Výběr tichého ATX zdroje

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #60 kdy: 04. 01. 2013, 15:48:13 »
Nerozumím - podle testů co jsem našel tak je perfektně tichý.
920rpm je pro me nepredstavitelne. 600 je tak na hranici slysitelnosti. ale je pravda ze se mi tam nic jinyho netoci takze to v noci slysim. ve dne v kanclu by to asi bylo jiny.
Nepředstavitelné jako že to je moc nebo málo? IMHO maximální otáčky 920 je moc pěkná hodnota, ne? Standardně to se to tak točit nebude, ne?


Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #61 kdy: 04. 01. 2013, 15:54:50 »
nevim, me to tu toci nejakych 500rpm natvrdo z desky.

kdyz jsem zkousel a vrtal se v tom tak hranice kdy me Arctic F12 zacinal uz prudit bylo tech 800rpm, kolem 600rpm to zacinalo byt slyset. ale uznavam ze sluch je hodne subjektivni zalezitost ovlivnena taky hodne okolim(casto pracuju v mistnosti kde je temer absolutni ticho).
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #62 kdy: 04. 01. 2013, 17:33:18 »
I kdyby to byla jen E8, tak to vypovídá o tom, že BeQuiet zdroje šidí - kdoví, co by ošidila na E9. Ale E9 je má taky:
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story3&reid=269
všechno nejlevnější číňani, na primáru navíc jen 85°.



Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #63 kdy: 05. 01. 2013, 18:31:49 »
Tak nakonec jsem přeci jen šel do toho zdroje od "be quiet!" (E9 600W), hlavně kvůli hlučnosti, i když třeba ten Enermax by asi nebyl o moc hlučnější. Zatím jsem spokojený - o zdroji v podstatě vůbec nevím. Jak velký problém jsou/budou ty levnější kondíky nevím, jediné co mne na tom zdroji štve jsou rovné napájecí konektory pro SATA - disky mám v case otočené konektory do strany, a tyhle rovné konektory se tam nevejdou. No, ještě že mám bytelnou zásobu různých redukcí, včetně těch konektorů do L. Ale zamrzí ...

Vlastně jsem narazil na ještě jeden problém, daleko větší. Teď když je zdroj tichý tak mne začalo děsně štvát jak hučí disky a brum pumpy vodního chlazení. Bože, do čeho jsem se to pustil ...

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #64 kdy: 05. 01. 2013, 18:56:06 »
az dojdes k tomu ze ti vadi zvuk monitoru...
Děkuji za možnost editace příspěvku.



PanKapitánRUM

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #66 kdy: 05. 01. 2013, 21:20:07 »
az dojdes k tomu ze ti vadi zvuk monitoru...

No měl jsem kdysi jednu kurvu od AOC co pískala a ani Rammstein nepomohl  >:(
Takže to není až tak mimo mísu!

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #67 kdy: 05. 01. 2013, 21:29:02 »
Vlastně jsem narazil na ještě jeden problém, daleko větší. Teď když je zdroj tichý tak mne začalo děsně štvát jak hučí disky a brum pumpy vodního chlazení. Bože, do čeho jsem se to pustil ...

Disky vymenit za SSD, na CPU nejakej passivni chladic, na vypocty pasivni Teslu K20 ... a pak bude zase hlucnej ten zdroj  ;-)