Debian a instalace jaderných modulů

Debian a instalace jaderných modulů
« kdy: 22. 02. 2013, 11:06:45 »
Ahoj.

Řeším takový problém. Přešel jsem na Debian a nejsem tak úplně obeznámen s tím, jak se na tomto systému instalují vlastní moduly (ty, které nejsou v repozitáři, ale dodá je přímo výrobce HW v podobě zdrojáků). Nedaří se mi vygooglit žádnou radu, všude se řeší jen moduly v repozitáři.

Na gentoo mi stačilo v adresáři modulů:
Kód: [Vybrat]
make
make install

Když totéž udělám na Debianu, moduly se sice přeloží a nainstalují na správné místo (/lib/modules/<kenrel-verze>/extra/), ale kernel (modprobe) je nenajde. Myslím, že ještě musím nějakým příkazem vygenerovat seznam a závislosti modulů, ale zatím nevím jak.

Poradíte?

Díky.

JN
« Poslední změna: 22. 02. 2013, 13:06:47 od Petr Krčmář »


bambas

Re:Debian - instalace modulů
« Odpověď #1 kdy: 22. 02. 2013, 11:14:41 »
ja myslim, ze je musis zavest rucne. $modprobe jmeno_modulu. Pokud chces, aby se zavadel nasledne automaticky, musis ho zadat v /etc/modprobe.d a soubor /code/modules.

bambas

Re:Debian - instalace modulů
« Odpověď #2 kdy: 22. 02. 2013, 11:18:36 »

Re:Debian - instalace modulů
« Odpověď #3 kdy: 22. 02. 2013, 11:24:08 »
ja myslim, ze je musis zavest rucne. $modprobe jmeno_modulu. Pokud chces, aby se zavadel nasledne automaticky, musis ho zadat v /etc/modprobe.d a soubor /code/modules.

Ale to je přesně to, co nefunguje:
Kód: [Vybrat]
modprobe modul

Prostě potřebuji nějakým způsobem říct nástroji modprobe, kde má nové moduly hledat. Pravděpodobně musím znovu vygenerovat nějakou databázi modulů čí co. A ptám se jak. Zavést modul samozřejmě umím :)

Re:Debian - instalace modulů
« Odpověď #4 kdy: 22. 02. 2013, 11:25:01 »


alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Debian - instalace modulů
« Odpověď #5 kdy: 22. 02. 2013, 11:30:03 »
Kód: [Vybrat]
depmod -a ? :-)

bambas

Re:Debian - instalace modulů
« Odpověď #6 kdy: 22. 02. 2013, 12:03:54 »
Jak kde jsou umisteny moduly? Moduly se umistuji do /lib/modules. To je standartni cesta. Tam by mel byt modul, ktery jste si zkompiloval.

Re:Debian - instalace modulů
« Odpověď #7 kdy: 22. 02. 2013, 12:12:28 »
Jak kde jsou umisteny moduly? Moduly se umistuji do /lib/modules. To je standartni cesta. Tam by mel byt modul, ktery jste si zkompiloval.

No tam taky je, jen ho tam modprobe nenajde. Nevím, jak to už mám vysvětlit :(

Re:Debian - instalace modulů
« Odpověď #8 kdy: 22. 02. 2013, 12:13:30 »
Kód: [Vybrat]
depmod -a ? :-)

Jo, to bude pravděpodobně ono. Díky. Jen mi nejde do hlavy, proč to v gentoo fungovalo samo od sebe, když tam musím jinak každou blbost dělat ručně..

bambas

Re:Debian - instalace modulů
« Odpověď #9 kdy: 22. 02. 2013, 12:18:34 »
Jak to funguje: modprobe hleda moduly v /lib/modules/(uname -r)/ modul muze byt umisten jinde (misto cesty uname -r), tudiz se nenachazi v modules.dep. Praved depmod -a udela to, ze proskenujet en adresar a modul, ktere najde, prida do modules.dep, s tim, ze dohleda zavislosti, nekterych modulech dany modul zavisi. Nicmene lze zavest modul pres $insmod, ktery zavislosti neresi (nebere v potaz modules.dep). insmod nalouduje cokoliv, co mu zadate.

Re:Debian - instalace modulů
« Odpověď #10 kdy: 22. 02. 2013, 12:29:47 »
Nicmene lze zavest modul pres $insmod, ktery zavislosti neresi (nebere v potaz modules.dep). insmod nalouduje cokoliv, co mu zadate.

Díky, to mě nenapadlo vyzkoušet. Každopádně 'depmod -a' pomohl.