Vlastní CMS - Java vs PHP

mvc

Re:Vlastní CMS - Java vs PHP
« Odpověď #30 kdy: 02. 02. 2013, 10:41:40 »
Jestli tomu správně rozumím, tak neumíš pořádně Javu ani PHP, nemáš zmáklé ani jedno existující CMS a chceš vyvíjet nové? :D To by byl zřejmě produkt roku...

Na obou platformách existují stovky větších i menších CMS, které je možné koupit i se zdrojákem.


PanKapitanRUM

Re:Vlastní CMS - Java vs PHP
« Odpověď #31 kdy: 02. 02. 2013, 11:02:42 »
Jestli tomu správně rozumím, tak neumíš pořádně Javu ani PHP, nemáš zmáklé ani jedno existující CMS a chceš vyvíjet nové? :D To by byl zřejmě produkt roku...

Myslím, že tomu rozumíš velmi správně ;D
Možná v Javě dělá, ale nejspíš to bude Java SE pro desktop, viděl bych to na nějaké propracovanější Hello Word možná i s přístupem do DB, ale určitě nic na web. Vlastní CMS může být pro začínajícího programátora v PHP jednodušší, než studium komplexních frameworků, některé nabobtnaly do blobů, které připomínají oživlou Kaplického knihovnu požírající město. Pokud se bavíme o CMS jako o systému zajišťujícím přihlášení a napojení do DB, kdy to je schopné uložit nebo načíst článek, pak to je věc, kterou jsem nedávno v PHP udělal za jeden víkend. Tedy asi rychleji, než bych se naučil ZEND.

Hotové Frameworky mají své výhody i nevýhody.
Výhody jsou zjevné, například je kupa práce hotová, člověk je vedený za ručičku a udělá to dobře.
Na druhou stranu se uvnitř podobných frameworků objevují bezpečnostních chyby.
A priori není vlastní aplikačka více bezpečná než aplikačka postavená nad frameworkem, především pokud jí píše noobík programátor.
A posteriori je vlastní aplikačka více bezpečná z toho pohledu, že aplikačka postavená nad frameworkem vyžaduje hlídání a pravidelné bezpečnostní updaty toho frameworku, protože vznikají automatizované nástroje, které testují bezpečnostní chyby.
Tedy může být bezpečnější vlastní aplikačka kterou se nikdo nebude nikdy zabývat, než aplikačka postavená na jádru s bezpečnostní dírou, kterou někdo najde a pomocí automatizovaného nástroje projede určité vytipované weby.

Ono je to vidět i v realitě, noob programátoři si obvykle výhradně píší "vlastní CMSka" ve formě jednoduchého konektoru do DB třeba i bez modelu MVC resp. výhradně používají model PMNANTF "právě mě napadlo a náhodou to funguje".
Nebo na to jdou z druhé strany a nejprve provádí malinké úpravy stávajících systémů.
Zkušenější programátoři často používají hotové frameworky.
Pokud se ale jedná o velké projekty, velice často se vytváří vlastní komplexní systémy i třeba z důvodů, aby se uvnitř nikdo nemohl hrabat.

mares.vit

Re:Vlastní CMS - Java vs PHP
« Odpověď #32 kdy: 02. 02. 2013, 15:48:18 »
Není nad to vymyslet vlastní kolo ;-)
Zkuste OpenCMS http://www.opencms.org/ . Je to v Javě, udržované, prověřené uživateli ...
Wiki najdete zde http://www.opencms-wiki.org/wiki/Main_Page

Re:Vlastní CMS - Java vs PHP
« Odpověď #33 kdy: 02. 02. 2013, 18:49:35 »
Na druhou stranu se uvnitř podobných frameworků objevují bezpečnostních chyby.
...
aplikačka postavená nad frameworkem vyžaduje hlídání a pravidelné bezpečnostní updaty toho frameworku, protože vznikají automatizované nástroje, které testují bezpečnostní chyby.
Paklize by se snazil vytvorit to co tady popisuje tak to temer jiste pojede na jeho serverech (mysleno SW) a pak neni nic jednodussiho nez naucit par veci pana Jenkinse...
Děkuji za možnost editace příspěvku.