Debian: uzamknutí obrazovky po suspend

NoOne

Debian: uzamknutí obrazovky po suspend
« kdy: 09. 06. 2010, 03:07:24 »
Zdravím,
nedávno jsem přešel z Ubuntu na Debian a jsem vcelku spokojen, pouze jedna maličkost mě trápí. Když uspím systém (suspend to RAM) tak je po probuzení odemčený - nechce po mě heslo.

Když v System -> Preferences -> Screensaver zatrhnu možnost "Lock screen when screensaver is active", tak se již zamyká. Jenže se samozřejmě zamyká i po naskočení spořiče - což nechci.

Tedy suma sumárum:
Jak v Debian Testing nastavím chování screen lockeru tak, aby se po naskočení spořiče systém NEzamkl, ale po probuzení ze suspend uzamknutý byl?

Napadl mě gconf-editor, ale nedokázal jsem tam nic relevantního objevit. Google zklamal - resp. po hodině hledání jsem to vzdal, nehodlám nad takovouhle prkotinou stfávit mládí :-)

Budu vděčný za každý nápad.
Díky.
« Poslední změna: 09. 06. 2010, 08:34:16 od Petr Krčmář »


Jakub L.

Re: Debian: uzamknutí obrazovky po suspend
« Odpověď #1 kdy: 09. 06. 2010, 09:51:23 »
do relevantního /etc/acpi/ souboru přidat

gnome-screensaver-command --lock

Re: Debian: uzamknutí obrazovky po suspend
« Odpověď #2 kdy: 09. 06. 2010, 10:28:38 »
gconf-editor → /apps/gnome-power-manager/lock → zaškrtnout "suspend"

NoOne

Re: Debian: uzamknutí obrazovky po suspend
« Odpověď #3 kdy: 09. 06. 2010, 12:17:33 »
Díky za rady. Vyzkoušel jsem oboje. Zmíněný příkaz jsem přidal do /etc/acpi/sleep.sh, ale bohužel to nefungovalo.

V gconf-editoru jsem nastavení našel, ale z nějakého mně neznámého důvodu nemá žádný efekt.
apps -> gnome-power-manager -> lock mám nastaven takto:

blank_screen                         false
gnome_keyring_hibernate       false
gnome_keyring_suspend        false
hibernate                              true
suspend                               true
use_screensaver_settings       false

Zkoušel jsem i další kombinace, ale nic nefunguje. Zamknutí po suspend dosáhnou pouze nastavením zamykání u screensaveru. U hibernate se to chová stejně.

Pro uspávání používám pm-utils. Nevím zda je to relevantní, ale kvůli mojí web kameře (0402:5602) musím mít v /etc/pm/sleep.d script s příkazem "echo disabled >/sys/bus/usb/devices/usb1/power/wakeup". Jinak suspend vůbec nefunguje.

Pokud Vás napadá, v čem by to mohlo být, budu vděčný za jakýkoli nápad.

Fantomas

Re: Debian: uzamknutí obrazovky po suspend
« Odpověď #4 kdy: 09. 06. 2010, 13:39:01 »
Ono v debianu testing neco nefunguje? No to se divim :-)) S temahle vecma proste u testing pocitej, nez vyjde stable, mozna to nekdo opravi.


NoOne

Re: Debian: uzamknutí obrazovky po suspend
« Odpověď #5 kdy: 09. 06. 2010, 15:51:08 »
Tak trošku jsem doufal, že mi tu někdo poradí jak to opravit, případně obejít. Zkusím to reportnout jako bug. Kdyby přece jen někdo věděl nebo měl nějaký tip, sem s ním ;-) Díky.