Obávám se, že se ti to nějak všechno plete dohromady...
Virtual Private Network, jak název napovídá, slouží k tomu, aby byl počítač virtuálně přímo zapojen do sítě, do které fyzicky přímo zapojený není. Dělá se to tak, že se na počítači vytvoří virtuální síťová karta, která se tváří, jakoby byla fyzicky zapojená v té vzdálené síti. Může mít IP přímo z daného subnetu, nebo v jiném. Žádný počítač, který je v dané síti, nemá možnost zjistit, jestli jsi k ní připojen fyzicky, nebo skrz VPN. Pozná jenom, z jakého komunikuješ subnetu.
Přihlašování do domény je pak něco úplně jiného - jakási proprietární záležitost firmy Microsoft, která se způsobem připojení do sítě vůbec nesouvisí - maximálně může souviset s tím, z jakého subnetu tvůj počítač komunikuje. Jestli VPNku zprostředkovává prvek Cisco, Mikrotik nebo FrantůvMegaRouter, nemá na přihlašování do domény žádný vliv.
Kromě toho, když se přihlašuješ do Windows, máš na výběr, jestli se chceš přihlásit do domény, nebo jenom k počítači. Vůbec jsi nenapsal, jakou možnost sis vybral. Pokud se přihlásíš jenom k počítači, tak samozřejmě v doméně přihlášený nejsi. Pokud se přihlásíš do domény, jsou pak dvě možnosti:
1. máš zapnuté cached credentials (default) - přihlásíš se jakoby do domény i když její server není dostupný
2. máš CC vypnuté - do domény se nepřihlásíš, pokud její server není dostupný (hláška něco ve stylu "doména XXX není dostupná").
Pokud tu situaci chceš řešit sám, měl by sis trochu udělat jasno v pojmech. Pokud si jasno v pojmech dělat nechceš a systém se chová jinak, než bys očekával, měl by ses obrátit na jeho výrobce - firmu Microsoft.