Přesměrování na port pomocí DNS

Přesměrování na port pomocí DNS
« kdy: 28. 01. 2013, 17:02:46 »
Chcel by som domenu: www.x.sk presmerovat na verejnu ip mojho servera: x.x.x.x:port.
Ako to je mozne dosiahnut?
Kupit si danu domenu? Treba mi aj dns server na mojom serveri? resp. ako dosiahnem aby po zadani www.x.sk sa mi otvorila stranka na mojom serveri(apache aj vyzva na port bezi na mojom serveri)..
Treba nainstalovat aj u mna dns server? ale to asi nie....je mozne registrovat domenu presmerovanu na port?
« Poslední změna: 28. 01. 2013, 19:53:41 od Petr Krčmář »


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Na serveri mam stranku, verejna ip na pristup je: x.x.x.x:port
« Odpověď #1 kdy: 28. 01. 2013, 17:07:52 »
Po kouscích:

1. Zaregistruješ doménu
2. U svýho registrátora si nastavíš IP, ke který bude ta doména přiřazená (Tvoje IP) = použiješ DNS registrátora, nemusíš mít doma vlastní
3. U sebe už nic víc nemusíš řešit, pokud chceš jen přistupovat na svojí IP přes konkrétní jméno a port.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Na serveri mam stranku, verejna ip na pristup je: x.x.x.x:port
« Odpověď #2 kdy: 28. 01. 2013, 17:19:33 »
Offtopic - "byl odepřen přístup"

Takže znovu a ve zkratce - Můžeš mít i doménu, která není spojená s IP adresou, prostě jí jen mít koupenou. DNS záznam můžeš mít u sebe, u svýho registrátora (kde jsi sehnal doménu, tohle doporučuju a je to výchozí stav) nebo třeba u kámoše.

Spojení domény (www.x.sk) s Tvojí IP jsem popsal v příspěvku výše.

Doména a port nemají už nic společnýho, všechny porty jsou pak přístupný, to je v pohodě.

Než budeš mít veřejnou IP (pokud už nemáš), tak mysli na zabezpečení serveru. MySQL jen z localhostu, FTP nejlépe vůbec, SSH přes klíče atd.

Pokud nemáš pevnou veřejnou IP adresu, zajímá Tě DynDNS (google pomůže). To platí jen pokud nemáš pevnou veřejnou.

Re:Na serveri mam stranku, verejna ip na pristup je: x.x.x.x:port
« Odpověď #3 kdy: 28. 01. 2013, 18:08:02 »
ano viem ze celu verejnu ip nie je problem...len ja potrebujem aby www.x.sk isla len na konkretnu ip s konkretnym portom(kedze chcem aby na danom serveri bezalo viac stranok cez rozne porty).
Kde najlepsie zaregistrovat domenu, keby tam slo zadat aj ten port. Potom ked zadam www.x.sk - ukaze mi www.x.sk alebo ukaze presmerovanu ip:port?

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Na serveri mam stranku, verejna ip na pristup je: x.x.x.x:port
« Odpověď #4 kdy: 28. 01. 2013, 18:22:20 »
Teď udělám to, co sám nemám rád, podstrčím Ti jinej způsob (nevhodnej?), jak to řešit.

Co vhosts v Apache? Případně apache-proxy. Tím by ses vytočil. Nasměroval bys klasicky na Tvojí IP na klasickej port (80) a teprve Apache by to rozřadil a postaral se o zobrazení konkrétní stránky. Samozřejmě se to nemusí hodit pro Tvůj případ.

Jestli jde doména nasměrovat pouze na port, to nevím, ale osobně si myslím, že ne.


DarkKnight

Re:Na serveri mam stranku, verejna ip na pristup je: x.x.x.x:port
« Odpověď #5 kdy: 28. 01. 2013, 18:23:37 »
a proc proste nepouzit nekolik virtualhostu -> vice stranek muze bezet i na jedne ip, vsechno ostatni obstara webserver

Re:Na serveri mam stranku, verejna ip na pristup je: x.x.x.x:port
« Odpověď #6 kdy: 28. 01. 2013, 19:36:02 »
na server su presmerovane len niektore porty, nie je cely na samostatnej verejnej....sranda ze sluzby ako no-ip.org dokazu presmerovat aj na konkretny port....
ano virtualhost mam rozbehany, a riesim to pomocou portov- viacero stranok sa spusta podla portu ktory pytaju...
ale zaujima ma konkretne tento pripad....je to mozne urobit? alebo musim pustit celu verejnu ip na dany server?

Re:Na serveri mam stranku, verejna ip na pristup je: x.x.x.x:port
« Odpověď #7 kdy: 28. 01. 2013, 19:51:56 »
DNS překládá opravdu jen doménové jméno na IP adresu. Porty tam nehrají žádnou roli. Je ale možné si pořídit jeden server s pevnou IP a nějakým standardním portem (třeba 80), na který půjde úvodní požadavek a ten je pak přesměrován na ten tvůj server. Samotná DNS to ale opravdu neumí.

DarkKnight

Re:Na serveri mam stranku, verejna ip na pristup je: x.x.x.x:port
« Odpověď #8 kdy: 28. 01. 2013, 19:52:42 »
takze ano, jde to, ale potrebujes dalsi server, jinak muzes presmerovat pouze ip

Re:Přesměrování na port pomocí DNS
« Odpověď #9 kdy: 28. 01. 2013, 21:05:00 »
Ok, takze budem mat server s verejnou ip adresou, na nejakom registratorovi domen si upravim dns zaznam aby www.x.sk bol ip:80. Potom cez virtualhost nastavim ze ked bude pytat www.x.sk tak nech otvori ip:inyport?

Kde najlepsie registrovat domenu?
nasiel som zatial toto: http://www.superwebhosting.sk/sk/objednavka/vyber-sluzby/


Parkovanie0,00 € / mes.
Len registrácia domény www.x.sk, možnosť doobjednania webhostingu kedykoľvek v budúcnosti. Súčasťou služby je bezplatná editácia DNS záznamov!

Vlastné DNS0,00 € / mes.
Registrácia/presun a následná prevádzka domény www.x.sk mimo našich serverov, na vlastných DNS serveroch.

To vlastne dns znamena ze musim mat vlastny dns? je nejaka sluzba ktora mi dovoli pristup priamo do dns uprav...?

Re:Přesměrování na port pomocí DNS
« Odpověď #10 kdy: 28. 01. 2013, 21:32:55 »
... upravim dns zaznam aby www.x.sk bol ip:80

Porty do DNS vůbec nepleť. Ty si nastavíš, že www.x.sk povede na IP adresu nějakého virtuálu. Tečka. Tam jeden z portů přesměruješ na jiný port svého finálního serveru. Data tedy potečou přes virtuál.

Port, který použiješ, buď musíš uvést za adresu (www.x.sk:8053) nebo se použije výchozí pro tu kterou službu. Třeba www má 80. Takže můžeš z VPN přesměrovat port 80 na port 32568 na svém serveru. Uživatel pak to :80 nemusí zadávat.

DNS mít vlastní nemusíš, každý registrátor je má a zařídí ti je. Pak si přes webové rozhraní můžeš editovat jednotlivé záznamy. S doménou všechno (objednání, platbu, hostování DNS) zařídíš na jednom místě - u registrátora. Konkrétní službu ti neporadím, na Slovensku domény neregistriju.

j

Re:Na serveri mam stranku, verejna ip na pristup je: x.x.x.x:port
« Odpověď #11 kdy: 28. 01. 2013, 23:00:31 »
ano viem ze celu verejnu ip nie je problem...len ja potrebujem aby www.x.sk isla len na konkretnu ip s konkretnym portom(kedze chcem aby na danom serveri bezalo viac stranok cez rozne porty).
Kde najlepsie zaregistrovat domenu, keby tam slo zadat aj ten port. Potom ked zadam www.x.sk - ukaze mi www.x.sk alebo ukaze presmerovanu ip:port?

pokud ti jde jen o web, tak se bezne dela to, ze na jedne IP a JEDNOM portu (80) bezi nekolik (i desitek) webu. Resi si to webserver, protoze prohlizec mu posila jmeno webu, ktery chce videt (http 1.1)

Samozrejme dalsi moznost je, ze do prohlizece napises www.x.sk:port , coz je naprosto totez jako kdyz tam napises IP:port

Dale existuje moznost udelat presmerovani - to umoznuji (nekteri) registratori, nebo si to muzes udelat sam. Jednoduse si pustis web server na portu 80 (tedy standardnim), na nem si nakonfigurujes prislusnej pocet "domen" (neboli webu). Do DNS das vzdy totez - tedy vzdy stejnou IP toho serveru + prislusnou domenu. Mno a kdyz to vleze na ten web server, tak ten prohlizeci posle 301. Soucasti je kompletni adresa kam - vcetne pripadnyho portu. A klido to muze bezet na jedinym stroji vse.

Pro nektery specificky sluzby (o cemzjevne nemas ani tuseni, ale pro uplnost) lze pak definovat SRV zaznam, coz ma cosi s porty spolecneho, ale jak se to vezme ... ;D

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Přesměrování na port pomocí DNS
« Odpověď #12 kdy: 29. 01. 2013, 10:01:53 »
Já osobně mám třeba doménu od Forpsi (neberte jako reklamu, jen sděluju zkušenost) a tam si zaplatim doménu (na rok, na dva, na víc) a nic dalšího u nich neplatim. Mam na výběr jejich DNS nebo jakýkoliv jiný (třeba moje, kámošovo, firemní, co si tam zadáš).

Parkování domény a poskytnutí DNS záznamu musí být zdarma všude, protože pokud není, nevidím důvod u takovýho registrátora mít doménu, když všichni ostatní to mají zdarma...

Pokud nemáš vlastní DNS (není vysloveně třeba, pokud nechceš nebo pokud neděláš častý změny), tak si necháš doménu na jejich DNS a jen si naklikáš v nějakým webovym admin rozhraní, na jakou IP má ukazovat...

Je to jednoduchý.

Re:Přesměrování na port pomocí DNS
« Odpověď #13 kdy: 29. 01. 2013, 10:13:48 »
Porty do DNS vůbec nepleť.

Tak to jako prrrrr pane Krcmari, podivejte se laskave na zaznamy typu SRV !

Re:Přesměrování na port pomocí DNS
« Odpověď #14 kdy: 29. 01. 2013, 20:27:51 »
Porty do DNS vůbec nepleť.

Tak to jako prrrrr pane Krcmari, podivejte se laskave na zaznamy typu SRV !

SRV zaznamy podporuje HTTP 1.2... ktory brovser v sucastnosti podporuje HTTP 1.2? :)