Zlyhanie bootu pri novej instalácii Linuxu

Zlyhanie bootu pri novej instalácii Linuxu
« kdy: 01. 01. 2013, 23:43:08 »
Zdravim, mam taky problemik s ktorym by som sa s vami chcel podelit. Mam tu na stole Lenovo Z580 a po uspesnej instalacii Linuxu (ci uz ubuntu alebo mint) sa stava taka vec ze pocas bootu sa cely proces zastavi a nepokracuje dalej. Ked som zapol recovery mod tak to skonci napriklad tu:

Citace
usb 3-4: >Product: Bluetooth USB Host Controller
usb 3-4: >Manufacturer: Atheros Communications
usb 3-4: >SerialNumber Alaska Day 2006

niekedy sa to zastavilo na mysi pripojenej cez USB, inokedy zas na notebookovej kamere. Ked som skusal pripojit alebo odpojit nieco v USB tak na to system reagoval.

Stava sa ze obcas cely proces bootovania prebehne v poriadku a system nabehne bez problemov. Vacsinou to vsak skonci neuspechom. Hladal som a par ludi uz podobny problem malo, no nikde som nenasiel riesenie. Preto sa chcem spytat ci niekto z vas nieco podobne neriesil.

V BIOSe som vypol UEFI Boot
Update BIOSu sa vykonat neda nakolko iny nieje k dispozicii.
Skusil som aj nove Ubuntu aj najnovsi Mint a robi to na oboch, rovnako som som skusil skompilovat vlastne jadro a rovnako sa nic nezmenilo.

Vdaka za akekolvek napady.
« Poslední změna: 07. 01. 2013, 09:21:50 od Petr Krčmář »


Re:Zlyhanie bootu pri novej instalacii linuxu
« Odpověď #1 kdy: 01. 01. 2013, 23:51:52 »
Takto to vyzera ked som softverovo zapol kameru http://goo.gl/dGxHl

PanKapitánRUM


Re:Zlyhanie bootu pri novej instalacii linuxu
« Odpověď #3 kdy: 02. 01. 2013, 00:23:45 »
No zatial to nemam potvrdene na 100% ALE!
 Pokial bootujem bez pripojenej baterie tak sa mi zatial nestalo zeby to nenabootovalo (opakoval som to asi 10 krat) akonahle som pripojil baterku spat tak to nebootobalo zas. Ked som ju znova odpojil nabootovalo to. Takze chyba bude asi niekde tu... otazka znie co moze byt na chybe...

PanKapitánRUM

Re:Zlyhanie bootu pri novej instalacii linuxu
« Odpověď #4 kdy: 02. 01. 2013, 00:50:23 »
Koukl jsem se po fórech a lidi tam hlásí mrznutí až po nastartování.

Koukni se viz Google:
Lenovo Z580 linux problem
Lenovo Z580 boot hang

Ale to co popisují mi nepřijde stejný problém jako u tebe.
App, měl bys tam mít tlačítko na změnu režimu pecka (tichý, normální, výkonný), zkus to, jestli to nemá nějaký vliv.


e3k

Re:Zlyhanie bootu pri novej instalacii linuxu
« Odpověď #5 kdy: 02. 01. 2013, 09:21:56 »
vyzera na tento bug: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/978891
zial nie je tam riesenie zatial.

Re:Zlyhanie bootu pri novej instalacii linuxu
« Odpověď #6 kdy: 02. 01. 2013, 10:00:01 »
Z najdenych problemov na googli sa na moju situaciu hodi najlepsie asi tento: http://goo.gl/U4P7g
Idem skusit ci sa to bude rovnako spravat aj na 32b verzii. Rovnakym sposobom sa moj problem "vyriesil" aj pri delli ktory sa mi nechcel pre zmenu zas koreknte vypinat :)

Re:Zlyhanie bootu pri novej instalacii linuxu
« Odpověď #7 kdy: 02. 01. 2013, 11:49:17 »
No situace je taka, ze po nahodeni 32b verzie vsetko funguje a notas startuje v pohode jeden maly problem bol ale to mal najskor na starosti optimus. Takze poucenie ak mate rovnaky problem a nevyzadujete striktne 64b dajte tam 32b ...teda aspon do doby pokial to niekto mudrejsi nevyriesi :)

Stastny novy rok :)