Ripování Českého rozhlasu Vltava

Miloš

Re:Ripování Českého rozhlasu Vltava
« Odpověď #15 kdy: 05. 08. 2017, 20:11:02 »
Já používám YTD.
http://www.pepak.net/ytd/ytd/
Nainstalujete si YTD - YouTube Downloader
Jdete na
http://www.rozhlas.cz/iradio/archiv
Pokud je u pořadu jen přehrát - ne download,
dát přehrát pořad a URL z přehrávače vložit do YTD (YouTube Downloder)- pokud je zapnutá v nastavení předávání přes schránku, vloží se sám.
Co je důležité nastavit také v Natavení cílový adresář pro stahování, případně další věci.

Není dobré nastavovat, aby YTD automaticky se díval, zda je nová verze - otevře IP.
Toto je možné udělat přes O programu a ručně zkontrolovat.

Konverze se musí nastavit ručně:
do složky, kde je YTD se musí nahrát soubor MEncoder.exe (součást MPlayeru)

a pak se otevře konfigurační soubor v notepadu - pravé tlačítko na programu a otevřít konfigurační soubor v notepade a tam najít

Z kapitoly 7 z dokumentace k YTD
Aktivovat konvertování. Slouží k tomu nastavení <converters><activated>,
   které je standardně nastaveno na hodnotu 0 (nula) a které musíte přepsat
   na hodnotu 1. Konfigurační soubor zobrazíte přímo z programu tlačítkem
   "Upravit konfigurační soubor", pak v něm najděte "<activated>" (bez
   uvozovek) a přepište nulu za ním na jedničku.


Eva

Re:Ripování Českého rozhlasu Vltava
« Odpověď #16 kdy: 12. 03. 2018, 13:51:23 »
trápím se tu s pokusem stáhnout Karel Schulz: Kámen a Bolest. IRadio - audioarchiv
http://hledani.rozhlas.cz/iradio/?query=k%C3%A1men+a+bolest&reader=&stanice%5B%5D=%C4%8CRo+Vltava&porad%5B%5D=
mě hodí vždycky sem
https://vltava.rozhlas.cz/karel-schulz-kamen-a-bolest-6934108?dil=1&player=on
nefunguje mi ani
http://media.rozhlas.cz/_audio/xxxxxxx.mp3
ani youtube downloader
při zadání CTRL -U se dostanu na názvy MP3 souborů, které nefungují :(
kdybyste měli někdo nějaký postup, který zafungoval na nové stránky, budu ráda
díky
Eva

Fantomas


Eva

Re:Ripování Českého rozhlasu Vltava
« Odpověď #18 kdy: 12. 03. 2018, 15:36:58 »
ano :) myslím přesně tohle...
děkuju a současně by mě teda zajímalo co jsem udělala špatně, protože podle mě přesně tenhle nazev jsem zkoušela a nefungoval mi  :-\
díky

Eva

Re:Ripování Českého rozhlasu Vltava
« Odpověď #19 kdy: 12. 03. 2018, 15:53:42 »
ok, takže ještě jednou moc díky !!! už jsem přišla i na tu svou chybu !!!
Eva


Technik

Re:Ripování Českého rozhlasu Vltava
« Odpověď #20 kdy: 12. 03. 2018, 19:23:21 »
Já na stahování audia z rozhlasu používám plugin Firefoxu Video Downloadhelper.
Jde to jako po másle - pustím přehrávání, přes Downloadheper zahájím stahování a jdu na další stream.
U čtení na pokračování si zkopíruju u prvního dílu název a pak jen vložím a přídám číslo dílu.
U vámi odkazovaného seriálu pustím první díl, nechám stáhnout, pausnu, pustím další díl atd...

Fantomas

Re:Ripování Českého rozhlasu Vltava
« Odpověď #21 kdy: 12. 03. 2018, 21:46:59 »
ok, takže ještě jednou moc díky !!! už jsem přišla i na tu svou chybu !!!
Eva
Presne formulovany dotaz, slusne jednani a vlastni usili, to aby tady clovek posledni dobou pohledal. Jinak plugin Video Downloadhelper do Firefoxu pouzivam taky, mohu doporucit.

andrej

Re:Ripování Českého rozhlasu Vltava
« Odpověď #22 kdy: 10. 04. 2018, 16:22:46 »
trápím se tu s pokusem stáhnout Karel Schulz: Kámen a Bolest. IRadio - audioarchiv
http://hledani.rozhlas.cz/iradio/?query=k%C3%A1men+a+bolest&reader=&stanice%5B%5D=%C4%8CRo+Vltava&porad%5B%5D=
...
kdybyste měli někdo nějaký postup, který zafungoval na nové stránky, budu ráda
díky
Eva
ahoj,
skus toto
https://raw.githubusercontent.com/4ndrej/abooks/master/vltava.sh
Spusta sa to cez
./vltava.sh https://vltava.rozhlas.cz/karel-schulz-kamen-a-bolest-6934108
stiahne to vsetky diely relacie.
Priebezne sa to snazim udrziavat funkcne, Vltava ale casto meni stranku.
Naposledy odstranili z nazvu dielu relacie poradove cislo v ramci serie a davaju ho mimo sekcie (vizualne na zaciatok <li> sekcie, v ramci stranky je to velmi daleko k linke a nazvu suboru a v bashi sa mi to tazko hlada) takze tam teraz davam index. Niekedy to funguje dobre, niekedy (ked su v ramci jednej stranky tri diela tak to vyzera divno ale ucel (odlisenie suborov) to splni).
Ak skript detekuje len jeden diel programu na stiahnutie, nepridava tam index postfix.

Pull requesty su vitane...

MasoxCZ

Re:Ripování Českého rozhlasu Vltava
« Odpověď #23 kdy: 11. 04. 2018, 06:02:28 »
Jen pro pořádek, přestože být tady možnost dávat palce, určitě by to okamžitě sjelo hluboko do červené, ale ... Nikdo jste se nepozastavili nad tím, jestli úplnou náhodou neporušujete něčí autorská práva? Oni se totiž tomu stahování brání zpravidla ani ne tak kvůli zátěži, ale především právě proto, že mají práva POUZE k vysílání a streamování.

Re:Ripování Českého rozhlasu Vltava
« Odpověď #24 kdy: 11. 04. 2018, 09:06:09 »
Jen pro pořádek, přestože být tady možnost dávat palce, určitě by to okamžitě sjelo hluboko do červené, ale ... Nikdo jste se nepozastavili nad tím, jestli úplnou náhodou neporušujete něčí autorská práva? Oni se totiž tomu stahování brání zpravidla ani ne tak kvůli zátěži, ale především právě proto, že mají práva POUZE k vysílání a streamování.

To by se chtělo zeptat přímo ČRO, viz http://www.rozhlas.cz/portal/service/_zprava/798307

Citace
Textové, zvukové a obrazové materiály Českého rozhlasu jsou chráněny autorským zákonem. Jejich šíření či další zpřístupňování, a to jakýmkoliv způsobem, je bez našeho předchozího souhlasu výslovně zakázáno. Máte-li zájem o použití textových, zvukových nebo obrazových materiálů z internetových stránek Českého rozhlasu, ať už pro komerční nebo osobní účely, kontaktujte Nová média ČRo. 

Bohužel není u jednotlivých pořadů uvedena žádná licence, takže by to chtělo vykomunikovat přímo.

Osobně to cítím tak, že pokud si pro osobní potřebu stáhnu stream, abych si jej mohl následně přehrát offline, je vše v pořádku, nicméně názor ČRO bude asi jiný.

Fantomas

Re:Ripování Českého rozhlasu Vltava
« Odpověď #25 kdy: 11. 04. 2018, 09:43:40 »
Jen pro pořádek, přestože být tady možnost dávat palce, určitě by to okamžitě sjelo hluboko do červené, ale ... Nikdo jste se nepozastavili nad tím, jestli úplnou náhodou neporušujete něčí autorská práva? Oni se totiž tomu stahování brání zpravidla ani ne tak kvůli zátěži, ale především právě proto, že mají práva POUZE k vysílání a streamování.
No hezke to od nas neni, ale nezakonne taky ne. Ta kocena zakon porusi az bude ty stazene mp3 davat na ulozto.

MasoxCZ

Re:Ripování Českého rozhlasu Vltava
« Odpověď #26 kdy: 11. 04. 2018, 12:24:22 »
Jen pro pořádek, přestože být tady možnost dávat palce, určitě by to okamžitě sjelo hluboko do červené, ale ... Nikdo jste se nepozastavili nad tím, jestli úplnou náhodou neporušujete něčí autorská práva? Oni se totiž tomu stahování brání zpravidla ani ne tak kvůli zátěži, ale především právě proto, že mají práva POUZE k vysílání a streamování.
No hezke to od nas neni, ale nezakonne taky ne. Ta kocena zakon porusi az bude ty stazene mp3 davat na ulozto.

No, osobně bych na to v zemi, kde nejoblíbenějšími ustanoveními zakona jsou díry a chyby, a kde ti na tutéž otázku 5 právníků dá nejméně 10 zcela protichůdných a vzájemně se vylučujících právních názorů, radši nespoléhal. Jedna věc je fair-use, druhá je vědomé překonání překážek kladených provozovatelem za účelem získání dat ve formě, kterou měl provozovatel nebo držitel práv v úmyslu neposkytnout.
Přinejmenším bych se o tom, zejména v podobě návodu, radši moc nerozepisoval veřejně. Podle mě to totiž nestojí za riziko, že se nějakej aktivní blbec bude realizovat formou udání na PČR, kteří by ho sice nejradši kvůli takové kokotině vzali obuchem přes hlavu, ale budou to muset šetřit.

Re:Ripování Českého rozhlasu Vltava
« Odpověď #27 kdy: 11. 04. 2018, 15:01:36 »
Jen pro pořádek, přestože být tady možnost dávat palce, určitě by to okamžitě sjelo hluboko do červené, ale ... Nikdo jste se nepozastavili nad tím, jestli úplnou náhodou neporušujete něčí autorská práva? Oni se totiž tomu stahování brání zpravidla ani ne tak kvůli zátěži, ale především právě proto, že mají práva POUZE k vysílání a streamování.
No hezke to od nas neni, ale nezakonne taky ne. Ta kocena zakon porusi az bude ty stazene mp3 davat na ulozto.

No, osobně bych na to v zemi, kde nejoblíbenějšími ustanoveními zakona jsou díry a chyby, a kde ti na tutéž otázku 5 právníků dá nejméně 10 zcela protichůdných a vzájemně se vylučujících právních názorů, radši nespoléhal. Jedna věc je fair-use, druhá je vědomé překonání překážek kladených provozovatelem za účelem získání dat ve formě, kterou měl provozovatel nebo držitel práv v úmyslu neposkytnout.
Přinejmenším bych se o tom, zejména v podobě návodu, radši moc nerozepisoval veřejně. Podle mě to totiž nestojí za riziko, že se nějakej aktivní blbec bude realizovat formou udání na PČR, kteří by ho sice nejradši kvůli takové kokotině vzali obuchem přes hlavu, ale budou to muset šetřit.

No nahrávat pořad z rádia si pro svoji potřebu snad můžu, nebo ne? Podle mě ty pořady nedávají přímo ke stahování hlavně kvůli tomu, aby to nevyzývalo někoho ke stažení všech dílů, vypálení na nosič a obchodování s tím. Což by už bylo určitě za hranou, od toho je tu Radioservis a já osobně je koupí příležitostně rád podpořím.

......

Re:Ripování Českého rozhlasu Vltava
« Odpověď #28 kdy: 12. 04. 2018, 08:58:13 »
youtube-dl má v supported sites Rozhlas.

Re:Ripování Českého rozhlasu Vltava
« Odpověď #29 kdy: 12. 04. 2018, 09:06:47 »
youtube-dl má v supported sites Rozhlas.

Dík, hodí se vědět :-)