Zvláštna žiadosť o zmenu držiteľa domény

Zvláštna žiadosť o zmenu držiteľa domény
« kdy: 26. 02. 2013, 19:30:11 »
Ahojte

Prišiel mi mail od SK-NIC:
Kód: [Vybrat]
Ziadost o zmenu drzitela (F6) s ticketom (číslo vymazané) zaevidovana.

Novym drzitelom domeny sa ma stat:
ID: GRAN-0063
Firma: Gransy s.r.o., organizačná zložka
Kontaktny mail: info@subreg.cz
Telefon: +420.732954549, +420.734463373,

Na to aby bola uvedena ziadost schvalena je potrebne dorucit pisomnu
 ziadost (tlacena verzia formulara F6) s uradne overenym podpisom povodneho Drzitela domeny a s podpisom noveho drzitela, ktory uz nemusi byt
uradne overeny.

Je to nejaká "bežná" záležitosť alebo to mám považovať za podvod a ísť po nich?
« Poslední změna: 26. 02. 2013, 23:16:17 od Petr Krčmář »

host

Re:zvláštna žiadosť o zmenu držiteľa domény
« Odpověď #1 kdy: 26. 02. 2013, 21:13:15 »
hehe, niekto sa snazi ziskat tvoju domenu :-). ak toto prislo z oficialnej domeny sk-nic.sk, alebo sknic.sk, kontaktuj ich a oznam, ze si nezelas ziadny prevod domeny.

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #2 kdy: 26. 02. 2013, 22:30:55 »
No já bych to viděl tak, že současný registrátor, či poskytovatel hostingu končí a jeho závazky přebírá Gransy. Ty nebudeš posílat nic, ony firmy si to vyřídí mezi sebou, ale jelikož jsi pronajímatel domény, tak tě o tom správce pro slovenskou republiku informuje. Takže je to vlastně běžná záležitost. Něčím podovním jsem též prošel a kupodivu o mé domény se též stará Gransy.

Martian

« Odpověď #3 kdy: 27. 02. 2013, 11:19:22 »
No já bych to viděl tak, že současný registrátor, či poskytovatel hostingu končí a jeho závazky přebírá Gransy. Ty nebudeš posílat nic, ony firmy si to vyřídí mezi sebou, ale jelikož jsi pronajímatel domény, tak tě o tom správce pro slovenskou republiku informuje.

Toto ako informovanie o zmene registratore nevyzera, je to ziadost o zmenu drzitela, a ak to niekto podpise ma po domene, ci nie?

Ak nie podvod, minimalne cudna praktika. Asi by som zvazil prejst k inemu registratorovi.

smoofy

• 1 029
    • Zobrazit profil
Re:Zvláštna žiadosť o zmenu držiteľa domény
« Odpověď #4 kdy: 27. 02. 2013, 11:50:15 »
To zalezi na tom, jestli je domena registrovana primo na tebe nebo pres externi spolecnost. Pokud je registrovana pres exter tak by Tigerova varianta davala smysl, pokud ne, je to budto podvod nebo omyl.

« Odpověď #5 kdy: 27. 02. 2013, 11:50:30 »
V prvom rade záleží kto je registrátorom domény teraz a kto je držiteľom domény. Ak máte akékoľvek pochybnosti, prečo sa neobrátite rovno na podporu subregu - info@subreg.cz ? Je to rýchlejšie, jednoduchšie ako to písať sem a získate hneď priamu informáciu o čo ide.

« Odpověď #6 kdy: 27. 02. 2013, 14:30:33 »
Registrátor je yegon, držiteľ som ja

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #7 kdy: 27. 02. 2013, 15:07:48 »
Také si někdo může měnit registrátora domény, a udělal překlep v názvu domény. Jak už tu bylo psáno, neřešíš to na správném místě, tady to budou všechno jen dohady. Pokud Tě to vůbec zajímá, tak kontakt, kam se máš obrátit Ti byl zaslán.

« Odpověď #8 kdy: 27. 02. 2013, 15:09:58 »
Pochybujem ze yegon konci ako registrator. Zrejme sa ta firma snazi ziskat domenu pre nejakeho zakaznika. Co je to za domenu? Ak si to niekto zaregistruje ako obchodnu znacku, ochranu znamku a podobne, tak sa im to aj zrejme podari.