Debian a vytáčení PPPoE na DSL

Debian a vytáčení PPPoE na DSL
« kdy: 04. 03. 2013, 00:03:32 »
Zdravím,
chtěl bych nastavit svůj nový router na Debianu tak, aby vytáčel přímo PPPoE přes VDSL modem O2. V současné době mám do modemu strčený klasický router Linksys, kde mi to takto běhá, Linksys bych rád dal pryč. Modem je v bridge módu. Nechci mít modem jako router.
Bohužel bez zevrubného návodu se ještě v linuxu tak moc neorientuju. Prosím o pomoc jak nastavit Debian (eth0) tak aby vytáčel PPPoE. NATování atd... si už pořeším.
Velice děkuji.
« Poslední změna: 04. 03. 2013, 08:58:17 od Petr Krčmář »


Re:Debian a vytáčení PPPoE na DSL
« Odpověď #1 kdy: 05. 03. 2013, 10:29:41 »
Návod na PPPoE na Debianu je třeba zde: http://wiki.debian.org/PPPoE

Napiš, co ti na něm není jasné, nebo co ti podle něj nefunguje.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Debian a vytáčení PPPoE na DSL
« Odpověď #2 kdy: 05. 03. 2013, 22:53:34 »
Zdravím,
chtěl bych nastavit svůj nový router na Debianu tak, aby vytáčel přímo PPPoE přes VDSL modem O2. V současné době mám do modemu strčený klasický router Linksys, kde mi to takto běhá, Linksys bych rád dal pryč. Modem je v bridge módu. Nechci mít modem jako router.
Bohužel bez zevrubného návodu se ještě v linuxu tak moc neorientuju. Prosím o pomoc jak nastavit Debian (eth0) tak aby vytáčel PPPoE. NATování atd... si už pořeším.
Velice děkuji.

Mohu se zeptat, co Vás vede k vytáčení, na místo routování? To je jen má, čistě soukromá zvědavost.

Ivan

Re:Debian a vytáčení PPPoE na DSL
« Odpověď #3 kdy: 06. 03. 2013, 09:41:32 »
Mohu se zeptat, co Vás vede k vytáčení, na místo routování? To je jen má, čistě soukromá zvědavost.

Vytáčení a routování se vzajemě nevylučují. Kdyz přepneš modem do bridge modu a ukončíš tunel až na Linuxu, tak budeš mít na Linuxu veřejný IPčko. Tím se ti routovaní hodně zjednoduší.

Re:Debian a vytáčení PPPoE na DSL
« Odpověď #4 kdy: 07. 03. 2013, 17:29:22 »
1) jak bylo receno chci to aby mi tunel koncil primo u me v routeru a nemusel jsem mit "blby" router/modem, usetrim si jedno routovani
2) diky za odkaz na wiki, sice postup neni pro uplny zacatecniky, ale snadno a rychle jsem podle toho udelal DIKY
3) kdo to pak bude taky delat nezapomente ze zdroj netu neni treba eth0 ale ppp0 - iptables.