09 »
vidis, probook 6475B me nejak nenapadl(proste protoze bych si notebook s amd sam nekoupil). ten splnuje rozliseni i dockovacku a jestli je hlavni kriterium cena...
Presto bych sel za stejnou cenu radsi do L43O s intelem.

jinak rada tazateli: czc.cz -> notebooky firemni.
vlevo si zaskrtni uhlopricku, rozliseni, serad si to podle ceny a uvidis ze tech moznosti tolik neni.

s timhle facetovym filtrovanim u me CZC hodne zabodovalo.

pokud nebudes trvat na docku a rozliseni tak vybirej mezi ProBooky a Thinkpady.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Radim

Re:Jaký notebook pro programování
« Odpověď #8 kdy: 06. 03. 2013, 11:31:27 »
Díky za rady. Měl jsem upřesnit ještě jednu věc - programování není moje zaměstnání. Je to moje hobby, ale i tak to sežere většinu času co jsem u PC. Desktop nechci, protože potřebuju občas něco upravovat i v terénu, takže NB je nutnost.

Ano, mám teď Atoma a není to OK. Ale jestli mám investovat >10000 tak nechci cokoli, ale něco s optimálním poměrem cena/výkon.

Ten probook 6475B nevypadá zle, výdrž je sice na hraně 5 hodin, ale mohlo by to stačit... L430 s procesorem Core i5 dokonce o cca 1000 levněji... Díky za tipy

Re:Jaký notebook pro programování
« Odpověď #9 kdy: 06. 03. 2013, 11:32:32 »
Ale co je podstatne: pokud chces opravdu pracovat a vydelat si aspon na chleba: minimalne 8, ale lepe 16GB RAM a solidni SSD nejmene 120GB ale lepe 256GB (dneska tam vidim M4, 520 nebo 840 PRO protoze 320ky uz jsou dost drahy a ne zrovna dobre dostupne).
Opravdu? O__o