Důležitost Cisco certifikace

Petr

Důležitost Cisco certifikace
« kdy: 12. 02. 2013, 15:20:06 »
Zdravím,

chtěl jsem se zeptat jak velkou důležitost, kladou firmy na Cisco certifikace? Chtěl bych vědět jestli to není jen ztráta peněz a drahocenného času si tyto certifikace pořizovat.
« Poslední změna: 13. 02. 2013, 19:43:52 od Petr Krčmář »


Rax

Re:Cisco certifikace
« Odpověď #1 kdy: 12. 02. 2013, 15:47:57 »
Záleží v jaké firmě chceš pracovat. Tam kde se dělá s Cisco nebo jinými síťovými prvky na to dbají velmi, jinak téměř vůbec.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cisco certifikace
« Odpověď #2 kdy: 12. 02. 2013, 16:34:59 »
Já bych spíše doporučoval se cisca zbavit, protože tak nemotorné krámy z pohledu nastavení jsem nikde jinde neviděl. Ve světě sítí mi to připadne jako microsoft (propriteární, nelogické)..prostě ughrrrrr
Linux, Mikrotik - to je síťování :_))))
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

m

Re:Cisco certifikace
« Odpověď #3 kdy: 12. 02. 2013, 17:15:03 »
Dovolim si nesuhlasit, akonahle sa zacnete pohybovat na velkych hodnotach pps tak nemate inu moznost ako siahnut po cisco-like rieseniach. A o Miktoriku by som sa radsej nevyjadroval ako o otvorenom systeme... Je to uzavrety (hoc postaveny na open source) tazko diagnostikovatelny system s vyvojom podla toho ako sa niekto vyspi :)

Tomas1212

Re:Cisco certifikace
« Odpověď #4 kdy: 12. 02. 2013, 17:25:34 »
Přesně jak tu padlo, v menších firmách se na nic takového nedívají, hlavně, že s tím člověk umí.... ve větších firmách se už zaměřují spíše na jednu/dvě značky a ty preferují a vyplatí se certifikace + firmy samy některé i dotují

btw: síťování v linuxu? Nejde mi nastavit ani základy (viz můj post bez odpovědi) a to mám CCNA a asi 3 roky dělám mikrotik a základy Juniper a HP ....


Rax

Re:Cisco certifikace
« Odpověď #5 kdy: 12. 02. 2013, 17:48:37 »

Nemaťte tady lidi, Cisco se stále používá masově a ještě tomu tak bude dlouho, protože prostě Mikrotik spoustu věcí těžce nestíhá.

majky358

Re:Cisco certifikace
« Odpověď #6 kdy: 12. 02. 2013, 18:24:28 »
Každá sieť má špecifiké nároky, čo viem tak väčšie spoločnosti prípadne si zober napr. aj český nix má core switche Cisco (nexus), pri vyššej rade už máš trochu širšie možnosti, nie ako pri nejakom lacnejšom zariadení so základným IOSom. Zas druhá strana prechádza na Juniper, kvôli tomu, že sa v niektorých veciach dá pohrabať ešte viac. Mikrotik nemá dostatok zariadení aby pokryl požiadavky, pri tvorbe siete, na konkrétne účely to je dobra vec za fajn peniaze, a keď človek moc chce tak si niečo poskladá ;)
I keď tou certifikáciou nedokazuješ len, že vieš nakonfigurovať nejaký router, switch.. ale že chápeš aj tím technológiam atď., konfiguráciu si nájdeš aj v cisco dokumentácií ak ti ide len o to.

Re:Cisco certifikace
« Odpověď #7 kdy: 12. 02. 2013, 23:15:59 »
Pokud vím, vlákno je o certifikaci, nikoliv o zařízení.

Opravdu záleží, čím se chceš živit a nebo jestli tě to baví.

Minimálně to můžeš brát tak, že zvýšíš svou hodnotu na trhu práce.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cisco certifikace
« Odpověď #8 kdy: 13. 02. 2013, 09:46:00 »
V CR je uplatneni s CISCO certifikaci dosti omezene. Pokud mas certifikaci za vyhodnych financnich podminek tak se ti rozhodne neztrati, ale zalezi na dalsich zkusenostech a znalostech ktere uz mas. Pokud bys ale mel investovat sam a nemas zrovna penez na vyhazovani tak je to dost nejista investice, z duvodu nutnosti obnovy, vyssi ceny a nizsiho financniho rozdilu u vetsiny ceskych zamestnavatelu. Pokud by to v takovem pripade po tobe zamestnavatel vyzadoval, at ti to zaplati sam.

Re:Cisco certifikace
« Odpověď #9 kdy: 13. 02. 2013, 11:11:09 »
Zdravím,

chtěl jsem se zeptat jak velkou důležitost, kladou firmy na Cisco certifikace? Chtěl bych vědět jestli to není jen ztráta peněz a drahocenného času si tyto certifikace pořizovat.
Pokud se ptáte na potenciální možnost zaměstnání... tak odpověď najdete na portálech s nabídkami práce. Závěr si udělejte sám.

Pokud chcete být zaměstnán jako síťař ve větší společnosti (kde se budete věnovat jenom konfiguraci síťových prvků, rozumějme switche, routery, VoIP, bezdrát)  certifikace bude výhodou, nicméně ne rozhodující věcí. Certifikaci Vám klidně zaplatí, ale znalosti a zkušenosti budou vyžadovat již nyní.

Na druhou stranu je náročnější popsat všechny relavantní znalosti do životopisu. To že napíšete mám certifikaci XY určí úroveň se kterou s Vámi budou schopni po odborné stránce komunikovat. (taky varuji před uváděním certifikace, kterou nejste schopni obhájit během hovoru... protože tím shodíte všechny ostatní certifikace)

Certifikace a jejich hodnota hodně trpí těmi pár lidmi, který jsou certifikovaný na kde co, ale když otevřou pusu, hnedka je vyhodí ze dveří. Takový stačí 2-3 na republiku a pojem certifikace ve všech společnostech vyvolá úsměv.
Ty 2-3 lidi s úžasnou "fotografickou pamětí" totiž obejdnou všechna výběrová řízení (všude je po jednoduchých otázkách vyrazí) a každá firma co hledá odborníka si udělá obrázek, že ta certifikace nemá hodnotu ani papíru na kterém je vytištěný:(