Darujete PC na hraní s Linuxem?

Tomasss

Darujete PC na hraní s Linuxem?
« kdy: 06. 02. 2013, 19:23:59 »
zdravim, nedaruje nekdo starsi PC na hrani s linuxem?

Idealne Brno a zitra :D

Diiiky
« Poslední změna: 06. 02. 2013, 20:05:13 od Petr Krčmář »


mvc

Re:Darujete PC na hraní s Linuxem?
« Odpověď #1 kdy: 06. 02. 2013, 22:29:09 »
Pentium 80 MHz by se ti hodilo? Má to i Turbo ;)

Re:Darujete PC na hraní s Linuxem?
« Odpověď #2 kdy: 06. 02. 2013, 22:41:06 »
Nebud linej, prekonej ostych a skakni na nejblizsi dvur, manikovi co to tam resi dej pulitr tuzemaku a muzes si vybrat naprosto v pohode nejakou P4ku, naskladat tam tunu HDD na hrani se SW RAIDem, RAMkama naplnit vsechny sloty. Pri trose stesti bys mohl trefit i na nejaky prvni C2D.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Darujete PC na hraní s Linuxem?
« Odpověď #3 kdy: 06. 02. 2013, 22:41:53 »
...nejblizsi SBERNY DVUR...
(se mi nejak ztratilo jedno podstatne slovo)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Darujete PC na hraní s Linuxem?
« Odpověď #4 kdy: 06. 02. 2013, 22:49:23 »


Luky

Re:Darujete PC na hraní s Linuxem?
« Odpověď #5 kdy: 06. 02. 2013, 23:07:27 »
Mám pár nevyužitých KVM mašin, máš to na čem spustit?

Tomas1212

Re:Darujete PC na hraní s Linuxem?
« Odpověď #6 kdy: 06. 02. 2013, 23:26:29 »
Ano vím co je virtualizace, mám ji na serveru, ale potřebuji více fyz. rozhraní a pokud nastavím DHCP server na virtuálu atd tak se to blbě hádá... Proto hledám něco horšího (aspon jednojádro na 1GHz a 128MBram disk najdu) síťovky též mám....

Myslíte, že v Brně na sběrném dvoře něcovyhrabu? V centru... ?

Díky

Re:Darujete PC na hraní s Linuxem?
« Odpověď #7 kdy: 07. 02. 2013, 00:12:16 »
a pokud nastavím DHCP server na virtuálu atd tak se to blbě hádá...
No tak samozřejmě, že když pustíš dva DHCP servery do jedné sítě, tak se to hádá. S reálným železem by to bylo úplně stejný. Pokud nechceš, aby se ti to hádalo, tak to prostě nedávej na stejnou síť :)

U virtuálů máš tu výhodu, že můžeš použít i virtuální switch (např. http://openvswitch.org/) a nemusíš po dalších čertech shánět ještě ten...

PanKapitanRUM

Re:Darujete PC na hraní s Linuxem?
« Odpověď #8 kdy: 07. 02. 2013, 00:39:14 »
Virtuální počítač je dobrý když něco znáš, nebo třeba na testovací server, atd.
Ale na učení se Linuxu je vážně lepší fyzický počítač.

Vysvětlení, které mi poplivete?
S fyzickým počítačem je k tomu člověk "jakoby blíže", možná se jedná o nějakou virtuální překážku, ale jak to má člověk před sebou, je to jiné.

Člověk je tomu jakoby blíž, je to jen HW a SW, není tam žádný další prvek, který to zdánlivě komplikuje.
Vím, že mi na to napíšete spoustu keců, proč to tak není, ale hošani, chápu že Vám to nevadí, ale jsou lidé, kterým to vadí, tak nebuďte komunisto-nacisti neříkejte lidem, že to a to MUSÍ dělat tak a tak.

Jsem si jistý, že autor si jistě později virtuál nainstaluje, ale i pro soustředění je lepší všechno rušivé vypnout, všechny sračky co člověka nutí otevřít narudlé pro komunistické weby jako ivčera, fuckbooky, skajky atd. Pustit si to prostě v klidu na stole a seznámit se s tím.
Až si to ošahá, až si s tím trochu pohraje, tak si to do toho virtuálu třeba hodí.

Re:Darujete PC na hraní s Linuxem?
« Odpověď #9 kdy: 07. 02. 2013, 01:36:03 »
S fyzickým počítačem je k tomu člověk "jakoby blíže", možná se jedná o nějakou virtuální překážku, ale jak to má člověk před sebou, je to jiné.
Na tom něco je. Ale zas na druhou stranu s tím šrotem často strávíš zbytečnej čas blbostma. To jsem taky jednou měl takovej server na hraní, ale nemoh' jsem ho nastartovat, protože jsem doma nenašel jedinou disketu. A bez ní to prostě nešlo...

Re:Darujete PC na hraní s Linuxem?
« Odpověď #10 kdy: 07. 02. 2013, 08:00:17 »
Myslíte, že v Brně na sběrném dvoře něcovyhrabu? V centru... ?

Díky
u nas je toho sbernak plnej. firma kdyz se chce zbavit PC tak to musi dat tam a vzit si na to papir jinak ma problem. P4ky tech jsou tam tuny.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Darujete PC na hraní s Linuxem?
« Odpověď #11 kdy: 07. 02. 2013, 08:39:27 »
zdravim, nedaruje nekdo starsi PC na hrani s linuxem?

Idealne Brno a zitra :D

Diiiky
Máš nepotřebný disk a ... ? Měl bych tu nějakého starého intela (asi Penťák), a rád se ho zbavím, ale nemá to HDD a zdroj :)

roman

Re:Darujete PC na hraní s Linuxem?
« Odpověď #12 kdy: 07. 02. 2013, 11:56:47 »
mel bych tu nejake PC s Duronem 700MHz.
Bylo normalne funkcni, ale uz tak 4 roky nebezelo.

Tomas1212

Re:Darujete PC na hraní s Linuxem?
« Odpověď #13 kdy: 07. 02. 2013, 12:23:05 »
@tiger @Roman - prosím napište tel. na mail: johnybbc@seznam.cz ozvu se :)

Jinak ano virtuál je fajn, ale ....
Nepouštím nic zpět do stejné sítě, zase nejsem zas takový amatér... Mám 2 fyzická rozhraní a virtuál ETH0 = IN ETH1 = OUT stejně tak je to i fyzicky - IN = DHCP z mého routeru (192.168.88.xx) a OUT - uplně jiná síť 172.16.0.xx řízená tím DHCP z virtuálního stroje...
1) virtuál - DHCP+DNS 172.16.0.1 (mám tam BIND) zapnuté routování
2) ostatní nastavení maškarády: http://www.revsys.com/writings/quicktips/nat.html
a nejede, přisuzuji to právě virtuálce, ale znejistili jste mě.... i tak, chtěl bych fyz. stroj, virtuálně mám Exchange, postfix, sambu.... a mašina už to nedává

Díky všem!