Proč je Xfce náročnější než GNOME?

Trufaldino

Proč je Xfce náročnější než GNOME?
« kdy: 09. 06. 2010, 15:54:36 »
Zdravíčko, přečetl jsem si článek o Lubuntu a docela mě překvapilo, že Xfce je náročnější na paměť než GNOME. Myslel jsem, že to bude rozhodně naopak, když Xfce je považováno za lehčí GTK prostředí pro slabší počítače. Nevíte, čím to může být?


Re: Proč je Xfce náročnější než GNOME?
« Odpověď #1 kdy: 09. 06. 2010, 16:35:23 »
No také se tomu divím. Xfce by mělo být pro nepříliš výkonné mašiny, takže tam se nedá očekávat ani přemíra RAM jak na motherboardu tak na videokartě. A kde jste se to dočetl ?

Nemo7

Re: Proč je Xfce náročnější než GNOME?
« Odpověď #2 kdy: 11. 06. 2010, 00:08:44 »
No nevím, Ubuntu má gnome a ...

Výsledky odpovídají tomu, co by člověk čekal od „odlehčeného Ubuntu“. Zatímco Ubuntu zabírá na disku ihned po instalaci asi 4,4 GB, Lubuntu stačí výrazně hubenějších 1,5 GB. S pamětí na tom bylo Lubuntu také velmi dobře: po přihlášení si řekl systém o 107 MB (Ubuntu 162 MB), po spuštění standardního prohlížeče a načtení titulní strany Root.cz bylo zabráno 146 MB (Ubuntu 228 MB) a po zavření prohlížeče a otevření Word editoru chtěl systém 161 MB (Ubuntu 327 MB!). Spuštění Chromia i Abiwordu zároveň si vyžádalo stále velmi příjemných 163 MB.

http://www.root.cz/clanky/lubuntu-lehke-ubuntu-s-0-tuku/

Nemo7

Re: Proč je Xfce náročnější než GNOME?
« Odpověď #3 kdy: 11. 06. 2010, 00:15:11 »
Aha, špatně jsem to pochopil Xubuntu má Xfce, tady je pokračování. Doplnil jsem jenom data z Ubuntu, Xubuntu má skutečně větší paměťové nároky.

Dodatečně jsme se ještě podívali na paměťové nároky čistě nainstalovaného Xubuntu 10.04. Po startu si systém řekne o 219 MB paměti(Ubuntu 162 MB), spuštění prohlížeče s titulní stranou Roota zvýší požadavek na 257 MB(Ubuntu 228 MB) a následně spuštěný Abiword 276 MB(Ubuntu 327 MB!). Rozdíl je proti Lubuntu výrazný.

http://www.root.cz/clanky/lubuntu-lehke-ubuntu-s-0-tuku/

Re: Proč je Xfce náročnější než GNOME?
« Odpověď #4 kdy: 11. 06. 2010, 07:24:44 »
Nemá, to musejí mít něco v Xubuntu shnilého. Xfce v mé Fedoře (při povypínaných kravinách jako Blutetooth atd..) bere po bootu 107MiB v paměti. Xubuntu není Xfce.


Fantomas

Re: Proč je Xfce náročnější než GNOME?
« Odpověď #5 kdy: 11. 06. 2010, 08:59:36 »
Je to problem xubuntu a ne xfce. Zkuste misto xubuntu stahnout alternate instalacku ubuntu, nainstalujte jenom holy zaklad systemu, vypnete si instalaci recommends balicku a zkuste nainstalovat balik xfce. Nebo po prvni zakladni instalaci zadejte v terminalu: apt-get --no-install-recommends install xfce. Pak to zmerte znovu.

Heliooos

Re: Proč je Xfce náročnější než GNOME?
« Odpověď #6 kdy: 13. 08. 2010, 13:14:04 »
co jsem měl možnost, tak Xfce - tehdy v distru Sam Linux 2007 - mi běhalo na výrazně větších šunkách a rychleji než cokoliv s GNOME. Ale nějaké měření jsem nedělal.  8)